Неуспешно забременяване

  • 445
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 92
Здравейте на всички. Много се извинявам ако повтарям тема , нова съм тук и исках много бързо да пусна пост и да видя вашето мнение.
Със съпруга ми вече 6 месеца се опитваме да си направим бебе( от началото на декември 2021) , за съжаление до сега без успех. Само да кажа , че аз съм на 24 той на 25 , моите прегледи при гинеколог винаги са били нормални всичко е било наред. Не съм си мислила, че ще отнеме толкова време.. знам, че при някои дори отнема повече, но когато отдадох цялата си емоция в това имам чувството , че се разочаровам всеки път когато ми дойде. Този месец трябваше да ми дойде на 20.05 , закъснява ми вече 8ми ден. Правих един тест в първи ден от закъснението и беше отрицателен. Направих и по един на 5 и на 6 ден, които също бяха отрицателни. Казах, си сега, че ще чакам още малко и ако отново не дойде поне цикъл ще отида на лекар. Дали е възможно все пак да има бременност въпреки трите отрицателни теста…

Бихте ли споделили своята опитност, ще бъда благодарна!!!

# 1
  • Мнения: 5 139
Иванина, привет. Какво са ти правили на гинекологичен преглед, за да заключат, че всичко е ок?
Принципно когато започнем да бебеправим цикъла би се обърква и може да започне да подранява или да закъснява, а до преди това да сме били точни като швейцарски часовник Simple Smile
По дебелите книги пише една година опити и след това по лекари. За над 35 половин година. Има ред причини за това.
Има неща, които можете да направите и преди това на своя глава, както много от нас, които сме се сблъсквали с "Рано ви е още за изследвания" Simple Smile
На първо време - как засичате О? И как действате около О?
Имате ли заболявания, проблеми с теглото? Вредни навици? Хранене?
Абсолютно най-не-инвазивното, което можете да направите е да пуснете разширена спермограма в репродуктивна клиника (не обикновена лаборатория!).
След това са кръвните изследвания - женски и щитовидни хормони за теб, тестостерон и там не помня точно какво беше за него, трябва да проверя. Погледни тук https://www.bg-mamma.com/?topic=1407587 Simple Smile в първия пост има доста информация Simple Smile По здравна каса имаш право на tsh и ft4 (или ft3, едно от двете...), но ако имаш ДЗО могат да ти се покрият всичките, ако ти ги назначат ендокринолог и АГ. Обикновено се съгласяват да пишат смущения в цикъла, отпадналост и т.н. като им кажеш, че ще пускаш по фонд.
Другото - изследване за инфекция при теб - микроплазма, уреаплазма и хламидия. Но те може и малко по-натам. Около година, ако всичко друго ви е ок, може да направите цветна снимка за проходимост на тръби, преди нея е задължително, до колкото знам, да се направят, за да се избегне разпространение. Поне в повечето клиники се изисква.

За сегашната ситуация - не е невъзможно да си бременна, уринарните тестове не са най-точното нещо на света. Между другото - коя марка използва? Важно е да гледаш с каква чувствителност са. Най-точно показва кръвен тест, разбира се.
Моят съвет е да си запишеш час при АГ, да те огледат за задържан Ф или друг проблем, които може да доведе до забавянето, дори да ти дойде сега. Въпреки смяна на времето, стрес и т.н. 8 дни са си много Simple Smile

Хвърлих много информация, дано не съм те объркала Flowers Strawberry

# 2
  • Мнения: 92
Inferiya благодаря много за полезната информация.  Прегледите които на този етап съм правила са чисто профилактични , нищо повече. Хормони не съм пускала.
Овулацията засичам със лентичките на Oview , нямам вредни навици, нямам заболявания или проблеми с теглото . Същото важи и за мъжа ми.
Ще се ориентирам към записването на час на АГ и евентуално да вземем да си пуснем изследвания.
Иначе тестове съм правила на SureCheck.
Още веднъж, благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт