Трудно закриване на банкова сметка и то не за първи път.

  • 1 629
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, реших да си закрия сметката към ДСК защото като цяло не я ползвам, а и заминавам за чужбина. Четох общите условия и там има опция потребителя да закрие сметката веднага. Всичко е точно отивам в клона на банката разписвам заявлението, за закриване на сметката но служителката ми каза, че трябвало да дойда след месец. Обясних и ситуацията, посъветва ме да дойда утре пак за да можела поне да ми я блокира. Цял следобед ме гложди това, което се случи. Звъннах на кол центъра за съвет от там ми обясниха, че понеже имам само дебитна карта и закривам разплащателна сметка изобщо нямало и нужда да ходя повторно в банката. Посъветва ме утре да отида да си взема останалите пари в сметката за да я занулят и веднага да ми я закрият. Притеснявам се защото не искам да стане като в УниКредит където им отне около 3,4 месеца и 5 ходения и молене, за да свърши всичко. Не мога да разбера защо е толкова трудно да се свърши такава задача. Какъв е вашият съвет по случая? При вас имало ли нещо подобно?Какво се прави когато получавате две противоречиви мнения?

# 1
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Това май е политика на почти всички банки. Тоест разкарване и разхождане по няколко пъти. Естествено, ще гледат да ти начислят и такси за закриване. Тоест, ако сметката е празна, да им дадеш още някой лев, като за довиждане.
Преди години Експресбанк ми въртяха нещо подобно. Като им казах, че искам да закривам сметка, веднага скочиха. Дължал съм им някакви пари. Пожелах им всичко хубаво и да ми я закрият служебно ако искат.
В Булбанк също имам уж закрита сметка, но станаха сигурно 10 години откак ми пращат празни месечни извлечения.

# 2
  • Мнения: 6 551
Преди време ако 6 мес сметката седи с по-малко от 10 лева, я закриваха служебно. Вижте дали още го има в общите условия на банката.

# 3
  • Мнения: 3 729
Закривах сметка в ПИБ преди години и ми казаха, че трябва да ходя два пъти - веднъж да закрия дебитната карта и след около месец още веднъж да закрия самата сметка.
Явно е практика.

# 4
  • Мнения: 14 843
Практиката на повечето банки, за които съм чувала и ползвала, е - отивате в банка и подавате заявление за закриване. Сметката се закрива месец след заявлението, освен ако в ОУ не пише друг срок.
С картата е малко особено - на едни места ми я унищожават те веднага, на други ми казват да я донеса след месец на окончателното закриване и я срязват, а на трети места да си я правя, каквото сметна за добре.
Задължително си вземете документ, че е закрита сметката! Някои банки се правят на разсеяни и не дават, ако не поискате.
Отсвирване и чакане за служебно закриване не препоръчвам - ако се случи някой ден да ползвате същата банка, ще светнете като длъжници с доста месечни такси и лихви по таксите и реално дотогава дори да питате 10 служителя, всеки може да ви каже нещо различно и няма да знаете това сега така ли е, не е ли така.

Общи условия

Активация на акаунт