Терапия с Достинекс - висок пролактин

  • 108 919
  • 156
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
ТЕС ,по принцип казват , че истинския косопад започва след спиране на кърменето. А като прибавим, че сега и е пролет факторите  косата да пада стават много.Надявам се все пак да ми остане коса след като всичко приключи!

# 46
  • Мнения: 20
Хеи, здравейте и от мен. аз имах 4 пъти по-висок пролактин от колкото трябваше - изследвах го януари т.г., но при мен се оказа дисфункция на щитовидната жлеза. изписаха ми достинекс и ел тироксин. Малко след като започнах с приема им стана нашето бебче. преди 2 седмици изследвах пак пролактина и вече беше 199,4 , което много ме радва.сега пия само утрогестан за задаржане и живот и здраве, ако е рекъл Бог в края на октомври ще се увеличим.
Ендокринолога ми беше на ниво,за което ще съм му благодарна до живот. Минах през доста такива - пълна скръб - професори в София. Ако някой иска мога да дам телефона му, само 4е е в Русе. Д-р Волен Славянов се казва, завършил е в Румъния.
успех на всички Hug

# 47
  • Мнения: 930
аз пия Достинекс почти от година, но досега нямам странични действия Peace
мисля , че този препарат е с най -малко странични действия сравнение с другите и затова е толкова скъп Blush

# 48
Alex4e, желая ти успешна бременност и прекрасно детенце.
Аз си самонамалих дозата достинекс и като че по-малко ме боли главата. А мислите ли, че има връзка между нашето заболяване и свалянето на килограми. Аз винаги съм била доста слаба. По-време на бременността качих над 20 кила и сега 10 ме затрудняват. Някой имал ли е сходен проблем?

# 49
  • Мнения: 4 700
TEC , когато ми откриха аденома бях много слаба. Няколко години бих бромокриптин, но теглето ми се промени. След това zапочнах достинекса и точно по това време се пренесох при приятеля ми. Не zнам дали от достинека или смяната на начина на живот, но доста бърzо качих над 10 килограма. Сега продължавам да съм на достинекс, но благодарение на диета свалих 14 килограма. Та като се zамисля, май нито достинекса, нито бромото влияят директно върху теглото, а виновни сме си само ние и начинът ни на живот. Много пъти съм питала лекари дали е въzможно от достинекса да съм качила килцата, но отговорът винаги е бил отрицателен.

# 50
  • Мнения: 28
Дами, здравейте!   bouquet
Аз се опитвам да помогна на моята кума, която има проблеми с пролактина (и не само  Sad ). Милата от доста време се тъпче с всякакви лекарства. Сега лекаря и е спрял Достинекса, а тя била купила вече три кутии. Сигурно знаете за какви средства става въпрос, а новоназначените  също са скъпи. Ако някоя от вас има нужда - пишете ми на лични, много искам да и помогна...

# 51
  • Мнения: 4 700
eche , кажи на кумата си да не бърzа да продава достинекса. Нека 4 до 6 седмици след като е спряла медикамента да си иzследва пролактина. Почти съм убедена, че Ще е много висок. ВИнаги се качва след ряzко спиране на медикаментите. Освен ако не е бременна.  Peace

# 52
  • Мнения: 161
Искам да ви питам дали знаете нещо за Достинекса дали е все още по здравна каса

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Искам да ви питам дали знаете нещо за Достинекса дали е все още по здравна каса
Онзи ден в аптеката ми казаха, че го няма  в списъка на склада от,който зареждат  newsm78.И аз се чудя дали го има, защото мислех да пия него вместо бромокриптин.

# 54
  • Мнения: 108
Достинекса не е вече по здравна каса . Заменен е с  бромокриптина .

# 55
  • Мнения: 161
Днес на приателката ми от аптеката са и казали че им излизало че е Достинекса е по каса, тя пита в аптека Марешки newsm78

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Днес на приателката ми от аптеката са и казали че им излизало че е Достинекса е по каса, тя пита в аптека Марешки newsm78

Дано , че нищо вече не ме учудва в тая  държава.

# 57
  • Мнения: 196
И аз да се включа в темата за Достинекса.  #Crazy
Току що си го купих не по здравна каса, струва 68 лв и не смея да започна да го пия. Моля някой да ми каже кога да го пия през деня или вечер преди лягане? Много четох за страничните ефекти и се уплаших.
На мен ми е изписан по 1 таблетка за 7 дни. Не е ли много на често какви се струва?

Благодаря предварително   love001

# 58
  • Мнения: 4 700
rali_bt , zависи на теб zа какво ти е иzписан. Като ти гледам доzата сигурно е zа спиране на кърмата, а? Ако е така доzата ти е добра. Най добре е да го пиеШ вечер след ядене и преди лягане. Така се иzбягват повечето от страничните ефекти. 

# 59
  • Мнения: 196
Де да беше за спиране на кърма Милеее, ами то е за невъзможност за забременяване.
Имам малко завишен пролактин и малко занижен прогестерон и една извънматочна бременност преди една година. Дотора ми каза, че е можело да не се случи ако съм била изследвала хормоните на време. Изписа ми Достинекс за нормализиране на пролактина и каза че би трябвало да си забременея без проблеми. И тъй като за такива като мен дозите на това лекарства са по 1-2 таблетки на седмица за няколко месеца, моята ми се струва твърде висока  Crazy Crazy Crazy Whistling


Благодаря ти за съвета все пак, май точно така ще го взимам.

Общи условия

Активация на акаунт