С какво ви дразнят свекървите? – 137

  • 29 080
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
Не бих се съгласил с варианта( според мен де ) ако се демонстрира пълно пренебрегване към родителя на другия (както и да е ) как би се чувствала (примерно ) ако мъжът ти каже -не ме занимавай с родите ли те си -утре се връща не не бих го приел . Според мен достатъчно условие за раздяла -самият факт
Проблема е, че обичайно мъжете очакват хем жените им да поемат грижата за техните родители, хем родителите на жената, пак нейна грижа. Това не е точно равноправно. И да, при наличие на деца на възрастния, те, а не партньорите им трябва да си поемат грижите. Това не е пренебрегване на родителите на другия, а не ги поемаш именно защото има други преди теб, които са длъжни. Ако го направиш сам, може да е само и единствено по собствена инициатива. И другия изобщо няма право на такива очаквания от теб, камо ли да му е основание за раздяла. Ама, ако се стигне до там и по-добре

# 691
  • Мнения: 2 209
Не го мислете бати, той такива проблеми няма.

# 692
  • Мнения: 261
Не го мислете бати, той такива проблеми няма.
Да и съм доволен че нямам ,имах преди да я пратя "милата "при нейната мама ,със сегашната се разбираме подпомагаме -да нямам такива проблеми за което съм доволен

# 693
  • Мнения: 2 209
И свекървата на моя мармот така ми каза.

# 694
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
Изобщо не е въпросът в това има или няма такива проблеми. Начина на мислене е бягане от отговорност и инфантилен. Ако имах мъж в обкръжението си, който се тръшка на жена си с детското разсъждение "ти мен не ме уважа`аш и обичаш, щом не искаш да обгрижваш майка ми", ще го съсипя от подигравки. И изобщо няма да има възможност да ме праща при моята майка, защото ще го изпреваря, в случай, че съм сглупила това да е моят мъж. А жалкото е, че има жени, които приемат за даденост тази отживелица, че жените са тези, които са длъжни да гледат възрастните, независимо чии родители са. Ама си е за тяхна сметка, все пак, не за моя

# 695
  • Мнения: 2 209
В това е въпросът, защото говори наизуст.

# 696
  • София
  • Мнения: 19 249
Е, някои прослойки си вървят с този манталитет.
Жената се занимава с гледане - на деца, на възрастни....

# 697
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
В това е въпросът, защото говори наизуст.
Да де, отживелицата му е манталитет, начин на мислене и по подразбиране.

# 698
  • Мнения: 4 949
Когато става дума за деменция е страшно. Ако си син или дъщеря е едно. Не, че е лесно, но си детето и ти е родител. Но да натовариш жена си, снаха си..
В случая за брата става дума. Отвратително поведение! Някой друг да поеме отговорността..за майка му!

# 699
  • Мнения: 1 802
Поведението на брата,действително е недопустимо,но все пак накрая е дошъл.Мъжът на анонимна,в момента е на път,но като се върне трябва да се разберат какво ще правят щом става въпрос за деменция и има нужда от специализирани грижи.
И все пак тя е постъпила човешки,семейство са и понякога се налага да се поемат и неприятни задължения.

# 700
  • Мнения: 4 949
Да,  човешко е да отмени съпруга си и да помогне в тежка ситуация. Но нейната роля е да помогне..на брата и на свекърва си. Не, всички да разчитат само на нея!

# 701
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Съгласна съм,че не е редно да се пренебрегва изцяло родител на партньора.Естествено,ако отношенията са нормални.
 Да се помогне в някаква сложна ситуация.
Но когато въпросния родител има нужда от специализирана медицинска помощ ,тогава трябва да бъде настанен в болница или хоспис,а  не да се очаква половинката да се превърне в медицинска сестра.
Ами има жени,които не могат-ето на някои нервите им не издържат,други са гнусливи,не могат да сменят памперси на възрастни или им прилошава,като видят кървави рани...
Да си медицинско лице е тежка професия и не е за всеки.

# 702
  • Мнения: 14 418
Моята свекърва мее дразни,че така и не разбра да не се бърка в семейството на сина си.Не си спомням разумен съвет или помощ да е дала.Защото синът и я слуша останахме с едно дете,а дъщеря и на 50 е сама.Игнорирала съм я отвсякъде ,безразлична ми е.Дано се поуча от нейните грешки.
Ааа, да допълня че защото съм В- ще родя изродче и то това съвет от медицинско лице!

Последна редакция: вт, 05 юли 2022, 10:40 от Sause baus!

# 703
  • Мнения: 959
Ако мъжа ми слуша майка си, колко деца да имаме, проблема е в него определено. И тогава бих сменила свекървата, заедно с безценното синче, да си се слушат заедно.

# 704
  • Мнения: 959
Аз лично съм съобразила броя на децата единствено с мъжа ми, нито с тъща, нито със свекърва, еле пък братя или сестри.
В горния случай е напълно нормално да се дразни на свекърва си за забележки и опити за намеси. Но ако мъжа е мъж на място, нека си меля майка му като мелница всекидневно, няма да му повлияе.
И за пореден път мъжа е в бяло, свекървата е виновна. Как една не се ядоса на мъжа си и не видя неговата роля?!?

Общи условия

Активация на акаунт