УНСС специаоности на английски

  • 1 048
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте! Мисля тази година да кандидатствам в УНСС но много се чудя все още коя специалност да запиша. Добре съм много с английския, знам го на доста високо ниво, затова се чудя дали да запиша специалност на английски.
Чудя се между Бизнес икономика и мениджмънт на английски или МИО на английски. Дали си заслужават двете специалности? Коя според вас е по-добра? Колко души приемат горе-долу в тях? Дали има много чужденци, че се опасявам да не се озова в група с много чужденци? Дали искат задължително присъствие и дали е много трудно в тези специалности?

# 1
  • Мнения: 1 725
Аз не знам за УНСС, но синът ми учи бизнес, икономика и социални науки в англо говоряща страна. Тази специалност изисква много висока матура и няколко бивши министри тук са я завършили на същото място. МИО-то тук е малко популярно. Защо е проблем че ще има чужденци (не вярвам, те май предпочитат ведицинатаи подобни). Само положителни страни виждам от тона, че ще е на английски.

# 2
  • Мнения: 14 843
В УНСС таксите за обучение на английски са двойни на тези с обучение на български.

# 3
  • София
  • Мнения: 222
В УНСС таксите за обучение на английски са двойни на тези с обучение на български.

Абсолютни глупости. Таксите са съвсем нормални, има ги на сайта на УНСС.
На питането - синът ми завърши тази година първи курс МИО с преподаване на английски. Учиха общи предмети с другите специалности на английски език в един поток. Специалността му е група от 22 човека. Имат само една чужденка, за коята знам, но може да има и други. Специалностите така или иначе ще се потвърждават чрез ново класиране по желание и успех след втори курс, така че конкретно мнение коя от двете е по-трудна или си заслужава повече няма как да дам.
Изисква се изпит по АЕ издържан в техния тестов център, или сертификат за владеене на мин В2, или завършена езикова английска гимназия за тези специалности.

Успех!

# 4
  • Мнения: 14 843
Ако трябва да сме максимално конкретни, на сайта на УНСС са посочени такси за платено обучение на английски , които са двойни на таксите за платено обучение на български. Посочени са такси за обучение ДП по направления, а не по специалности.
Какво ще рече 'съвсем нормални такси' в случая - 300 лв ли?

# 5
  • София
  • Мнения: 222
Да, семестриална такса около 250 лв миналата година, за предстоящата учебна може и да са ги повишили. И да - коментирам държавна поръчка. Високите такси са за Чуждестранни студенти Платено. Момчето, което попита ми се струва чистокръвно българче Simple Smile

# 6
  • Мнения: 14 843
Високите такси са за платено изобщо, не само за вносните студенти. Аз плащам 950 , магистратура на български.

# 7
  • Мнения: 17 986
И аз търся отзиви за тези специалности, струва ли си? По- добро ли е нивото, изобщо всичко за тях ще ми е от полза. Магистратурите навсякъде са около 1000 лв, нормално ми се струва.
По- скъпи бяха специалностите в сферата на IT на английски, за тях изобщо май нямаше държавна поръчка

Общи условия

Активация на акаунт