Любители на кучета - 129

  • 27 259
  • 774
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 13 637
Попи, и предишното и това все се опитват да ни вадят, когато сме били в басейн. 🤣.
Крушка, установено ли е, че е хранителна алергията?

# 316
  • Пловдив
  • Мнения: 2 083
Един въпрос към стопаните на въргалящи се питомци.
Как процедирате ако/като се овъргаля калпаза-нина/нката в мъртав таралеж?
Как вадите бодлите? Дизенфекцирате ли с нещо ? Вет слага ли инжекция протия тетанус?
Да плачеш ли ,да се смееш ли Joy
"МУНЧО"

# 317
  • Мнения: 4 811
Честно трябва да стане Мунчо и по паспорт Grinning Аз бих миналата със спирт раничките и бих му издърпала хубаво ушаците.
Миналия ден нашата си отърка едната страна в умряла мишка. Не се овъргаля само защото мишката беше прекалено малка и нямаше да стигне за цялото тяло...

# 318
  • Бургас
  • Мнения: 5 991
Е баш в таралеж (само в таралеж) не сме се въргаляли и не мога да дам съвет.
Може би да питаш вет?

# 319
  • Мнения: 18 419
На първо четене се сещам, че може със спринцовка с кислородна вода да се напръскат дупките от бодлите, за да може хубаво да се промият. По принцип това е съвет при ухапване от друго куче, защото от слюнката в дупките от зъбите по-трудно заздравяват раните, но ми се вижда удачно и тук. После може и с Йодасепт да се намажат. За тетанус..не знам обаче. Може би ще е добре, да.

# 320
  • sofia
  • Мнения: 3 706
И иазобщо, каква е пргонозата като време до силно влошаване на зрението? То нали това е, няма да атрофират очаците нещо, просто няма да вижда добре?
Може би могат да ви изпишат някаква добавка за очички, за да не се чудиш с какво да го храниш?

Макче, Вълчан на втората снимка ми прилича на майка, която се кара на детето да излезе от водата вече Joy Аз нищо притеснително не виждам като я гледам.
Пестелив е доктора в прогнозите...Водят го най-добрият офталмолог наоколо, та..в общи линии, няма лечение, само яде по-немазно и се молим да не се натрупат много кристали. За сега, не пречат на зрението, само на изгледа.
За алергиите, действаме с изключване. В момента ми е непосилен митичният тест за 750 лева...Който в същност, нама много да помогне  ако е към околна среда, примерно...До тук, махнахме риби, пилета, агне, поради мазност.
Барф не сме пробвали. Дано остане на пъдпъдък.

# 321
  • sf
  • Мнения: 10 137
Един Нейо 😁

# 322
  • Мнения: 1 045
Ох, де го намерихте тоя таралеж,  с Мунчо?!? Това си е талант. Безспорен!
Ние днес ходихме на вет, за да махне конците от операцията и  понеже Гинчето е попрекалила с облизването на раната, доктора препоръча да я мажем с крем Бочко. Та, може и  за Мунчо да пробвате.
Кришка, дано да не се влошава!
Спасителят на плажа е един път!

# 323
  • тук-там
  • Мнения: 5 687
Мале, и таралеж, че пък и мъртъв. Че се и овъргалял в него. И аз съм изумена. По-добре док да каже какво да го правиш куч. Да не се правим ние тук на док.

# 324
  • Пловдив
  • Мнения: 2 083
Не успя.За някакви десети от секундата .
Информативно питах.Благодаря за съветите!
Да съм подготвен ,че ако пак намери и не е вързан или не го усетя (то и сега в последния момент го усетих ,че ще се въргаля ,че отстрани ми приличаше на пън от отрязано дърво и се въртеше по-скоро като да го припикава ,а не да се въргаля в това)
Скрит текст:


Намери го ,в тревата на алеята покрай парка ,покрай оживен булевард.Прегазен и захвърлен в тревата.

Последна редакция: чт, 30 юни 2022, 22:44 от whitefang

# 325
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 434
Само да вметна относно храните на ND, че според опита на нашите ветеринари при много кучета се наблюдава натоварване на черният дроб. Мислех да минаваме на нея, но ме отказаха.

# 326
  • София
  • Мнения: 13 637
Кришка, ние направихме теста. Не е митичен, но е скъп наистина. При бебето, алергията е от външни дразнители, почти всичко. Платихме и за имунотерапия. За сега съм доволна. И тя е ужасно скъпа, но май се изравнява с ходенето всеки месец на вет.
За таралежа, веднага на лекар. Убожданията са силно алергизиращи и могат да инфектират сериозно.

# 327
  • под тепетата
  • Мнения: 9 275
Имайте предвид, че по таралежите, както и по костенурките се закачат много кърлежи.
Ози се опита да се отърка в скелет на делфин Satisfied.

# 328
  • Мнения: 4 811
Ама гледайте.. Изискани животни. Едното в таралеж, другото в делфин! А моето... в мишка...
Надявам се бързо да минават раните.
Нашата лигла пак е на хотел при едни приятели за 2-3 дни. Аз като излязох вчера отишла и си легнала, а мъжът на приятелката ми като излязъл се скъсала да скимти. Ще я прекръстя на Юда Grinning

# 329
  • Бургас
  • Мнения: 5 991
Божей, нищо не спасява от въргаляния. Вързана, невързана... Една секунда невнимание и... Иначе я разбирам, като се запъне на едно място, главата леко захожда на една страна, като самолет към писта. И все лявата страна най-овъргаляна, левичарка е явно моята маймуна.

Общи условия

Активация на акаунт