Да се ОПЛАЧЕМ и да поспортуваме ... през юни

  • 81 265
  • 2 549
  •   1
Отговори
# 2 025
  • Мнения: 6 510
Маслинка в мартинитУ, лаймчИ в бакардитУ, портокалчИ във водката иии морковчИ на уискитУ 🤣🤣
Ще ме уморите.
Маленкото у болницата утре ще е кат репичка, само малко да похидратират завалийчето и ще е на шеС! Т от обезводняване също се получава.
Аз малко съм в житейски застой в очакване на Ино изследване, което е наложително, но не ми е в списък "любими занимания" 🤣 Ма рече доктора- ще тряя се отметне, ем хубу ай, от мен да мине 😏
Усведомляям се по важните другарски преживелици обаче,  дан изпусна 😁

# 2 026
  • Мнения: 7 436
А на таратора се слага джоджЪн.
Мързелотка ще разбере моята неприязън към копъра. Брр.

# 2 027
  • Мнения: 12 156
Мързел, ако ми дойдеш на гости, гладна ще останеш.
Рен, и бахар на кебапа.

# 2 028
  • Мнения: 1 966
Мързел, ако ми дойдеш на гости, гладна ще останеш.
Нали... плевел до плевела... нищо де, тамън  ше карам на алкохол и ядки... те нали нямат плевели Thinking Grin

# 2 029
  • София
  • Мнения: 14 115
Мързелота да си смени аватара със снимка на мрънкащия смърф.

# 2 030
  • USA
  • Мнения: 2 161
За протокола:
Джоджен в боба и лещата.
Копър на таратора и пресни картофки.
Чубрица и магданоз в пилешката супичка.

Последна редакция: пт, 24 юни 2022, 20:30 от SkyBlue

# 2 031
  • София
  • Мнения: 9 753
Аз вече не знам какви плевели слагам, защото сме на етап "злоядка опитва да се храни с готвено", като в повечето случаи стига само до "опитва", но за да се стигне дори до там, условието е да няма тревички. Понякога успявам да стрия много ситно сушени треволяци и тя не ги усеща, но с пресните е по-трудно. Имам малък пробив и там - стигнахме до споразумение да режа по-едро, за да си ги отделя лесно от нейната порция . Последните пъти в пилешката супа не слагам нищо, но в порцията всеки (който не е злояд) си ръси магданоз. Чудно става!

# 2 032
  • Мнения: 8 067
Тики, не си сериозна ти. Да нямаш вино. Може ли такова занемаряване 🤣.
Аз вино винаги имам, понякога само такова за готвене, но има 🤣. Рядко пия обаче.
Нарочно спрях да купувам аз- за да намаля празните калории, които иначе поемам. Щото като отворя бутилка и... често си я изпивам. Преди постоянно поддържах наличности, сега се опитвам да пия основно социално. Simple Smile Ако си бяхме в Бг, щях да пратя сина да ми купи от кварталното магазинче, че зор ми беше, пиеше ми се; но тук няма как да стане, съответно пих няколко чаши вода и забравих, че ми се е пило. Пусти навик, боря го.
Ох, как обичам яхнии, особено пък с мнооооооооооого лук. Искам!!! Повече от вино дори!  Grinning
Отивам да ви чета.

Само аз ли слагам И Джоджен И Чубрица на боба ? Rolling Eyes

Не. Simple Smile Но давам превес на джоджена. Grinning
На прясното зеле- пресни домати задължително. И копър.
На таратора- копър и магданоз.
Напоследък обсесията ми е зелените подправки, които слагам в индустриални количества почти навсякъде, да ги наситнявам до ниво молекула. Grinning Като малка не ги обичах и все ги избягвах, сега много ги тача, особено пресни такива.

За алкохола само да се допълня- имаме концентрати из нас разни, но не ме блазнят хич, особено пък в тези жеги.
Но! Утре май пак ще съм си сама в нас, или поне до късно вечерта (ММ каца в събота сутринта, синковецът е на гости с преспиване, а сестра му най- вероятно ще е навън с приятели и не се знае кога ще се прибере), та от сутринта ще си се подготвя с винце, да не се излагам за трета поредна вечер; праскови си имам. Grinning

Последна редакция: чт, 23 юни 2022, 23:30 от TuЛи

# 2 033
  • София
  • Мнения: 9 753
Лучените яхнии и на мен са ми фаворит, особено с онези малките лукчета, пуснати цели в тенджерата. Обаче нямам нерви да ги беля, така че ги готвя само с кромид лук тези яхнии.
Кой каза сини сливи? Друга любима яхния ми е от сушени сини сливи. Може с мръвка, може и без. 

Хайде да лягам , че се замечтах и ме е страх да не взема да ровя в хладилника по никое време.

За протокола: готвих онуй неназоваемото, но не пържено , а печено във фурната върху хартия с капка мазнина на всяко кръгче. Сервирах с чеснов сос. Пантата отказа да опита. Яде кебапчета и домати с препечена филийка.

# 2 034
  • Мнения: 12 156
Ай сега лук и директно ме прониза мисълта за френска лучена супа. Не мога да готвя, нямам печка, нямам кухня. Подсмрък. Егати изтезанието.

# 2 035
  • Мнения: 8 067
Яде кебапчета и домати с препечена филийка.
Любимо ми е това. Може и кюфте да е (на скара), може и без хляб, но със сирене.
Някои като се прират в Бг първо тичат за баничка с боза, а аз- за ей такова. Част от традицията е. Grinning

# 2 036
  • София
  • Мнения: 14 115
Пандичю попската яхния се готви с небелени лукчета и чесън. Аз я правя с телешко и слагам доматен салца, дафинов лист, лъжичка захар и оцет или вино. На другия ден се яде. С картофено пюре е супер.

# 2 037
  • Мнения: 8 067
Ай сега лук и директно ме прониза мисълта за френска лучена супа. Не мога да готвя, нямам печка, нямам кухня. Подсмрък. Егати изтезанието.

Това нещо в инстант пота става божествено.
Ама си е за по- хладните дни, така есенно- зимните такива.Sunglasses

# 2 038
  • Мнения: 12 156
Тили, моята лакомия няма сезонен характер. 🐷🐷🐷

# 2 039
  • Мнения: 8 067
Тили, моята лакомия няма сезонен характер. 🐷🐷🐷

То и моята, ама така като наливам уж акъл, се надявам поне малко да я опитомя. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт