Какво е това цвете?

  • 3 112
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 117
Едва ли ще му навреди, ако го върнеш в някакъв по-малък размер, съобраазен с настоящите коренчета. Тук има опасност да загният, ако са малки.

Ами ще пробвам да го върна обрато пак - дано и това с комбинация с повече поливане се съвземе.
Аз си спомням, че като ми го подариха, ми споменаха, че рядко се поливало ... нещо такова казала цветарката.
Толкова хубаво беше станало по едно време, пък сега  Sad

# 16
  • в къщи
  • Мнения: 467
Ами на мене ми прилича на умрял от жажда сингониум...  Thinking
И на мен,листата му може да изглеждат така,заради засушаването newsm78

# 17
  • Мнения: 747
Eто го моя все пак:)

# 18
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не съм много сигурна, че сингониум, преди като беше по-голям, пълзящо ли беше?
Според мен освен дето саксията му е голяма, си му заровила върха в пръстта, така като гледам на снимката, не ми харесва как е засадено. Върха, дето ще излиза ново листо, трябва да е отгоре.

# 19
  • Мнения: 117

Много ти е красиво цветенцето Simple Smile - ако успея и моето да ги направя такова  Praynig

# 20
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
На мен не ми прилича особено на сингониум, но е нещо от този род. Тези цветя издържат по-скоро на суша, отколкото на преполиване, както и повечето цветя. При преполиване също вяхнат, но и някак посивяват. Ако е някаква вносна по-рядка разновидност на сингониума, може и да не се захване. Confused Не мога да си обясня как ги гледат и при какви изкуствени условия, че в къщи не винаги преживяват тези цветя Confused

# 21
  • Мнения: 3 835
Аз като му гледам пръстта в саксията, колко е суха, определено си го уморила, от жажда. То може да не обича много вода, ама ти съвсем на сухо си го оставила. И аз имам едно растение, дето не обичало хич вода, пробвах, да го поливам много рядко, и в резултат, клюмнаха всички листа, като го полях, веднага се оправи, и от тогава си го поливам, нормално.  Crossing Arms
На това твойто, вероятно и мястото, не му харесва, много зле изглежда!  ooooh! Thinking

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Не съм много сигурна, че сингониум, преди като беше по-голям, пълзящо ли беше?
Според мен освен дето саксията му е голяма, си му заровила върха в пръстта, така като гледам на снимката, не ми харесва как е засадено. Върха, дето ще излиза ново листо, трябва да е отгоре.

Да, определено е заровено прекалено много в пръстта, стъблото не се вижда изобщо Thinking Затова листата едно по едно загниват. Задължително трябва да се разрови докато връхчето се покаже, а после - умерено поливане Peace

# 23
  • Мнения: 11
Това според мен е Каладиум - трицветен от това което виждам на снимката. Зимата заспива, и рано напролет тръгва с невероятна красота......

# 24
  • Мнения: 195
Това според мен е Каладиум - трицветен от това което виждам на снимката. Зимата заспива, и рано напролет тръгва с невероятна красота......

 newsm10
http://exboom.net/women/flowers/kalad.jpg

Този обаче е зелен.

# 25
  • Мнения: 117
Това според мен е Каладиум - трицветен от това което виждам на снимката. Зимата заспива, и рано напролет тръгва с невероятна красота......

 newsm10
http://exboom.net/women/flowers/kalad.jpg

Този обаче е зелен.

Това определено повече прилича на моето цвете   newsm10 .
А такова ли ще си остане докато спи .. Sad
Аз иначе го върнах в старата по-малка саксия  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 5 605
Моите наблюдения са, че сингониумът бавно "тръгва". Понякога минават месеци, преди да изкара ново листенце; но пък веднъж тръгнал- става страхотен! Търпение!
Peace

Общи условия

Активация на акаунт