АВГУСТ 🤱🏻 2022 🌸 👶🏻 (Тема 12)

  • 25 004
  • 779
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 353
Здравей, Ivka13. Според мен са малко завишени според това, което съм чела като стойности. Преди приема на глюкоза трябва да е под 6. След това - на 60-тата минута - под 10. След това - на 120 минута - под 7.8.
Може да има много причини за това. Например, спазила ли си изискването за прием на 75 грама глюкоза? Друго, което се сещам, е че от последния прием на храна преди изследването трябва да са изминали поне 10 часа, но не повече от 16 часа. Докато си чакала за следващото вземане на кръв не е препоръчително да се разхождаш, движиш и т.н., тъй като това саботира теста. Предната вечер/предните дни яла ли си повече въглехидрати?
Ето тук пише подробно:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BB%D1%8E%D0%BA%D0%BE%D0% … D0%B5%D1%81%D1%82
Не се шашкай излишно. Може да не е повод за тревога. Изчакай да видиш какво ще ти каже лекаря. Може да ти предложи хранителен режим. Успех Simple Smile

# 46
  • Мнения: 695
Само първата стойност е ок, другите две са високи, ще ти намалят въглехидратите просто Simple Smile

# 47
  • Мнения: 110
Здравей, Ivka13. Според мен са малко завишени според това, което съм чела като стойности. Преди приема на глюкоза трябва да е под 6. След това - на 60-тата минута - под 10. След това - на 120 минута - под 7.8.
Може да има много причини за това. Например, спазила ли си изискването за прием на 75 грама глюкоза? Друго, което се сещам, е че от последния прием на храна преди изследването трябва да са изминали поне 10 часа, но не повече от 16 часа. Докато си чакала за следващото вземане на кръв не е препоръчително да се разхождаш, движиш и т.н., тъй като това саботира теста. Предната вечер/предните дни яла ли си повече въглехидрати?
Ето тук пише подробно:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BB%D1%8E%D0%BA%D0%BE%D0% … D0%B5%D1%81%D1%82
Не се шашкай излишно. Може да не е повод за тревога. Изчакай да видиш какво ще ти каже лекаря. Може да ти предложи хранителен режим. Успех Simple Smile
Благодаря за бързият отговор!
Да спазих всички условия. Правих изследването в кабинета на АГ и след вземането на кръв лежах на легло,само до тоалетна отидох веднъж.Аз имам хиперфункция на щитовидната жлеза и според ендокринолога оттам съм предразположена към висока кръвна захар,затова и редовно я следя. Всеки месец пускам изследвания за кръвна захар и досега само веднъж е била 5.03, но тогава бях болна( иначе не е била по-висока от 4.80).
Преди десетина дни приключих с приема на антибиотик, незнам дали това може да е повлияло на резултатите. Иначе гледам да приемам въглехидрати в минимални количества, а  вечерта преди изследването към 19.00 ядох череши, не знам до колко е повлияло на изследването.

# 48
  • Велико Търново
  • Мнения: 861
Благодаря за прекрасната темичка! Flowers Hibiscus

И аз се възползвах от намалението на бебо, единствено не можах да поръчам препарат за съдове и мокри кърпи с мицеларна вода, но пак съм доволна.

# 49
  • София
  • Мнения: 241
Здравейте, аз не съм много в час.. това намаление още ли го има?

# 50
  • Мнения: 701
Намалението на Бебо е само днес. Би трябвало да е до довеечра до 00:00 часа, но на обяд имаше доста изчерпани неща.
Здравейте, аз не съм много в час.. това намаление още ли го има?

# 51
  • Мнения: 3 321
Здравейте, аз не съм много в час.. това намаление още ли го има?
Още няколко часа. До 23.59ч е на сайта на бебо.

# 52
  • София
  • Мнения: 5 614
Аз съм като пребита и едва гледам. Цяла нощ не можах да спя от бебето, вечерта изпих две чаши безалкохолно и подозирам, че от това бяха страшни лупинги. Нито наляво, нито надясно имаше сън. Днес с бъдещия батко изпразнувахме доволно, купих му две книжки от поредицата на Франклин за сестра, както и още една по повод промяната, която ни очаква след няколко седмици. Намаза първото си кино в живота и волан с педали за лаптопа и няма по-щастлив от него. Заяви ми, че ме обича повече, когато има празник и получава подаръци 🤣. И вечеря после докато направя и коремът ми цял ден е на камък. Пих извънредно но шпа и удрям една молитва за сън и бебе чак след средата на юли 😁

# 53
  • Мнения: 543
Ама вие добре сте си изкарали Неизвестна. Аз си мислех, че ще ми е лесно щото нали "каката"( на седем и половина години) е вече голяма и виждаш ли няма да се въртя все около нея. Е, да ама не. Не знам някоя от вас дали е преминала през това - откакто се е родила нон- стоп рев, сега ревът се превърна в хленчене за щяло и нещяло. Отделно е голям инат. Драмите при нас нямат край. Не пожелавам на никой ревливо бебе/дете.
Отчаях се. Изобщо няма да ми е лесно явно...само като започне с хленченето за щяло и нещяло и в мозъка ми изникват ревовете й като беше малка. Един ден нямам спокоен през тази бременност.

# 54
  • Мнения: 3 321
И ние с баткото днес празнувахме. Заведох кандидат каката на ясла и половин ден обикалям с него. На него вчера му беше последния ден на ДГ и днес го ударихме на живот. Мразя МОЛ-овете, а днес от 10.30 до 15ч прекарах в мола. Търсихме дрехи, той избра един комплект гривна и герданче за сестра си, купувахме подарък за РД, че в събота ще ходи, исках да взема и залагалка така и така бях в Хиполенд, но нямаше каквато си бях наумила. Всъщност имаше само бяла и синя, баткото ми направи забележка, че не може синя щял да има сестричка, бяла аз не исках. После имаше пинята. После на кино, филма беше интересен въпреки мойте очаквания. И след него си тръгнахме, исках да изпреваря движението, че още се притеснявам да шофирам ако е много натоварено. Щяхме да му търсим сандали и забравих ме. В МОЛ-а се сетих, че съм идиот, преместих талона на колата в протомнето си, защото бях с чанта, а не с раница и чак като си тръгнахме се сетих, че не си взех книжката. Вече и тя ми е в протомнето. ММ е нощна трябваше да му сготвя, обаче след това децата бяха направо ангелчета, чак да не повярваш и си починах. Утре ще водя баткото на консултация, а в петък на Манту, той знае, че ще ходим ама още не съм му казала, че ще му бият инжекция.

ancho_82 моята дъщеря май ще е като твоята. От бебе е ревла и досега реве за всичко, че е и инат. Още е малка на 2г и половина е, ама нямам особенна надежда, че ще се промени особенно много, еле пък откъм инат.

# 55
  • Мнения: 1 214
Анчо, пожелавам ти бъдещото бебе да е точно обратното на каката.Да е спокойно и ти да си спокойна.
Sultrybutterfly нормално е да се ядосаш.А колко кг си забременяла ако не е тайна , че искат да качиш 15?
Матрак купих с кокос и латекс от Хиполенд - твърд ми се вижда ама нали бебетата на такива трябвало да спят.
Королева, благодаря за новата тема! Може да ми смениш термина за 7ми август.От две теми гледам , че датата е свободна , а и това ми пише в последните 3 амб.листа Simple Smile та дано ми е на късмет!
Аз нищо не купих също от Бебо - имам еднократни подложки от преди това ама само един пакет.Май и клечките за уши са ми на същата фирма.
Благородно завиждам на  някои от вас ,че няма или не са пропуснали морето Simple Smile
Неизвестна , може би е редно да се пазиш малко повече щом имаш притеснения Sad
Pupelinaизвинявай ако съм пропуснала , ама защо може да родиш.по - рано, кръвно ли вдигаш?
 exberry и аз гледах снимки тия дни и си викам "хаха аз съм си мислела , че имам корем , а сравнение ъс сега съм била като преяла" Simple Smile

Последна редакция: ср, 01 юни 2022, 23:17 от Орехче

# 56
  • Мнения: 190
Какъв слънцезащитен крем/масло използвате или ще използвате? Фактора трябва да е висок, други изисквания има ли 😋за нас питам, не за бебоци👌

# 57
  • Мнения: 47
Поръчах много бодита 56 и 62 размер, но са без копчета.. мислите ли, че ще е много неудобно обличането по този начин? Да откажа ли поръчката😵💫

# 58
  • Мнения: 3 321
Поръчах много бодита 56 и 62 размер, но са без копчета.. мислите ли, че ще е много неудобно обличането по този начин? Да откажа ли поръчката😵💫
Зависи. С първото ми беше по удобно с копчета, с второто без копчета. Всичко е въпрос на опит. Но с първото в началото всичко, което обличах гледа да има копчета отпред за да не се налага да го прекарвам през главата му.

# 59
  • София
  • Мнения: 5 614
Мда, с първо наистина май е по-лесно с бодита с предно закопчаване, за да не минават през главичката. Но наистина е до навик де.
Този път и аз сякаш съм взела повече от стандартните, ама ще купя и няколко тип прегърни ме. Но пък сякаш не се продават толкова или са по 15лв бройката, което за мен е безумно.

Безсънието е на максимум. Сънувах вещици и кристални кълба. Август, идваййй!

Общи условия

Активация на акаунт