Страхотен руски сайт с торти. Рецепти и снимки.

  • 15 986
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 461
Страхотни работи има.
Аз до преди малко живеех с мисълта, че не говоря добре руски, но всичко разбирам hahaha ooooh! Явно за ядене дума не е ставало Cry
Сега ако някой може и да даде линк за българо-руски речник  bouquet
Че по подразбиране кой знай къде ще му излезе края. Сливки ако правилно разбрах е сметана #Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 723
Потекоха ми лигите  eat

# 17
  • София
  • Мнения: 5 605
Ммммм, страхотен сайт! Браво!  bouquet  Ще се опитам да направя нещо и ще пиша!!!

# 18
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Много хубави торти, бе, брех тия рускини  Laughing

Аз си харесах тези:
торта "моя любов"


торта "Татяна"

# 19
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Направих си регистрация, но сайта не ме допуска до форума, що така  newsm78
Трябва ли да чакам одобрение на админ  Thinking

# 20
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Да Simple Smile

# 21
  • Мнения: 7 106
Аз съм регистрирана отдавна във сайта и влизам без проблем във форума. Но не помня, дали се пращаше активационен линк на мейла  newsm78. Искаха ли ти при регистрацията емайл?

# 22
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
На мен някой ще ми преведе ли тази рецепта за торта Татяна  Blush

    * Для коржей из теста
    *
    * 8 яиц
    * 2,5 - 3 стакана сахара
    * 300 г не соленого маргарина
    * 1 ч/л соды
    * 2 ст/л сметаны
    * 1 ч/л уксуса
    * 6-7 стаканов муки
    *
    * Для коржей из меренге
    *
    * 4 белка
    * 4 ст/л сахара
    *
    * Для зефирного крема
    *
    * 3 ст/л апельсинового желатина / для 6 коржей/
    * 0,5 стакана концентрированного апельсинового сока
    * 1ч/л апельсиновой эссенции
    * 6 белков
    * 6 ст/л сахара
    *
    * Для шоколадного крема
    *
    * 200г мягкого сливочного масла
    * 1 банка сгущенного молока
    * 1 ст/л какао в порошке ( без сахара)
    * 1 ч/л апельсиновой эссенции
    * 2 ст/л коньяка


Рецепты ТОРТ «ТАТЬЯНА» -> Инструкции
Приготовление коржей

...Взбить на средней скорости желтки с сахаром.Затем добавить расплавленный маргарин.Продолжать взбивать.
...Добавить муку.
...Смешать соду, сметану и уксус и добавить в тесто.
Если надо, добавить немного муки.
...Разделить тесто на 6 частей и на доске припыленной мукой скатать 6 колобков. Положить все это в пластиковую посудину , накрыть пленкой и поставить в холодильник на 30 мин.
... По истечении этого времени, раскатать коржи (не очень тонко) диаметром 26 см между двумя пластиками припыленными мукой и выпекать при температуре 235 С пока коржи не станут золотистого цвета.Противень не смазывать! Горячие коржи сразу обрезать,чтобы были ровненькие, т.к. когда остынут будут очень крошиться при резке.

Все. Имеем 6 коржей. Теперь выпекаем коржи из меренге.Здесь нет никаких сложностей. Коржи такого же размера что и песочные. Все как обычно для выпечки этого типа изделий.

Шоколадный крем

Взбить масло со сгущенным молоком пока не увеличиться в размере.Добавить какао, коньяк и апельсиновую эссенцию.

Готовим зефирный апельсиновый крем.

...Сначала растворяем апельсиновый желатин в горячем апельсиновом соке и добавляем эссенцию.Охлаждаем немного.
...Взбиваем белки как на меренге и добавляем сахарную пудру по 1 ст/л , до тех пор пока белки не станут блестящего цвета.
... Начинаем вливать понемногу желатиновый раствор, непрерывно взбивая.
Все.Крем готов. Теперь надо быстро приступать к зборке, потому что крем застывает очень быстро.

Сборка

Берем первый песочный корж и намазываем на него зефирный крем.Затем второй песочный корж и промазываем его шоколадным кремом.Сверху выкладываем первый меренговый корж и тоже промазываем его шоколадным кремом. Сверху – третий песочный корж с зефирным кремом. Затем четвертый песочный корж с шоколадным кремом. Сверху – второй меренговый корж с шоколадным кремом.Накрываем его пятым песочным коржом с зефирным кремом и наконец завершаем всю эту кутерьму шестым песочным коржом.
Обмазываем весь торт оставшимся зефирным кремом. Сверху посыпаем шоколадными буклями , а по бокам присыпаем крошкой из печенья. Можно весь торт усыпать шоколадными буклями.Получается очень эффектно и элегантно.
Главное дать настояться торту в течении 12 часов (как минимум).Ни в коем случае не ставить торт в холодильник.
Ну кажется все!

# 23
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз съм регистрирана отдавна във сайта и влизам без проблем във форума. Но не помня, дали се пращаше активационен линк на мейла  newsm78. Искаха ли ти при регистрацията емайл?


Искаха, но накрая пишеше да изчакам администратор да провери имейла и данните и ще получа съобщение, но не пишеше дали на мейла или на лични  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 7 106
Донибони, има я пусната във форума, Танитта се сещам на прима виста че е пускала рецептата.

# 25
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Донибони, има я пусната във форума, Танитта се сещам на прима виста че е пускала рецептата.


Ще потърся с търсачката, мерси  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 7 106
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31923.0

п.п. вече я бях намерила, когато видях отговора ти, затова я пускам.

# 27
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31923.0

п.п. вече я бях намерила, когато видях отговора ти, затова я пускам.



Мерси    bouquet

А какво ще рече:
1 кутия маскарпоне
2 пакетчета филаделфия
 Blush


п.п Рецептата доста се отличава от руската, в рецептата на pg220899 няма желатин, коняк и т.н, а руската торта има и 2 вида крем. Зори, моля те преведи ми я Praynig  Praynig Praynig

Последна редакция: нд, 26 ное 2006, 22:58 от doniboni

# 28
  • Мнения: 4 176
http://www.online-translator.com/text.asp?lang=de

На този онлайн речник може да си превеждате цели изречения даже.  Е, няма от руски на български, но има на английски, френски и др. да ен тормозим другите да ни превеждат, че е адски досадно.

# 29
  • Мнения: 4 176
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31923.0

п.п. вече я бях намерила, когато видях отговора ти, затова я пускам.



Мерси    bouquet

А какво ще рече:
1 кутия маскарпоне
2 пакетчета филаделфия
 Blush



Все крем сирена са. Има ги на нашия пазар. Не мога да повярвам, че не си купувала никга Shocked

Общи условия

Активация на акаунт