Майчинство в България след работа в чужбина

  • 1 833
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте!
Надявам се да ми помогнете със следния казус:

С мъжа ми и детенцето ни имаме възможност да заминем за Италия за около година. Той ще преподава в университет, аз вероятно също без проблем ще си намеря работа.

Житейски сме планирали, че, живот и здраве, тогава ще се опитаме да имаме второ детенце.

В този хипотетичен вариант ме интересува по акйъв начин се урежда тук майчинството след работа в чужбина.

Ако аз съм осигурявана на определена сума в Италия, да речем 1600, по какъв начин се изчислява майчинството тук или е минималното?

Ако е така, какъв е вариантът, докато сме в Италия да се самоосигурявам тук и бих ли могла да се осигурявам на висок доход, за да получавам добро майчинство?

Надявам се да ме насочите, защото тази тема ми е малко мътна.

Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 35 097
Майчинството е 6 месеца и се изплаща на 80 процента от средното годишно възнаграждение.
Има еднократна помощ и други социални възможности, но са по региони.

# 2
  • Мнения: 2 883
Аз работех в Холандия преди да забременея. Имах договор, всичко беше легитимно. Но като се върнахме тук не ми признаха стажа от там, та трябваше да търся някой да ме назначи за да може да получавам мининално майчинство.
Сега не знам как са нещата, но се съмнявам да са се променили. Говоря за 2018-та година.

Общи условия

Активация на акаунт