Съвети за скорошно забременяване

  • 19 452
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте и от мен!!!!
При нас настъпи момента, че желаем вече да си имаме бебче. От един месец съм луднала на тебе зачеване и в главата ми се е набила тази newsm78 фолиева киселина. От кога да почна да я пия, с рецепта ли се взима ами ако не забремения веднага да я  спирам ли

# 16
  • Мнения: 1 291
и мен ме интересува за тази фолиева киселина

# 17
  • Мнения: 4 324
Най-общо - фолиевата киселина е водоразтворим витамини от групата на В витамините. Приема се поне 3 месеца преди забременяване и 3 месеца след това. Препазва от малоформации на гръбначния стълб, бътещото Ви бебе. Купува се от аптеките без рецепта!

Айде и двечките - бързо към аптеката Simple Smile

Има достатъчно теми за фолиевата киселина в библиотеката на форума. Отворете и прочетете.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729

 Това е линк към марки фолиева киселина, http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15997
без рецепта съм купувала аз.

# 19
  • Мнения: 133
Понеже темата се казва "Съвети за скорошно забременяване" реших да споделя нещо, което наскоро чух, но нямам обяснение, тъй че ако някой има да сподели! Приятели ми препоръчаха да приемам ЦИНК на таблетки, защото повишавал вероятността за зачеване?!?! ... верно ли е не знам, но цинка е полезен и за кожата и аз реших, че няма да ми навреди!  Wink

# 20
  • Мнения: 1 291
Благодаря за отговорите

# 21
  • Мнения: 498
Понеже темата се казва "Съвети за скорошно забременяване" реших да споделя нещо, което наскоро чух, но нямам обяснение, тъй че ако някой има да сподели! Приятели ми препоръчаха да приемам ЦИНК на таблетки, защото повишавал вероятността за зачеване?!?! ... верно ли е не знам, но цинка е полезен и за кожата и аз реших, че няма да ми навреди!  Wink
Разболяваме се при липса на Цинк в организма. Той е за засилване на имунната система. А за репродуктивната - Селен. Mr. Green

# 22
  • Мнения: 560
Малееее........
С треперещи пръсти отворих тази страница.... newsm50
То не за друго...ми ние с другарчето...ъъъъ...ми аз таковата...ама той май още нещо се назландисва /дума от бабиния речник,превод:мотае се,умувау,тутка се и т.н/
Аз,нали...ъъъ не съм от най-мачинския тип жени newsm01,ама май часовника вече ми тиктака.
Него май го е шубе още.
 newsm12Бе я като съм тръгнала,да ви порева на рамото.Ми обяснявам му аз,че тая работа не е като оная.Че то не е йок и готово бебе smile3504,че може и няколко месеца да минат,ама него пак го шубе.
Брей кат, чели око ще му вадя.То вярно,че бебето си е бебе.Не е като да идеш да си купиш нещо и кат` ти писне да го завреш в някой шкаф.Пък съм чувала,че бебетата били и скъпички.
Ама аз вече искам,па той.....пфуууу.Мъжка му работа.
Аре,че се нервирах,отивам си във форума на Пежо да си говоря за коли,че бебешките работи ме депресират нещо.  car003

# 23
  • Мнения: 477
Малееее........
С треперещи пръсти отворих тази страница.... newsm50
То не за друго...ми ние с другарчето...ъъъъ...ми аз таковата...ама той май още нещо се назландисва /дума от бабиния речник,превод:мотае се,умувау,тутка се и т.н/
Аз,нали...ъъъ не съм от най-мачинския тип жени newsm01,ама май часовника вече ми тиктака.
Него май го е шубе още.
 newsm12Бе я като съм тръгнала,да ви порева на рамото.Ми обяснявам му аз,че тая работа не е като оная.Че то не е йок и готово бебе smile3504,че може и няколко месеца да минат,ама него пак го шубе.
Брей кат, чели око ще му вадя.То вярно,че бебето си е бебе.Не е като да идеш да си купиш нещо и кат` ти писне да го завреш в някой шкаф.Пък съм чувала,че бебетата били и скъпички.
Ама аз вече искам,па той.....пфуууу.Мъжка му работа.
Аре,че се нервирах,отивам си във форума на Пежо да си говоря за коли,че бебешките работи ме депресират нещо.  car003
Flutter newsm78 Shocked

# 24
  • Мнения: 1 792
Малееее........
С треперещи пръсти отворих тази страница.... newsm50
То не за друго...ми ние с другарчето...ъъъъ...ми аз таковата...ама той май още нещо се назландисва /дума от бабиния речник,превод:мотае се,умувау,тутка се и т.н/
Аз,нали...ъъъ не съм от най-мачинския тип жени newsm01,ама май часовника вече ми тиктака.
Него май го е шубе още.
 newsm12Бе я като съм тръгнала,да ви порева на рамото.Ми обяснявам му аз,че тая работа не е като оная.Че то не е йок и готово бебе smile3504,че може и няколко месеца да минат,ама него пак го шубе.
Брей кат, чели око ще му вадя.То вярно,че бебето си е бебе.Не е като да идеш да си купиш нещо и кат` ти писне да го завреш в някой шкаф.Пък съм чувала,че бебетата били и скъпички.
Ама аз вече искам,па той.....пфуууу.Мъжка му работа.
Аре,че се нервирах,отивам си във форума на Пежо да си говоря за коли,че бебешките работи ме депресират нещо.  car003
мацка ти наясно ли си дали ти се забременява newsm78 и ако е да как искаш да ти помогнем.
Това наистина не е като от магазина да си напазаруваш.Не искам да те плаша ама понякога доста се чака за резултата.Дано от първия път да забременееш от сърце ти го желая.Но понякога се налага и доста повече труд.Така че не губете време с мъжлето и действайте.Доколкото знам не е страшно едно бебе все ще го изгледате.И не се притеснявай да стоиш тук.Не хапем само можем да си помагаме и да се подкрепяма.ВСИЧКИ СА МНОГО МИЛИ.Аз също съм от скоро но тук намерих едни добри сърца готови без да търсят отплата винаги да ти подадът ръка.ТАКА ЧЕ НАВЕСТЯВАЙ НИ ПО-ЧЕСТО И ТИ ЖЕЛАЯ БЪРЗ УСПЕХ И МНОГО ДА НЕ СЕ ЗАДЪРЖАШ  bouquet

# 25
  • Мнения: 560
Оффф,знаех си,че няма да ме разберете newsm12...
Ма то с моя начин от обясняване,кой ли би могъл да ме разбере.Ама какво да направя като тия брачните и бебешките теми са толкова нови за мен.
Аз съм почти на 32 години.До лятото бях сама с няколко супер неуспешни връзки зад гърба си.Толкова неуспешни,че сега си давам ясна сметка,че никога не съм си и помисляла за брак и деца. Naughty.
Лятото срещнах един човек.Случвало ли ви се е да срещнете някого и много малко след това да сте сигурно както никога до сега,че той е човекът. newsm51.Се едно виждате себе си огледално,но без цици и с пишка /нали децата ви не четат форума??? smile3516/.
От известно време говорим за живеене заедно,за деца.
Аз съм готово за всичко това-не виждам какво да ме спира да не съм.Срещнах човека,нямаме жилищен проблем,няма и някакъв сериозен финансов проблем.
Той също иска да живеем заедно,но по въпроса с детето още не е сигурен.И той иска,но явно още има някакви съмнения и отлага във времето.Опитвам се да му обясня,че не става толкова лесно,че може да отнеме време.Около мен почти всички приятелки са вече с деца.Коя чакала 6 месеца,коя година.А ние кога ще гледаме деца?На 40 години ли? smile3511
Не ме е страх от отговорността да живея с някой и да гледаме дете.От 10 години живея сама с майка ми.Тя,жената,е голяма глезла.Всичко,онова,което в една къща го прави един мъж,съм го правила сама-плащам сметки,данъци.Два ремонта правихме-ако ме бяхте видели как си пренесох сам сама 84 тухли итонг,щяхте да припаднете.За колата се грижа сама-ходя по магазини за авточасти,вися по сервизи.Не случайно ще спомена,че с любимия се запознахме на сбирка на Пежо клуб,чиито пълноправен член съм и аз.Вече споменах,че от форума на Пежо се прехвърлих тук,за да попрочета това-онова по женски въпроси,че ми писна да обсъждам с 3000 мъже двигатели,горива,скоростни кутии,втулки,семеринги и какви ли не други дивотии.
Как да му обясня,че след като и той иска,няма какво да отлагаме,ми трябва да се действа?Аз не съм на 20,че да става,когато съседката кихне по време на секс. smile3515
Офффф....пак се изнервих.... smile3518

# 26
  • Мнения: 1 792
 rushsf здравей миличка.Определено е много странно от двигатели,амортисьори и др.да минеш на бебета.Сигурно ти е странно тук ама ще свикнеш.ще видиш че всички са много добри.(ама дано не се задържаш дълго а по-скоро да ходиш в др.форум-бъдещи майки)32г си е една прекрасна възраст за бебче и аз те разбирам.е аз съм на 23 и не става така че независи самоот това дали си под или над 30.ТА ТИ СИ ЕДНО МЛАДО ГАДЖЕ(АЗ СЪМ ОЩЕ КЕЛЕШ) JoyЗапочвайте да сействате и то рано или късно ще стане.междовременно можеш да ни навестяваш и ние както можем ще помагаме.Успех и добре дошла  bouquet

# 27
  • Мнения: 2 120
rushsf, много весело пишеш, прескочи  ипрез литературния форум. Wink
Това, че си мъжко момиче, ще ти помогне да се справиш с партньора, но определено започнете опити, ей така на шега ,защото си права, че времето лети.
И аз срещнах мъжа си след поредица ужасяващи връзки. Тогава бях на 28, сега съм на 36, резултатът е, че бебе още няма. Започнахме сериозни опити преди 3 години. Понякога  е много трудно и зависи от върастта на родителите, поне при нас проблемът е възрастов и това много ме плаши, защото си е вече въпрос на биология или на Господ.

# 28
  • Мнения: 4 312
А след колко неуспешни месеца бебеправене трябва да се замисля за преглед.
Уточнявам,че правим опити от седем месеца,като си направих превантивно изследване за хламидии,кооето беше отрицателно.
мерси за отговорите предварително,че вече се усещам как губя надежда,дори спрех да пия и фолиева киселина,защото нищо не става -малко ми е черно в момента ....

# 29
  • Мнения: 1 792
А след колко неуспешни месеца бебеправене трябва да се замисля за преглед.
Уточнявам,че правим опити от седем месеца,като си направих превантивно изследване за хламидии,кооето беше отрицателно.
мерси за отговорите предварително,че вече се усещам как губя надежда,дори спрех да пия и фолиева киселина,защото нищо не става -малко ми е черно в момента ....
ама душицо недей така,моляте.ние като мъчим от една година питаш ли ме.ама няма да се отказваш че ще те пляскам ей.и веднага да почваш фолиевата киселина.не се отчайвай толкова бързо.някои от момичетата с години мъчат и пак не се отказват.можете да направите спермограма и да си мериш температурата за да разбереш дали имаш оволация(като за начало)а ако всичко е наред и след няколко месеца не се получи иди на пълни изследвания.но като за начало започни с температурата или тестове за оволация.айде сега кураж и успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт