ОСМИ клас 2021/2022 - Тема 8

  • 40 544
  • 749
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 760
Благодаря за споделените мнения за домашните любимци!
Марти, те първо за котка ме обработваха, но аз предпочитам куче. По-склонна съм да вземем куче, че с котките не се спогаждам.
Лулумба, от снимката струи любов! И наборът и Робин са прекрасни.
Маги, дано ако вземем куче, наборката да е отговорна и грижовна като твоята дъщеря.

# 406
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 357
Оооохххх, и ние кучето го взехме заради голямата. Още беше в 6кл, като обещахме такова, ако влезе в читаво училище. Е, влезе, а ние държим на обещанието си. Знаех, че грижата ще си е на мен и баща им. Той си ми е мъжкото дете. Не е лесен, но не мога да си представя да го няма. Ужасно тихо и скучно е, като го няма. Началото беше тегаво - изяде ни къщата, но сега е най-доброто куче в къщи и звяр за мъжките себеподобни навън (винаги е на повод по тази причина).

Наборката и сестра й сега се канят да ходят на някакво Аниме събитие, после на Азиатския фест зад НДК.

# 407
  • Мнения: 2 999
Мда, и ние заради щерката взехме първо морско свинче, а преди пет месеца и котето.
Обещанията, че ще се грижи  са ден до пладне. Аз и баща й сме ангажираните.
Котето беше забравила да го нахрани на обяд, защото то спяло Anguished

# 408
  • Варна
  • Мнения: 2 339
Ех, че хубава тема сте подхванали за домашните любимци Simple Smile Че и какви красоти показвате! Нашата маца я взехме изненадващо, без да сме обещавали, като подарък за осмия рожден ден на наборката. Не мога да се оплача, грижи се за нея, храни я, чисти й, реше... Но все пак не е като разходките на кучовците. При нас си е мързелива работа Simple Smile Няма такова блаженство като това да дойде да се сгуши котанка и да се размърка - това е анти-стрес терапията ми в последните години. Винаги усеща животинката когато аз или щерката сме унили или нещо ни боли. Не искам да мисля за онзи последен момент, който спомена Лулу...

# 409
  • Мнения: 24
Здравейте, майка съм на седмокласник. Моля за мнение за СПГЕ „ДЖОН АТАНАСОВ“ и за Професионална гимназия по Телекомуникации - София.

# 410
  • София
  • Мнения: 4 903
Доста ви поизпуснах последната седмица, ама ми се струпа работа плюс един изпит, а вие сте изписали света. Прочетох всичко накуп с удоволствие Gift Heart . Тихичко ще се наредя за "Наздравето!" за добър успех; наборът чукна точно 5.70, седми по успех в класа - много съм доволна. С петици е по БЕЛ, ИЕ и МАТ, като за последното госпожата му е направила истински подарък, защото хич не е за подобна оценка.
Сега съм го оставила да прави буквално каквото си иска. Обаче, вчера заедно направихме план за лятото и освен книгите, които трябва да се прочетат от задължителните (те не са много, повечето са стихотворения), мама даде още задължителни Innocent , плюс малко математика, малко физика, малко география и повече ИЕ, за да си помогне за следващата година, защото ще е страшен гърч. Неочаквано за мен, той сам си избра най-трудните му предмети, за да "им хвърли по един поглед". Иначе тренировките не се спират, както и рисуването. Единствено за морето ще му остане само четенето на книги.
В момента е на театър с дядо си, чакам го да се прибере и да разкаже.

# 411
  • Варна
  • Мнения: 499
Маги, как е минал изпита на каката днес и доволна ли е от себе си?
Домашните любимци са голяма благодат. Ние сме имали зайче джудже, рибки и хамстер. За 1 година се застъпиха рибките и хамстера.  Сега нямаме никакви. Децата са искали коте, но засега не им се е усмихвало щастието покрай нашите пътувания из България и Европа.
Весело лято на всички!

# 412
  • София
  • Мнения: 2 666
Ysap, благодаря, че ни мислиш. Доволна е каката днес и кисела за утре, вече и умората и напрежението си казват думата, но утре и край. Повече нищо не зависи от нея, само чакане...

# 413
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Ооо, и ние минахме през рибки и котки (2 броя). За съжаление първият ни котарак избяга преди да успеем да го кастрираме. Страхотно коте беше, не успяхме да го намерим. Втората котана е жива и здрава, но на село. Това диво животно не ставаше за затворено пространство. Освен, че беше и е дивачка, много страдаше затворена милата. Сега е супер щастлива. Лятото е с нас там, зимата при съседката. А рибки повече не се хващам да гледам. Такава хамалогия е акваристиката, не е истина. Тях основно аз ги обгрижвах. Те не бяха много на брой, но големи като за тиган. Отидоха си достойно, от старост. Като дете съм гледала хамстери. Това също не бих се навила пак. Много им е кратък живота и после голям рев беше.

# 414
  • Варна
  • Мнения: 499
Ysap, благодаря, че ни мислиш. Доволна е каката днес и кисела за утре, вече и умората и напрежението си казват думата, но утре и край. Повече нищо не зависи от нея, само чакане...
Стискаме палци и за утре!
Късмет и успех!

# 415
  • София
  • Мнения: 17 592

Браво на кандидат-студентите за старанието, стискам палци за резултатите - макар да съм сигурна, че всички ще успеят!
За любимците - имаме си една Черешка (демек Чери) - кученце дребно и рошляво, миналата година го взехме току преди НВО-тата. Примерно 2 седмици по-рано, беше му анти-стрес кучето, стараеше се колкото му стигат силиците да спаси бати от ученето, ама само един ъгъл на учебник успя да изяде - какво да направи, беше толкова мъничко... а учебниците и тетрадките - толкова много. Тази година се справи определено по-добре, вече е голяма и заякнала, напълно успешно изяде едно цяло домашно, браво на детето! Е, голямото дете после трябваше да преписва... Така и не разбра опашатчето защо, след всички усилия, които положи.

Eta
Чета обяви за коли.
"Бусът е в перфектно състояние безупречно работещ двузонов климатик. Без ражда или деруги. Салона е като нов. "
Реакцията на сина ми: "Купете си кола, дето да ражда, че да имате нова после".
Май идеята ми харесва...

Последна редакция: нд, 03 юли 2022, 20:22 от katiABV

# 416
  • Мнения: 42
Здравейте, дъщеря ми завърши 7 клас и сме в предстартова треска за кандидатстване. Сред челните желания е 35-то с немски. Сега обаче като разглеждах страницата на училището, в програмата на 8 клас не видях предмети като: физика, химия, биология, география, история... Само езици, математика, физическо и ИТ. Възможно ли е да не се учат тези предмети?
Не са ли част от задължителната програма, за получаване на диплома?
Ами ако реши да се мести в друго училище, по някаква причина приравнителни ли ще трябва да държи?
Не разбирам... Моля да ме ориентирате в нещата, че съм в шаш и паника!

# 417
  • Мнения: 19 339
Ако паралелката е с интензивно изучаване на език, не се учат в осми клас, а от девети.
Ако искате да се изучават в осми, търсите паралелки с разширено изучаване на език.

# 418
  • София
  • Мнения: 4 903
Моля да ме ориентирате в нещата, че съм в шаш и паника!
Дъждец е отговорила, но ще постна малко подробности.
В паралелки с ИИЧЕ (интензивно изучаване на чужд език) в 8 клас часовете за физика, химия, биология, география и история са дадени за чуждия език и така той се изучава по 18 часа на седмица, т.е. интензивно. В 9 клас часовете по чужд език намаляват, а материалът по предметите, които не са учени в 8 клас, се взимат за двете години в една. В паралелки с РИЧЕ (разширено изучаване на чужд език) нещата са по-балансирани - има си всички предмети още от 8 клас. По принцип не е приятно "упражнението" с преместването и дано не се налага. Но ако все пак се допре дотам, ще трябва да проучвате паралелки, които имат сходен учебен план - ИИЧЕ или РИЧЕ, в зависимост от това, което детето е учило в 8 клас. И двете - ИИЧЕ и РИЧЕ - си имат своите плюсове и минуси; обсъдете подробно вкъщи, кое ще е най-подходящото за вашето дете и подредете приоритетно желанията си.

# 419
  • Мнения: 2 529
Аз пък се чудя как на етап редене на желанията започваш да се чудиш какво е РИЧЕ и ИИЧЕ. То и в справочника пише. Понякога си мисля (извън конкретния случай),  че на родителите им трябва едно НВО да поупражнят четене с разбиране.

Общи условия

Активация на акаунт