Любители на кучета - 129

  • 27 390
  • 774
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 656
Да де, ама той докато се разнесе ...А има и случай, когато не се разнася дълго време 😬 .Най-бързо действие има когато е венозно.Няма значение, дали р-р или лекарство.На мен даже с абокат ми е по-лесно и бързо.Няма да бодеж няколко пъти.То е същото като с иглата и спринцовката 😄. Само където първия път е малко цапаница, ако не си бърз 😄
Но щом така ще ти е по-лесно, ти си.
Няма от какво да се страхуваш, стискаш зъби и действаш.Особенно като става въпрос за животинче, което зависи от теб.Ще се справиш, щом имаш и желание 🤗

# 736
  • Мнения: 10 673
Е, благодаря ти за куража! Grinning Наумила съм си го, ще го направя... Един път да ми се получи самото боцкане с иглата (пробиване на кожата), ще се надъхам и специализирам и ще е в полза на много животинки. Simple Smile

# 737
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
Не върши работа подкожно, а и може да не се разне се много продължително и да навреди
Абонат трябва с "кранче" иначе " неспециалист" ще прави "кървава баня" при всяко отваряне/затапване . Иначе принципно се притиска с пръст малко над мястото вената , и с друпата ръка се отпушва, промива и включва системата.

# 738
  • София
  • Мнения: 8 580
Plamena.., как сте днес с водопоя?

# 739
  • София
  • Мнения: 13 884
Точно исках да пиша за подкожното. Може да се получи проблем. Не бих препоръчала. И абонат в домашна обстановка не бих, освен ако не сте 24/7 с него или е с яка.

# 740
  • Мнения: 1 666
По-добре е положението, благодаря че попита Hug .След бурна игра навън прие да пие водичка, не както предните дни. Но пък продължаваме да и слагаме водичка в гранулите точно преди да ги изяде (пробвахме и айран, както ти беше споделила - работи),за да сме сигурни, че приема повечко вода .
Утре ще ходим на вет, че трябва да и попълни паспорта за пътуване, да изстиска аналната жлеза и ще я прегледат все пак.

# 741
  • София
  • Мнения: 8 580
Мъничка сладкишка! Дано вет каже, че всичко е наред! Чрез игра много неща минават при тях - щастливо куче е послушно куче Simple Smile

# 742
  • Мнения: 10 673
Не върши работа подкожно, а и може да не се разне се много продължително и да навреди
Абонат трябва с "кранче" иначе " неспециалист" ще прави "кървава баня" при всяко отваряне/затапване . Иначе принципно се притиска с пръст малко над мястото вената , и с друпата ръка се отпушва, промива и включва системата.
Е, защо да навреди? Разбирам, че ще трябват 4-5 часа за да се абсорбира, но на какво да навреди? В Америка и други западни държави е нормална практика животинките с ХБН да се хидратират периодично вкъщи по такъв начин.

# 743
  • София
  • Мнения: 13 884
Може да се капсулира.

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
Може да се капсулира.
Нещо като хематом да се получи(но не с кръв,а с разтвора),които не се разнася и притиска околните съдове.
Или едем на подкожните тъкани.
Освен това трябва да се приготви друг разтвор ,а не стандартния Рингер. Вместо натриев карбонат ,трябва да има натриев лактат ,глюкоза под 5% . Не може и да се вливат други електролити.

Последна редакция: чт, 28 юли 2022, 09:16 от whitefang

# 745
  • Мнения: 751
Ааа, наш Лъки беше с абокат с "кранче". Обаче той не беше никак добре и не си пипаше абоката, но като живна, една сутрин беше си надъвкал абоката и му махнал капачето. Имаше и лепенка отгоре, като първо е махнал нея 😁 Обаче аз нали не съм наясно как се маха, ветеринарите после го махнаха нацяло. Amy_nka, щом имаш такова голямо желание, значи ще станат нещата! ☺️

# 746
  • Мнения: 18 576
amy_nka, прочети внимателно Ре и Белия зъб, после говори и с ветовете. Има ли как да водиш на няколко дни за смяна на абокат при вет? Защото аз си признавам, че кураж да бода подкожно или венозно, едва ли бих имала. Но ти се изкефих на опитите с патладжана. На мен също ми се струва много съмнително подкожно да може да се оводнява организма. Обаче и нищо не разбирам. Съчувствам ти за диагнозата на животинката. Коя степен е?

# 747
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
Принципно може,но се прилага като краен вариант при невъзможност за венозно вливане - при хора - много възрастни с проблемни съдове и/или проблем с коагулацията ,опасност от флебити .

# 748
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
Депо рингер са слагали на Саске когато ми е отказвал да пие вода при стомашен проблем.
На котката Томас - след операция и няколко последователни дни отново при стомашен проблем.

# 749
  • Мнения: 1 417
Тези с джакръселковците, вашите обичат ли да ги гушкате? Моята  май не толерира за дълго да я държат в ръце. Вечер и изобщо като някой се излегне на дивана или леглото, тя се сгушва в краката. Но ако я вземеш по-нависоко, в един момент пак се смъква долу. Много вероятно е сега да е заради жегавото време, разбира се.
И днес, четири сутринта, скочи и нададе лай срещу вратата на стаята. Аз пак не можех да чуя нищо и още си беше тихо наоколо.

Общи условия

Активация на акаунт