Любители на кучета - 129

  • 27 324
  • 774
  •   1
Отговори
# 300
  • Sofia
  • Мнения: 4 577
Тари, Чоки хареса ли си "сладоледа"? Замразявали сме кисело мляко с банан - Буба обожава и двете - ама не й хареса изобщо и се отказах да пробвам с други неща. Да знам дали да пробвам пак Simple Smile

Оооо, и пита за още! много му хареса, щеше да изяде и дръжката. Аз ползвах едни формички от Джъмбо, отделно замразих и кубчета във форма за лед. Много добре му идва след някоя следобедна разходка.

# 301
  • под тепетата
  • Мнения: 9 320
Днес имахме пак драма-  Ози го ухапа нещо, предполагаме оса. Тъкмо потеглихме към плажа и подскочи. Явно я е налапал, защото след 5 минути повърна всичката закуска. Спряхме, почистих, напоих го с малко вода, да не вземе пак да повърне.  След половин час джуката отдолу се поду . След около два часа му мина, но пък го водихме на стрелба с лък, та пак се ската в кемпера от страх.

# 302
  • Мнения: 1 416
Хора, отчаяна съм. Напоследък Хера сякаш лае повече от всякога и често става агресивна. Чувствам вина, че съм лош стопанин, че не мога да я овладея. Вече сериозно обмисляме да я заведем на училище за кучета или някакъв треньор, защото тя се нуждае от дресировка, и то скоро. В тази връзка, моля да ми препоръчате училище за кучета, в Бургас и района. Благодаря предварително.

# 303
  • тук-там
  • Мнения: 5 718
Добрият учител учи теб, ти кучето. Кучето следва да слуша теб, не теньор, който ще види няколко пъти. Обучението е дълъг процес и лежи върху връзката стопанин-куче.

Последна редакция: ср, 29 юни 2022, 22:49 от mtz

# 304
  • Мнения: 18 503
some_one_zero, бих те посъветвала, да започнеш да четеш и да си търсиш информация. Започни с първа страница на темата, мини през справяне с доминантно поведение, как се работи за общо послушание, после как се работи за преодоляване на конкретно девиантно поведение. Общо взето са свързани нещата, но е дълъг процес, който изисква ежедневна работа, особено, когато вече се е проявила агресия.

Във вашия случай смятам, че треньор е по-добре от училище, за да ти обърне персонално внимание и да ти обясни основни положения, свързани с възпитанието - позитивни методи, корекция и т.н. При агресивно поведение в училище трудно се работи според мен.

# 305
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Леон обича и кисело мляко и натурални ледчета.

За Хера, вижте групата на мама Еми във Фейсбук. Там има хора, запознати с проблемно поведение. Самата система на обучение е много добра, има много информация, която никога не е излишна.

# 306
  • София
  • Мнения: 8 570
Ама много му бели зъбите на Лелето, бре! Същи Бисер Киров Grinning

# 307
  • Мнения: 18 503
Вълчан се оказа, че се изживява и като спасител на плажа. Laughing В морето, като влиза някой от нас, е склонен само да седи на пост, но в басейна е изключително притеснен. И като види, че никой не го слуша да излиза от това страшно място, отива при ММ и започва да му лае "Ти не ги ли виждаш?!?". Laughing Само реве на втората снимка, да уточня, няма да си позволи никога да я пипне.

# 308
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Ама много му бели зъбите на Лелето, бре! Същи Бисер Киров Grinning
Хаха, поне те са наред за сега...И да чукам на дърво, май този път уцелихме храната. Кожата се пооправи...
Обаче, виждате ли как му синеят очите?!? Това са липидните кристали, които отлага там...

# 309
  • Мнения: 18 503
Кришка, обратимо ли е?

# 310
# 311
  • Мнения: 18 503
А може ли да се стопира процесът? Да се забави поне?

# 312
  • sofia
  • Мнения: 3 706
А може ли да се стопира процесът? Да се забави поне?
Да, ако се храни правилно, с диетична храна може. Обаче, не мога да открия такава, която да му понася хем на очите, хем на кожата. Дерматолога препоръча ND с пъдпъдък и овладяхме обривите, сега ще видя очния какво ще каже...

# 313
  • София
  • Мнения: 8 570
И иазобщо, каква е пргонозата като време до силно влошаване на зрението? То нали това е, няма да атрофират очаците нещо, просто няма да вижда добре?
Може би могат да ви изпишат някаква добавка за очички, за да не се чудиш с какво да го храниш?

Макче, Вълчан на втората снимка ми прилича на майка, която се кара на детето да излезе от водата вече Joy Аз нищо притеснително не виждам като я гледам.

# 314
  • Мнения: 471
Ама много му бели зъбите на Лелето, бре! Същи Бисер Киров Grinning
Хаха, поне те са наред за сега...И да чукам на дърво, май този път уцелихме храната. Кожата се пооправи...
Обаче, виждате ли как му синеят очите?!? Това са липидните кристали, които отлага там...

А проучихте ли въпроса да мине на БАРФ хранене? Има много добри отзиви за кучета с алергии и като цяло информацията е, че много добре им се отразява цялостно на здравето.

Общи условия

Активация на акаунт