Заговорът срещу младите майки

  • 7 742
  • 120
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 35 056
Всички излъгани - на терапия.

# 16
  • Мнения: 1 124
Ами седмичните детски градини и ясли, имаше такава тема тук, голяма травма за децата, а родителите не са се оплаквали разбира се...

# 17
  • Мнения: 46 488
Дори да чуват, че е трудно, младите родители са ентусиазирани и не могат да си го представят, докато не им дойде на главата. Затова се получава разминаването.

За едно време, както вече писахте, имали са голяма помощ от бабите. Също и тогава се гледаше с лошо око на оплакващите се, затова се затваряха в себе си и мълчаха.

Скрит текст:
Майка ми например е тръгнала на работа, когато съм била на 8 месеца, защото не е издържала. А имйте предвид, че е детска учителка с група 30+ деца, която е ставала в 4 ч., за да успее да стигне в 7 ч. в градина в друг град, а за 2 смяна връщането е било по нощите. Но аз съм била ужасно бебе, което до 2 г. почти не е спирало да плаче. Защо, така и не са разбрали. Разказвали са ми, че когато всички са капвали от умора, дядо ми ме е качвал в колата и ме е возил, за да млъкна и другите да поспят поне малко.

# 18
  • Мнения: 3 292
Еми пак опираме до това, че вече няма кой и как да помага. Аз също около мен чувам от приятелки с деца само рев и оплаквания от това, как бабите са вдигнали ръце и не искат да помагат. Много от тези жени не се навиват на второ дете, защото първото само им е разказало играта.

# 19
  • Мнения: 2 579
Бе както не се навиват, пак се навиват. Ето, моята приятелка, която се чувстваше излъгана за цветята и розите сега запя нова песен. Да побързали със второто, че поне наведнъж да минава зора с ясли и ДГ. Тъй че, забравят се някои неща. И добре, че е така, защото все пак нали целта е жените да искат да раждат деца.

# 20
  • Мнения: 3 292
Бе както не се навиват, пак се навиват. Ето, моята приятелка, която се чувстваше излъгана за цветята и розите сега запя нова песен. Да побързали със второто, че поне наведнъж да минава зора с ясли и ДГ. Тъй че, забравят се някои неща. И добре, че е така, защото все пак нали целта е жените да искат да раждат деца.

И иска, защото тя го иска или разни хора около нея я натискат да си минавала реда с второто дете?
Общественият натиск особено в България не е за подценяване.
Аз не мога да си представя да изживея някакъв ужас с първото дете и да напирам за второ. Поне това виждам около мен и само ревове и тръшкания как бабите ги предали и се врътнали.

# 21
  • Мнения: 10 685
Никой не знае какво точно го очаква след раждането на бебето. И милион поискани и непоискани съвети да ти дадат, учи единствено личният опит и личното преживяване на майчинството.
Казваха ми "трудно е", но смисълът на това "трудно" за всеки е различин и за мен думата се изпълни със личен смисъл чак след като родих.
Често съм казвала, че за мен най-щастливият ден от цялото 2+ годишно майчиство беше връщането ми на работа и отчитам като огромна грешка, че си го ползвах до край. От някакви вътрешни скрупули и чувство за вина едва ли не го направих.
На мен нямаше кой да ми помага. Гледахме бебето сами с мъжа ми. Синът ми ревеше непрекъснато. Толкова бях изнервена и изморена от недоспиване, напрежението покрай бебето и нещо да не сгреша, че имам моменти, които ми се губят от паметта. Явно мозъкът ги е филтрирал Grinning
Изобщо преживявайки прелестите на едно майчинство недоумявам концепцията за второ дете. Отново бебешките истерии, колики, памперси...захранвания, повръщания.... Благодаря съм Grinning

# 22
  • Мнения: 2 579
Бе както не се навиват, пак се навиват. Ето, моята приятелка, която се чувстваше излъгана за цветята и розите сега запя нова песен. Да побързали със второто, че поне наведнъж да минава зора с ясли и ДГ. Тъй че, забравят се някои неща. И добре, че е така, защото все пак нали целта е жените да искат да раждат деца.

И иска, защото тя го иска или разни хора около нея я натискат да си минавала реда с второто дете?
Общественият натиск особено в България не е за подценяване.
Аз не мога да си представя да изживея някакъв ужас с първото дете и да напирам за второ. Поне това виждам около мен и само ревове и тръшкания как бабите ги предали и се врътнали.
Да, заради себе си иска. Изобщо не става въпрос за натиск ( поне в случаите, за които знам).

# 23
  • София
  • Мнения: 22 923
За София специално някои хора бързат с второто, за да влезе в ясла и ДГ. Колкото е да е странно, е факт. Не всички са така, разбира се.
Щеше ми се мен някой да ме беше предупредил за непрекъснатото боледуване на децата след тръгването на ясла/градина. Изобщо не бях подготвена. 🤣
Аз акъл не давам, без да ме питат, но попита ли ме някой, си казвам нещата, както са.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 726
Аз и за такива дето гледат да са породени знам само и само да получат точка, че и секцио по-рано правиха. Но все пак това са отделни случаи.

# 25
  • Мнения: 10 685
Щеше ми се мен някой да ме беше предупредил за непрекъснатото боледуване на децата след тръгването на ясла/градина. Изобщо не бях подготвена. 🤣

А, да, това беше втора серия на Ада "майчинство"  - първата година в яслата!
До сряда е на ясла, от четвъртък - болен. А аз - два пъти по-болна от него. Какво беше това чудо, не знам, но толкова не съм боледувала през живота си колкото онази месеци.
Слава богу, вече нещата са далеч по-нормални Blush

# 26
  • Мнения: X
Хаха темата доста ме развесели. Grinning

Не само, че няма заговор, ами е точно обратното - всички плашат бъдещите майки сякаш ще ходят на война.. Любимата ми реплика е "спи сега, че после няма сън" или "почивай сега, че после няма почивка". А като бях бременна с второ съм чувала "много ще ти е трудно", "олеле, много смело" и разни подобни. Не стига, че една бременна има какви ли не притеснения, ами на всичкото отгоре я плашат допълнително. И то много често близки хора.

Моите деца са в градинска възраст и най-честото, което сега чувам е "сега е лесно, а после да знаеш колко трудно става", "радвай им се сега докато са малки, че после ще станат зверове" и други подобни.

Истината просто е, че неудовлетворените от живота си хора, имат склонността да предават на другите собствените си разочарования, надявайки се и на другия да му стане поне толкова гадно, колкото на тях. Човек, когато е щастлив от живота си, вижда най-вече положителните неща, а отрицателните ги приема като нещо нормално, а не като края на света. Wink

# 27
  • Мнения: 2 879
Нормално е представите ни да са хубави и леки , но нищо не е лесно в живота .

# 28
  • София
  • Мнения: 15 452
А някой длъжен ли е.И какво толкова страшно има в майчинството.Бях бременна , без да знам какво се случва в тялото ми.Всичко се считаше за естествено и нормално. Отидох да раждам, без да имам представа какво е раждането.Пък и износих и родих 3 деца.

Последна редакция: пт, 03 юни 2022, 14:35 от Тайна

# 29
  • Варна
  • Мнения: 134
Чак пък заговор!! При това вторачване в правата на децата и чувствата им има толкова информация за майчинството. Само Украйна и Ковид засенчват темата.

Общи условия

Активация на акаунт