Нашите цветя - обща тема 16

  • 30 379
  • 756
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: X
Аз тържествено си обещах, че повече цветя няма да купувам, обаче видях еделвайс за две евро и го взех. 😆 Един уморих преди време, с този ще се постарая.


От миналата седмица мини алокасия Фрайдек и антуриум кларинервиум. Точка и край вече.

# 631
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005



# 632
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 975
Soft, ако знаеш колко точки съм слагала, че чак станаха многоточие с повечко точки 😄🥳

# 633
  • Мнения: X
Soft, ако знаеш колко точки съм слагала, че чак станаха многоточие с повечко точки 😄🥳

Зимата като дойде къде ще ги слагам? Освен етажерки по стените да се монтират.  Мислех си за стъклен икейски шкаф с лампи в него, че имам тук едно тъмно място за тази цел. 😂

# 634
  • Мнения: 3 531
Да,Магни. Започне ли да зрее семе и спира да цъфти
Прави нови съцветия на някои от клонките. Не всички имат шушулки. Обаче ме дразнят, че не са красиви и ще ги резна ми се струва. Simple Smile Иначе голямото цъфтене отмина, гледам големите храсти и дървета и те вече не са така отрупани. То в тези жеги май нищо не цъфти. Тази година останах без винки. Идва ми в повече докато обиколя 70 саксии да полея.
Сингониума дето се чудех що са му светли листата рязко потъмня като го преместих далеч от прозореца. Трябва да се престраша да отчупя най-дългата част и да се опитам да я вкореня в същата саксия за да го сгъстя. Но много ми е жал такива големи и красиви листаци прави.

# 635
  • Мнения: 7 897
Покажете шушулка на олеандър, моля. Моят май е стерилен Rolling Eyes

# 636
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 975
Винаги се намира местенце. Аз или подарявам някои или купувам минита или окупирам част от жизненото ми пространство. Но при мен няма кого да дразня с толкова растения. Напротив, който ги види му е приятно да е около тях.

# 637
  • Мнения: 3 531
Ева



Като узрее става кафява.



Искам още мноого олеандри

# 638
  • Мнения: 7 897
Прекрасни са, Магни! Моят днес е имал тежък ден, трябва да го вържа.

# 639
  • Мнения: 3 768
И аз днес отрязах прецъфтелите цветове на олеандъра. Направих и резници за разсад за подаряване Simple Smile

# 640
  • Мнения: 2 211
Обожавам цветя в цвят маджента. Тази кошница съм си я закачила на видно място пред входната врата, след още 2 седмици ще е още по-кичеста, но не мога да чакам толкова, за да ви я покажа Blush

# 641
  • Мнения: 3 531
Какво му се е случило, Ева? На мен ми изглежда добре.
Петуниите са чудни! Моите уви си заминават.

# 642
  • Мнения: 1 311
И моите петунии си отиват, но отрязах две, да видим дали ще тръгнат отново.

# 643
  • Мнения: 7 009
Някакви идеи защо ми пожълтява здравеца?
На източен балкон е, до обяд го грее слънцето.

# 644
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 975
Здравеца обича сянка и влажно. Нещо не е както трябва: светлина, топлина и влага. Трите компонента, които са причина за повечето проблеми при растенията.

Общи условия

Активация на акаунт