Терапия с Оземпик при д-р Гугутков

  • 54 907
  • 384
  •   4
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 010
Благодаря ти, Рима. Хранителният ми режим е следният:
Закуска: избор между 180 гр овче кисело мляко или 2 яйца.
Обяд: 150 грама месо (птиче или свинско) със 180 гр зелена салата
Вечеря: същата като обяда+1 плод по избор.

Сутрин изпитвам много силно чувство на глад.
Признавам, че имам проблем с пиенето на вода. Мисля, че не стигам до литър и половина.
Кафе пия 1, само сутрин.
Спорт не практикувам и не се движа много.
Изкушавам се за сладко веднъж-два пъти на седмица. Пак толкова пъти седмично съгрешавам и с картофи. Ориз и и хляб не съм яла от 3 месеца.

На ендокринолога му казах, че искам да започнем с Оземпик, но той държи да е в края на януари. Каза, че тогава се очаквало да излезе някаква подобрена негова версия.
А на мен вече не ми се чака. Килограмите ми тежат.
Аз напълнях рязко след прием 8 месеца на кортекостероиди, заради щитовидната жлеза и вече 2 години не мога да си върна старото тегло.

Януари е съвсем скоро, не го правете без лекарско наблюдение!

Махнете картофите и сладкото, правете си кето хлебчета, ако много искате - има много рецепти в нета. От плодовете - много рядко, някой кисел плод - портокал, мандарина, малини и къпини все още се намират, в Лидъл има боровинки и френско грозде. Но рядко - 1,2 пъти в седмицата си позволявам. За съжаление трябва много воля, за това опутайте Пилатес - Реформър - страхорен за духа и тялото!

Режима при мен - сутрин кафе с малко мляко (около 70-100 мл). Обяд - салата със сирене, или с риба тон, или с пилешко.

Вечеря - пак салати, или готвено (месо със зеле, грах, зелен фасул), зрял фасул постен, леща, омлети, миш-наш....

Ако огладнея - морков, сурови ядки, яйрян, кафе.

Вода - много!

Никаква захар, мед, кленови сиропи, заливки. За подслаждане - Хуксол, Еритритол, Стевия

Декември е голямо изпитание за нас !
 въглехидратите са навсякъде.

# 61
  • Мнения: 9
[
Декември е голямо изпитание за нас !
 въглехидратите са навсякъде.
Ужас някакъв. А съм вече ужасно нетърпелива.

# 62
  • Мнения: 49
Здравейте дами,моля някоя от вас ползвала Оземпик да ми каже повече инфо. Предписан ми е от ендокринолог имам доста да свалям,нямам диабет но съм с доста високи стойности на инсулин. Благодаря

Задайте въпроси, иначе как да знаем какво Ви интересува?

Може ли да се ползва от хора с инсулинова резистентност а не с диабет? И само за диабет ли минава по здравната каса?

# 63
  • София
  • Мнения: 4 010
Здравейте дами,моля някоя от вас ползвала Оземпик да ми каже повече инфо. Предписан ми е от ендокринолог имам доста да свалям,нямам диабет но съм с доста високи стойности на инсулин. Благодаря

Задайте въпроси, иначе как да знаем какво Ви интересува?

Може ли да се ползва от хора с инсулинова резистентност а не с диабет? И само за диабет ли минава по здравната каса?

Аз съм с Инсулинова резистентност. На гладно имаx КЗ 3,5 и Инсулин 40. 6 месеца по-късно КЗ на гладно ми е 5, Инсулин 20.Славила съм 32 килограма. Не ползвам нищо по НЗОК, програмата на Доверие е изцяло платене.

# 64
  • Мнения: 1 501
Оземпик е веднъж седмично да. И се започва с най-малката доза 0.25. Иначе при мен Глюкофаж изобщо не действа, но пък за сметка на това от 13 септември досега на Оземпик изследванията ми са страхотни. Имам КЗ 4 и инсулин 8. Никога не съм имала толкова нисък инсулин. А и съм 11 кг надолу.

# 65
  • Мнения: 10
Момичета, понеже няма как да ходя на терапия в София, питам тук.
От 3 месеца пия вечер по 2 таблетки Глюкофаж 750мг, изписани от ендокринолог. За тези 3 месеца прием не смъкнала нито един кг. Ходих при ендокринологът Лозанов. Той ми предписа да пия по една таблетка Пизона Комби сутрин и вечер, а Глюкофаж по 1 таблетка наобед. Вече 15 дни съм по тази нова схема и резултат отново е никакъв.
Купих Оземпик 0,25 и искам да започна да го взимам. Трябва ли да спра таблетките Глюкофаж и Пизона, ако започна да приемам Оземпик? На опаковката пише по 1 инжекция на седмица.

Здравейте,
Взимам Оземпик от месеци и половина по 0.5 на седмица и имам пълен контрол над апетита.
Смъкнала съм около 6 кг. поради свръх намаления прием на храна. Странични ефекти не забелязвам да имам.

# 66
  • Мнения: 9
Въпросът е да спра ли Глюкофажа, ако започна да го приемам?
Моята опаковка Оземпик е 0,25. Един месец да го мина с нея и после да взема 0,5?

# 67
  • Мнения: 256
Момичета, вчера си купих и съответно сложих доза  0,25 мг от препарата. Днес съм с ужасно гадене и предпочитам да не го използвам повече. Който има интерес към писалката може да ми пише на лично за гр София

# 68
  • София
  • Мнения: 4 010
Момичета, вчера си купих и съответно сложих доза  0,25 мг от препарата. Днес съм с ужасно гадене и предпочитам да не го използвам повече. Който има интерес към писалката може да ми пише на лично за гр София

Писах Ви!

# 69
  • Мнения: 42
Здравейте, аз съм на терапия с Трулисити (същото като Оземпик), но ми се гади и предпочитам да не ги продължавам, имам 7 писалки, който ги иска да ми пише на лично!

# 70
  • София
  • Мнения: 4 010
Здравейте, аз съм на терапия с Трулисити (същото като Оземпик), но ми се гади и предпочитам да не ги продължавам, имам 7 писалки, който ги иска да ми пише на лично!

 Здравейте, съпругът ми е на Трулисити от 3 години и никога не е имал промяна в апетита....Различно е.

# 71
  • Мнения: 807
Не разбирам защо си давате парите за вливки?
Аз съм на Оземпик от януари. Изписан ми е по каса от специалист и не заплащам нищо,  поставям си го сама. Постигнах желания ефект- за 6мес- 13кг и смятам да го спра. Ще видим какво ще последва!
Но е гадно лекарство, не съветвам да го използвате без сериозна необходимост!

Здравейте, кой е специалистът, изписал Ви го по каса, ако е удобно? И имате ли диабет тип 2 или само ИР? Може и на лични, ще съм Ви благодарна, интересувам се за дъщеря си, кято е със сериозно наднормено тегло, ИР, Хашимото и други, но няма диабет тип 2...

# 72
  • София
  • Мнения: 16 080
А, защо на лични?
Тук и други се мъчем да се стабилизираме здравословно и да помогнем на децата си.
По мои наблюдения д-рите не искат да се лекуваме по ЗК, все не можело, все скъпо било. Сякаш тези пари от личната им сметка излизат.

# 73
  • Мнения: 807
Писах - "може" и на лични. Някои хора просто не искат да споделят публично. Както прецени дамата. Аз нямам против да е тук и дае полезно за други.

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 5
Здравейте, от месеци не намирам Оземпик, предписан да ИР . Пия сиофор, но не ми понася изобщо
Някой има ли излишен Оземпик или от къде да намеря ?

Общи условия

Активация на акаунт