Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте мили майки,

Пиша с надежда за съвет от ваша страна.
Ситуацията е такава, че живея на адрес на 3 минути от детската градина, детето ми посещава яслата, която е над детската градина. Сега, когато се осъществи приемът за детската градина, не беше класирана. Има още около 15 родителя живеещи в близост до детската градина, които не са приети. Причината изтъкната от директорката, че е само една група на всеки 4. Имаме огромно съмнение за класирането, тъй като няма никаква прозрачност, кое дете с какви точки е и по какъв критерий е. Писах възражение до Директора на детската градина и Община Благоевград (става въпрос за гр. Благоевград) без ефект. От Общината също се ходатайства за деца. Предложението, което ни дадоха е с училищен автобус до филиалите в селата или  в кварталите, където са останали свободни места. Говорих с адвокат, няма възможност за завеждане на дело, тъй като така е направено класирането, че няма за какво да предяви иск. Това което ми остана е да пиша към Областния управител и към Министерството, да дам предложения за отваряне на нова група.

Моля ви, ако имате някакви идеи или начин по който да се оформят документите с предложения за група да ми помогнете, за да бъде наистина добре издържано.

Нямам представа, дали нещо ще успея да постигна отваряне на още една група, след като виждам, че нещата са доста оплетени.

Благодаря за всеки отговор!

Последна редакция: вт, 07 юни 2022, 22:13 от Snejana7418

# 1
  • Мнения: 513
Да започнем с това кой е градът...

# 2
  • Мнения: 7
Градът е гр. Благоевград, добавих го към описанието. Благодаря

# 3
  • Мнения: 3 558
Навремето ние също имахме вашия проблем, в същия град. И на нас говореха за автобус. Само че само малко дете не може в автобус. Аз лично ходих в общината и понеже знаех за познато дете, записано след моето със същите точки и прието, стана лек скандал. Та в крайна сметка отвориха допълнителна група. Бяха много неприети деца от района точно на тази градина. Това за детска гр. 10.

# 4
  • Мнения: 1 800
Ако има помещения, може да се отвори група. Тук в Пловдив дъщеря ми е в такава градина, в която има 7 групи, т. е. през 3 години, на четвъртата, е само една група. Но нямат помещение за 8-ма група. Но в Пловдив класирането е със система.

# 5
  • Мнения: 7
Ние сме ДГ номер 3, но навсякъде стават подобен тип прием. И с ходене в Общината нищо не помогна.

Общи условия

Активация на акаунт