Нашите цветя - обща тема 16

  • 30 459
  • 756
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: X
Аз честно казано кактусите не ги броя за цветя. Ами те не растат, просто си вегетират. Нито умират или някакви сигнали дават, че не им е добре. Стоят си като декорация от неорганичен вид. И на дъжд издържат за някакви периоди.

# 616
  • Мнения: 3 571
Софт е права. Имам кактус навън цяла зима под поройните дъждове и такъв вътре поливан на шест месеца веднъж. Еднакво издържат и оцеляват.

# 617
  • Мнения: 5 392
Аз също кактусите изобщо не ги обгрижвам. Слагам в подходящ субстрат и поливам някога, като се сетя. Като се замислих имам такива, които тази година още не са поливани Blush Добре са си, както и поливаните. Само с преполиване могат да се убият, или ако ги нападнат инсекти. Аз не бих ги гледала директно под дъжда, но при мен е хладно и вали често. Зависи от климата.

# 618
  • Мнения: 6 305
Имам молба- съвети как да се справя с тази пахира.
Загуби над половината си листа и продължава- всеки ден пада по нещо. Първоначално сметнах че са някакви акари, пръсках, но не е това. Четох че може да й е малко влажността- пускам й в близост овлажнител. Явно не е и това:-( не е на директно слънце, но е светло. Поливам на 10 дни.. изчерпах се

# 619
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
Може да е гъбично. Пробва ли с фунгицид?

# 620
  • Мнения: 4 713
Това покафеняване и изтъняване на места  и според мен е нещо гъбично.А по стеблото има ли изменения?

# 621
  • Мнения: 6 305
Да, има. На места стъблото изглежда кафяво, вместо зелено, каквото беше преди.
Как да я третирам и с какво?

# 622
  • Мнения: 4 713
Както писа Angela 61 - пробвай първо с фунгицид.

# 623
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 818
За кактусите, ако приемете че алоето е кактус - не съм съгласна. Всяка седмица си иска поливане, защото иначе долните листа му пожълтяват.

# 624
  • Мнения: 7 926
Розов взрив. Наследство от баба.

# 625
  • Мнения: 166
Здравейте, мисля че унищожих тази красива кала. При купуването и беше с цветове. Аз я дърга на южен прозорец, където е с пряко слънце до 12ч. Но понеже бяха тръгнали нови цветове и изсъхнаха. Преди два дни я преместих навътре в стаята. И пожълтя, може ли да ми дадете съвет. Има ли нячин да се спаси? Полива се често

# 626
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 752
Ами калата е луковично. Аз на моята и издърпвам листата( така ми казаха, за да пораснат отново догодина) и я оставям на мира. Но моята е на двора. Не знам , ако е в саксия дали трябва да се полива понякога, или да се остави на тъмно до следващият сезон.
Моите кактуси ги поливам. Рядко през зимата, но сега им давам водичка. В момента цъфтят. За по един ден, но ме радват.



Току що се изви малък ураган на двора и направи чадъра на парчета. Става дума за голям и добре , според мен, завързан чадър....Cold Sweat

Последна редакция: ср, 06 юли 2022, 15:42 от danilu

# 627
  • Мнения: 36 519
Мушкатото все пак успя да разцъфне:

Чакам още няколко.
Ипомеата цъфти чат-пат, в лилаво, а не в синьо, както трябваше. Но нещо й стана и по-голямата част от листната маса се съсипа. Не съм я пръскала, други години не е имало такъв проблем.
Онази сукулентна трева, която посадих преди няколко седмици, порасна с 4-5 см, има разклонения и вече е съвсем зелена (беше оранжева в началото):

До пръстите ми се вижда едно, което не е пораснало, въпреки, че се е хванало.

# 628
  • Мнения: 3 571
Данилу, в петък трябва да е при мен твоят ураган. Утре ще ревизирам. Аз и барбекюто съм вързала с метална верига след като събирах лава стоунс от целия покрив. Като лагерна количка го разхожда 😳
Трябва ли да премахвам шушулките от олеандъра?

# 629
  • Мнения: 1 823
Да,Магни. Започне ли да зрее семе и спира да цъфти

Общи условия

Активация на акаунт