Да се ОПЛАЧЕМ и да поспортуваме ... през юни

  • 76 299
  • 2 549
  •   1
Отговори
# 2 010
  • Мнения: 4 893
Блякс,ни едното!
Скучни сте! Ще отида да пофаля свекървата в подобаващата тема.

Вай и на какво мирише боба,двете подправки съм чувала,че се неутрализират?

# 2 011
  • France
  • Мнения: 12 957
Лейличка, ще мине. Знам колко е дълго и тягостно. Hug

Добри е голяма майсторица. Възхищавам се на хората с толкова сръчност и търпение. За тортийата - имах едно гадже, испанец, много ми беше на сърце. Той готвеше такова, май само това можеше. Но с винце и в подпокривната ни квартирка, много ни се услаждаше. Само, че по спомени, режеше картофите на тънки резени.

Боза! Не съм пила от десетилетия. Любимото питие на любимия ми дядо.

Ама каква чубрица?! Джоджен се слага! И на зелето - целина! Амаха!

# 2 012
  • Мнения: 12 210
Само аз ли слагам И Джоджен И Чубрица на боба ? Rolling Eyes
Джоджен и целина слагам. Така ми харесва.

На прясно зеле зърна чер пипер, бахар и дафинов лист. На кисело само млян чер пипер.

# 2 013
  • Мнения: 12 070
Вай, и аз така правя.
С копъра и магданоза също. Шеф Манчо ропта одеве за тая комбинация.  Много му разбира главата 😀

# 2 014
  • София
  • Мнения: 13 892
Изобщо не сте сериозни за истински скандал.
На боб джоджен слагам, на леща и пилещка супа чубрица, на риба, девисил. На картофи, тарос.
Кроталова, дезертьорството не е гот 🤣.

# 2 015
  • Мнения: 12 070
Девесилът - пресен ми мирише на кервиз. 🙄 Сушен - на нищо.
Рено, как ще убиваш пилешката супа с чубрика? Кощунство!

# 2 016
  • Мнения: 4 893
Не дезертирам,казах ти,че съм изморена,салата от прясно зеле рядко ям,че да се хабя да пиша.
Но има хора дето си умират за игнора и сега чакам и на какво ренде го режат да напишат и на колко оборота и от де е купено.
Ай...

# 2 017
  • France
  • Мнения: 12 957
Риба с девесил - мммммм...
И аз слагам чубрица на пилешката супа. Миналия път нямах магданоз и сложих босилек. Стана добре.

# 2 018
  • Мнения: 2 170
Кло, благодаря за "утехата" Heart Eyes
На Бърди сили и кураж Hug
Въргали искате, а, кавгаджийки и подстрекателки.
Отпочвам Добриня аз, че не ме отрази в молбата за плетена сакула. Stuck Out Tongue Winking Eye Добриньо, обидена съм и ако не ме обзаведеш с плетено чанте, ще ти се усукват конците, да знаеш Joy
И още нафта да лисна в огъня - ненавиждам джоджен, чубрицата просто кротичко я мразя.
По най-страшната тема, която заобикаляме на пръсти, все още съм в редиците на моите дружки Мисти и Ени Heart
 Признавам си без бой, плоскоземка съм и като пръскат кемтрейлс си слагам  каска от алуминиево  фолЬО Joy Joy Joy
Ай, сипвайте си вече и да почваме с откровенията Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 2 019
  • Мнения: 2 265
Крот, и на двете едновременно. Не се неутрализират. Уникално мирише така боба. Аз от татко съм се учила да го готвя.

Ъъ, Кло, всеки знае, че на прясно зеле се слага само Червен пипер. Е, ако нямаш проблем с жлъчка и стомах, може и един дафинов лист. Innocent

п.с. ай, това ако беше за мен, посипвам си главата с пепел, и няма да се мешам повече в тези разговори.

# 2 020
  • France
  • Мнения: 12 957
Тц! ФолЬОто помага само срещу 5джи.

# 2 021
  • Мнения: 15 356
Нищо не разбирате от готвене.
На боб се слага ракия,на прясно зеле също,на кисело червено вино,на пилешка супа пак ракия и люта чушка.
Записвайте си! 😂😂

# 2 022
  • София
  • Мнения: 13 892
Кро, бЕгай да отмаряш тогава.
Чирозче, пилешка супа без чубрица не е пилешка супа за душата.
Дафинов лист на винен кебап.

# 2 023
  • Мнения: 12 210
Той червения пипер е по подразбиране за всякакво зеле.

Карамел, аз вече привършвам и се стягам да се отправям в прегръдките на Морфей. След толкова готвене за три дни, за мъжовете в семейството, нямам сили и за една кавга даже. Айде и умната!

# 2 024
  • Мнения: 1 916
Ма верно нищо не разбирате от готвьеньеееее... на сичко са слага виноооо...
Иначе - мразя копър, мразя магданоз, мразя целина...

Общи условия

Активация на акаунт