Денис/Йоан

  • 3 547
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 197
Йоан ми харесва повече.

# 16
# 17
# 18
  • Мнения: 1 604
Денис.
Като стане голям Йони ли ще му викат. Ей така да не харесвам това име под път и над път

# 19
  • Мнения: 12 766
Денис не ми харесва.

# 20
  • Мнения: 6 557
Йоан е достатъчно кратко име, за да се обръщаш с него към човека. Докато е малко може Йони, после на цяло име.
А Денис за мен е турско женско име. Само дето те го пишат ДениЗ

# 21
  • Мнения: 7 263
Йоан, разбира се.

# 22
  • Мнения: 1 725
Денис. В чужбина съм, с типично българско име, филмите, които играя да накарам хората да ми повторят името, не бих повторила с детето си. Йоан на английски е Joan, женско име. Не причинявайте това на сина си.

Denis e абсолютно често, но не най популярно досадно име, което го има и в английския, руския, а явно и турския.

# 23
  • Мнения: X
Денис е едно. Дениз е друго - турско име и означава море.

Денис постоянно ще го питат със “с” или “з” се пише.

# 24
  • София
  • Мнения: 514
Йоан

# 25
  • Мнения: X
Денис. В чужбина съм, с типично българско име, филмите, които играя да накарам хората да ми повторят името, не бих повторила с детето си. Йоан на английски е Joan, женско име. Не причинявайте това на сина си.

Denis e абсолютно често, но не най популярно досадно име, което го има и в английския, руския, а явно и турския.
За това има кратки, „галени“ имена. И във всяка чужбина най-удобното производно на дадено име може да е различно.

# 26
  • Мнения: 1 725
Аз лично не познавам такива, които си съкращават или нагаждат имената, а имам колеги от многобройни националности. Денис е често срещано европейско име, много сполучливо и в български и чуждестранен вариант и по-добро, според мен, от John или Joan.

Това го казвам като препатила и съжаляваща, че баща ми не се и наложил с неговата алтернатива - Диана, а съм кръстена на близка роднина с традиционно, но нетипично българско име.

Пс имах съученичка Дениза, баща й беше сириец. За пръв път чувам Дениз за момиче.

Последна редакция: сб, 28 май 2022, 21:20 от ierldan

# 27
  • Мнения: 8 802
Авторке, може ли малко пояснения, фамилията каква ще бъде, в България ли сте , в чужбина ли? Йоан  и Денис са имена, които нямат много общо, как се спряхте точно на тях?

# 28
  • Мнения: X
Аз съм с дълго българско име. Работя с чужденци от цял свят. Да, няма как да са наясно с името ми от един прочит. Когато съм се запознавала с колеги от други екипи (чужденци) винаги са се стараели с имената на мен и останалите, ако са по-сложни. Не мисля, че е толкова голяма драма. За нас ще са странни имената на други народи (изключвам западния свят), но това не ги отказва да си кръщават децата с местни имена.

Честно казано съм в темата за “странните имена” и там виждам съвременните родители сякаш нямат мозък. Разни Дева-Константина, Мариън (момче) и тем подобни просто… нямам думи!

# 29
  • Мнения: X
Аз съм с дълго българско име. Работя с чужденци от цял свят. Да, няма как да са наясно с името ми от един прочит. Когато съм се запознавала с колеги от други екипи (чужденци) винаги са се стараели с имената на мен и останалите, ако са по-сложни. Не мисля, че е толкова голяма драма. За нас ще са странни имената на други народи (изключвам западния свят), но това не ги отказва да си кръщават децата с местни имена.

Честно казано съм в темата за “странните имена” и там виждам съвременните родители сякаш нямат мозък. Разни Дева-Константина, Мариън (момче) и тем подобни просто… нямам думи!
И аз точно това имах предвид, не, че чак толкова ми харесва точно и специално името Йоан, но ако на родителите им е на Heart, защо не...

Общи условия

Активация на акаунт