Предстои ми замразен трансфер, да поговорим - Тема 10

  • 50 667
  • 753
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 34
Здравейте момичета само за инфо днес проверих в аптеката и има естрофен явно има зареждане от складовете ако искате проверете и във вашите градове.успех на всички Simple Smile

# 136
  • Мнения: 36
Здравейте момичета.Започнах подготовка за ЗЕТ.Днес ми е 3 ден.Само на Климата съм за сега.
Искам да ви попитам някоя от вас пила ли е чай от малинови листа за удебеляване на лигавицата?
Ако е да,искам да попитам сега ли е правилният момент да започна?

# 137
  • Мнения: 1 311
Аз съм много против да се пият каквито и да е билки по време на процедура. Лекарите ще ви дадат каквото трябва.
Здравейте момичета.Започнах подготовка за ЗЕТ.Днес ми е 3 ден.Само на Климата съм за сега.
Искам да ви попитам някоя от вас пила ли е чай от малинови листа за удебеляване на лигавицата?
Ако е да,искам да попитам сега ли е правилният момент да започна?

# 138
  • Мнения: 104
Здравейте момичета,

Кога разбирате дали ембрионите са преживяли размразяването, в деня на трансфера ли?

# 139
  • Столицата на "Второто българско царство"
  • Мнения: 250
Здравейте момичета,

Кога разбирате дали ембрионите са преживяли размразяването, в деня на трансфера ли?
да

# 140
  • Мнения: 252
Момичета, търсих, ама не намерих - та питам - кога след ЗЕТ се случва имплантацията? Веднага или на 1-2-3… ден?
Благодаря!

# 141
  • Мнения: 380
Мои размисли - щом е в матката ембриона, предполагам, че веднага започва имплантацията.

# 142
  • Мнения: 125
Момичета, търсих, ама не намерих - та питам - кога след ЗЕТ се случва имплантацията? Веднага или на 1-2-3… ден?
Благодаря!
Не знам откъде знам, но мисля,че бях чела някъде 5-6ден след трансфера. Тогава аз усещах едни подръпвания и започнаха тип менструални болки, които ги отдавах на имплантацията.

# 143
  • Мнения: 525
Момичета, търсих, ама не намерих - та питам - кога след ЗЕТ се случва имплантацията? Веднага или на 1-2-3… ден?
Благодаря!
Това съм си запазила като информация, дано ви е от полза.🍀

# 144
  • Мнения: 252
Момичета, търсих, ама не намерих - та питам - кога след ЗЕТ се случва имплантацията? Веднага или на 1-2-3… ден?
Благодаря!
Това съм си запазила като информация, дано ви е от полза.🍀

Благодаря, мила. Моят е 5 дневен, та явно започва почти веднага и завършва 2 дни след трансфер.

# 145
  • София
  • Мнения: 94
Момичета, търсих, ама не намерих - та питам - кога след ЗЕТ се случва имплантацията? Веднага или на 1-2-3… ден?
Благодаря!
Това съм си запазила като информация, дано ви е от полза.🍀

Благодаря, мила. Моят е 5 дневен, та явно започва почти веднага и завършва 2 дни след трансфер.

Не е съвсем така.
Ето точна информация. Информацията е от темата "Дългото чакане след трансфера", но е подвръдена и от лекарката ми.
Какво се случва след трансфер на пети ден?[/size]
Ден след ЕТ — Развитие на ембриона

Ден 1: Обвивката на бластоциста започва да се пука.

Ден 2: Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и
започва да се закача към маточната стена.

Ден 3: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

Ден 4: Имплантацията продължава.

Ден 5: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие
ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

Ден 6: hCG започва да навлиза в кръвта.

Ден 7:  Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 8: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 9: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност

# 146
  • Мнения: 114
Здравейте,преди последната пункция се оказах с Ф 19мм на 3ти ден от цикъла,на 5ти ден съответно направихме пункцията-яйцеклетката беше презряла..Мисълта ми е ще ми дойде ли по-рано следващият цикъл както е по принцип около 14 дена след блокиращите инжекциите или ще дойде нормално?

Последна редакция: пт, 19 авг 2022, 12:53 от <черешка>

# 147
  • Мнения: 252
Момичета, търсих, ама не намерих - та питам - кога след ЗЕТ се случва имплантацията? Веднага или на 1-2-3… ден?
Благодаря!
Това съм си запазила като информация, дано ви е от полза.🍀

Благодаря, мила. Моят е 5 дневен, та явно започва почти веднага и завършва 2 дни след трансфер.

Не е съвсем така.
Ето точна информация. Информацията е от темата "Дългото чакане след трансфера", но е подвръдена и от лекарката ми.
Какво се случва след трансфер на пети ден?[/size]
Ден след ЕТ — Развитие на ембриона

Ден 1: Обвивката на бластоциста започва да се пука.

Ден 2: Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и
започва да се закача към маточната стена.

Ден 3: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

Ден 4: Имплантацията продължава.

Ден 5: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие
ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

Ден 6: hCG започва да навлиза в кръвта.

Ден 7:  Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 8: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 9: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност

Много благодаря за информацията. В Надежда попринцип ги хечват преди трансфер, тоест излюпват го от обвивката, та директно започва закрепването.

# 148
  • Мнения: 18
Здравей те. Първо се извинявам ако питането ми не е за тази група. Ако някой може да ме насочи или отговори ще съм страшно благодарна. Лутам се от няколко дни и не знам как да постъпя. Така ето за какво става въпрос. След първо неуспешно инвитро сме. Смених клиниката и лекаря не останах много доволна от предишния. Та бях онзи ден при новия и той направи преглед и за моя изненада се оказа че имам 15 фоликула и ми каза на 1 ден от цикала да почна да бия инжекции (на къс протокол да съм), (инжекциита си ги купих от тях) и след изваждането ще ги за мразим за няколко месеца. Пуснах документи към Цар точно в деня на срещата ми с него. Но ми казаха че ще забави 1 месец заповедта. Ако си платя всичките тези процедури има ли смисъл да чакам заповедта. Или може дори ако има замразени яйцеклетки да използвам фонда за оплождането и трансфера. Дано правилно да съм обяснил, защото в главата ми е каша.

# 149
  • Мнения: 114
Здравей,
това което аз знам със сигурност е,че от Фонда не финансират вече започнала продцедура т.е. ако имате замразени Я и искате да продължите нататък няма да може да ползвате заповедта за понатъчните действия
Здравей те. Първо се извинявам ако питането ми не е за тази група. Ако някой може да ме насочи или отговори ще съм страшно благодарна. Лутам се от няколко дни и не знам как да постъпя. Така ето за какво става въпрос. След първо неуспешно инвитро сме. Смених клиниката и лекаря не останах много доволна от предишния. Та бях онзи ден при новия и той направи преглед и за моя изненада се оказа че имам 15 фоликула и ми каза на 1 ден от цикала да почна да бия инжекции (на къс протокол да съм), (инжекциита си ги купих от тях) и след изваждането ще ги за мразим за няколко месеца. Пуснах документи към Цар точно в деня на срещата ми с него. Но ми казаха че ще забави 1 месец заповедта. Ако си платя всичките тези процедури има ли смисъл да чакам заповедта. Или може дори ако има замразени яйцеклетки да използвам фонда за оплождането и трансфера. Дано правилно да съм обяснил, защото в главата ми е каша.

Общи условия

Активация на акаунт