Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 14

  • 37 817
  • 764
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 165
Здравейте и една хубава новина, днеска звънях на фирмата, която внася Гинофилус и ми казаха, че другата седмица ще го имат наличен. Дано да е истина

За вагинална или орална употреба?
За вагинална

# 736
  • Мнения: 1 950
Много хубава новина! А той нали можеше да се ползва и без да има гъбички.

# 737
  • София
  • Мнения: 765
Това е страхотна новина! Аз тъкмо бях увесила нос, защото последно беше изчезнал и от френските аптеки

# 738
  • Мнения: 165
Това е страхотна новина! Аз тъкмо бях увесила нос, защото последно беше изчезнал и от френските аптеки
МНОГО СЕ ЗАРАДВАХ ДАНО Е ИСТИНА

# 739
  • Мнения: 74
Това обяснение намерих за Мелажин специално, както и защо pH 8.
Има някаква логика, защото гъбите растат и в кисела среда 🤷🏼♀

# 740
  • Мнения: 2 580
За Гинофилус е вярно, аз също звънях във фирмата вносител. Очакват другата седмица доставки, оттам - въпросът е да отидат количествата от складовете към аптеките.
Иначе дори и в момента са заредили една аптека, с която имат договор за ексклузитет, но са налични само като пакети - орален и вагинален Гинофилус. Но на която и е спешно, може да ги комбинира. Ето линк:

https://atinamed.bg/search?query=%D0%93%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D1%84% … D0%BB%D1%83%D1%81

Аптеката се намира някъде в Манастирски ливади в София, но правят и доставки, миналата година от тях се сдобих с едни от последните им останали количества.
Ето това е добра новина, наистина, защото поне това наистина гарантирано работи.
Иначе - аз лично не го ползвам за гъбички, а за профилактика по време и след АБ, защото редовно ми умират и лактобацилите. Успявала съм с него да се отърва и от бактериални инфекции, тъй че няма да спра да го препоръчвам 😉.

# 741
  • София
  • Мнения: 765
Аз досега не съм имала гъбички, но след първото раждане бях без лактобацили и с бактериална инфекция, която преборих само с Гинофилус, без антибиотици. Сега отново съм бременна и очаквам новата хормонална буря, която ще избие лактобацилите. Новината за Гинофилус е направо чудесна. Надявам се това не е само временно връщане на продукта, а сигнал, че безумната забрана за пробиотици с вагинално приложение е преразгледана.

# 742
  • Мнения: 2 580
Вносителят каза, че нещо са се променили регулациите и затова отново го пускат на пазара. Дано повече да не правят такива тъпотии регулаторните органи, защото това е продукт, който наистина работи.
Не знам дали хормоните избиват лактобацилите, но за антибиотиците съм сигурна. Аз също бях без никакви лактобацили след раждането, но в болницата бях на венозен АБ, след това продължих с хапчета вкъщи и нямаше как да слагам Гинофилус заради лохиите. След което направих кошмарна вагинална инфекция първия път след като правих секс и се оказа, че съм и без лактобацили. Слава Богу, с глобули и Гинофилус овладях положението.

# 743
  • София
  • Мнения: 765
Аз не съм пила антибиотик от времето, когато бях ученичка в четвърти клас, т.е. от 20-25 години. Преди първото раждане и по време на бременността всичките ми микробиологии започваха с "масово лактобацили". Затова нямам друго обяснение за себе си, освен хормонален стрес. Но усещам, че след като веднъж тази деликатна система се е разбутала, цял живот ще ми е слабо място...
Та в заключение, дано го има трайно този чудесен продукт. Не е като да нямам база за сравнение - след първите три месеца лечение бактерията беше вече само с "единични колонии" и преобладаваха лактобацили. Гинофилус изчезна, минах на Лактажин и след три месеца терапия с него бактерията беше взела отново надмощие и лактобацилите бяха оскъдни. Започнах да поръчвам Гинофилус от чужбина и след няколко месеца най-после видях чиста микробиология с доминиращи лактобацили.
Не знам дали не съхраняват правилно Лактажин или просто формулата му не е толкова добра, но при мен беше не просто без резултат, но дори не успя да задържи резултата, постигнат от Гинофилус.

# 744
  • Мнения: 2 580
Hatred,
При всеки факторите са различни, но си права, че флората е много деликатна и това ще ти остане слабо място. Затова е много важна и профилактиката, аз лично прекалено много пия АБ и затова моята флора пострада, затова сега съм на схема с  Гинофилус 2 пъти седмично, безсрочно. Предпочитам така, отколкото бактериални инфекции.
При мен също не действа Лактажин, обяснението, което съм си извадила е, че там щамовете лактобацили не са точно същите като на нормалната вагинална флора. В Гинофилус е същия щам, който преобладава във влагалището - Дьодерлайн. Та така.
Не знам дали можеш да си слагаш профилактично по време на бременността, на мен не ми се е налагало, защото си имах достатъчно тогава, минах цялата бременност без боледувания, но след това обясних какво ми се случи, а лошото е, че с лохиите няма как да се слагат глобули. Поне при мен кървенето беше почти 2 месеца…

# 745
  • София
  • Мнения: 765
Слагам профилактично Гинофилус и сега през бременността по съвет на АГ. Препоръча ми схема и си я следвам. Най-малкото съм относително спокойна и не пускам микробиологии през един месец.
Иначе за себе си съм решила, че след лохиите, живот и здраве, задължително ще направя няколко курса.

# 746
  • Мнения: 2 580
Hatred, обаче внимавай да не предозираш. Че става цитолитична вагиноза понякога.
Следи се, хайде, не всеки месец, но ако докараш умерени към изобилни лактобацили - схемата не е всеки ден в никакъв случай.
Затова и след лохиите направи контролна МБ за да видиш какво е положението, няколко пълни курса са ОК само, ако нямаш никакви лактобацили. На мен моята докторка ми прави схема 1 месец от цикъл до цикъл всеки ден (аз имам 16-17 чисти дни), след това следващия месец - през ден и след това, ако съм задържала лактобацили умерено 1-2 пъти в седмицата.

# 747
  • Мнения: 74
Каква е схемата с Гинофилус при умерени, изобилни лактобацили? Моята флора винаги е обилна и въпреки това се появяват тези гадни гъби..
По препоръка на имунолог сега съм си пуснала имунологични изследвания, за да видим дали нещо в имунитета не е наред.

# 748
  • Мнения: 2 580
При умерено лактобацили - 2 пъти в седмицата. При изобилно - 1 път в седмицата, но явно при теб не е проблемът в лактобацилите, а някъде другаде. По принцип липсата на лактобацили не се свързва чааак толкова с гъбичките, защото те могат да живеят в относителна симбиоза, тъй като и лактобацилите, и гъбите растат в среда с кисело ph. Но пък, ако няма лактобацили се появават други гадории - чревни бактерии, Гарднерела и други такива тъпотии.
Аз съм със сериозен дефицит в имунната система, доказано с имунологични изследвания. Обаче вагинални гъбички не бях получавала от 15 години, това лято за първи път. Това, което най-вероятно ги отключи бяха кортикостероиди.
Аз си имам проблеми с червата - там със сигурност ми казаха, че причината е кортикостероидите. АБ - то е ясно. Но фактори има и другаде - най-често хормоните, диетата, хигиената (понякога прекалената - също). Тъй че търси причината, махнеш ли я, ще се отървеш от гъбичките. Писала съм многократно за влиянието на противозачатъчните при мен, влачих се гъби нон-стоп години.

# 749
  • Мнения: 279
Mila1331 може ли да споделите повече информация за тези имунологични изследвания?

Общи условия

Активация на акаунт