Диофелария

  • 1 036
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, имам хъски и за жалост има диофелария. Не можем да започнем лечението тъй като отказва да яде вече 7 дни, пие много малко вода. Мислите ли, че приливане на кръв от куче, което е изкарало болестта би помогнало. Ще се радвам на отговори от хора и специалисти сблъскали се с този проблем.

# 1
  • Мнения: 6 919
Не съм специалист, но прочетох за тази паразитоза. Не зная кой ветеринар е диагностицирал хъскито и как е решил да го лекува.
По принцип, лекарства могат д се смесят и с малко вода, мляко и д се накапят в устата, остава доста голяма част от тях. Аз съм спасявала котка, нахапана от плъх с бебешка много концентрирана хумана, капех с пипета в устата, докато се посъвземе. Може да опиташ така+ лекарства.
Видях, че дават доксиклин, има инжекционна форма, за 4-та степен - операция.
https://www.novetbg.com/articles/dirofilaria_in_dogs
Цитат
Този най-безопасен протокол включващ премедикация с доксициклин, обездвижване и разделено трикратно лечение с меларсомин е подходящ за лечение на кучета с I, II, III степен на заболяването и е свързан с най-висока успеваемост (смърт на всички паразити), най-малко усложнения и най-малка смъртност по време на лечението.
При финансови ограничения все още могат да се използват старите протоколи на AHS, но с ясното съзнание, че са възможни повече усложнения и по-ниска ефикасност (останали живи паразити).
Бих опитала да се свържа и с този лекар,  в същата вет. клиника:
Цитат
Д-р Костадинов усилено работи в тази област от години. Той има публикации и участия като лектор на наши и чуждестранни конгреси по темата, като някои от най-важните са: FIRST EUROPEAN DIROFILARIA DAYS, Zagreb, Croatia 2007;EUROPEAN MULTICOLLOQUIUM OF PARASITOLOGY, EMOP XI, Cluj-Napoca, Romania, 2012; NINTH NATIONAL CONFERENCE OF PARASITOLOGY with International Participation, Plovdiv, Bulgaria, 2013, Bulgarian Society for Parasitology . Д-р Костадинов редовно е канен да изнася обучителни семинари за практикуващи ветеринарни лекари в България и Румъния, последният от които на тема „Дирофилариоза за начинаещи и напреднали“, организиран от фирма САМ БС на 23-25 февруари 2016 бе посетен от 280 ветеринарни лекари в София и Варна.

# 2
  • Мнения: 10 622
Ние няма какво да мислим! Задай си въпросите на ветеринар и искай помощ за кучето. Това е сериозно заболяване.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 995
След като отказва да се храни, лекарства могат да се вливат венозно. Намерете клиника със стационар, където могат да осигурят необходимата грижа. В краен случай лекарствата се дават и насила, но животното трябва да се лекува и хидратира.

# 4
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 436
Не, няма как да му помогне преливане на кръв от куче , което вече е изкарало болестта.
Това е паразит като червей , който разяжда сърцето.
Скрит текст:
Намерете си наистина добър вет , който да проведе лечението. Въоръжете се с търпение защото това ще продължи месеци по строга схема, а Вие трябва да следите кучето да е максимално обездвижено и да не подскача/играе/тича.

Общи условия

Активация на акаунт