Големи плажни кърпи

  • 1 392
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 405
Привет,
Търсих голяформатни Stuck Out Tongue Winking Eye плажни кърпи и попаднах на тази стара тема - https://www.bg-mamma.com/?topic=1129473, та затова пускам нова.

Някой ползвал ли е тези кърпи на Пи Ен Джи. Пише, че са български и май планирам да накупя от тях за семейството, но да попитам, ако някой знае как е качеството. Най-вече добре ли попиват водата? Искаме големи и прилични плажни кърпи, че ходим по разни диви места и по-голямата кърпа си е предимство.
Ето тези са:
https://png.bg/bg/0/product/HAVLIENA-KARPA-BEACH-CLUB-100-180---SIV/4830/29

# 1
  • Мнения: 1 247
Имат магазини в София - в профилът Ви пише, че сте от там - вървете на място и проверете?!

# 2
  • Мнения: 9 683
Дали ще й дадат да ги тества колко попиват 😉🤔

# 3
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Вижте ги на място в магазин.
Аз съм доволна от тези:

# 4
  • Мнения: 12 115
Те ще абсорбират 3 пъти повече течност, отколкото е теглото им, но съхнат ли бързо? За плаж, не заменям декатлонските кърпи.

# 5
  • SF
  • Мнения: 21 164
От няколко години водя статистика. Резултатите са следните: Цял свят е с кърпите на Декатлон!
Имам комплект красиви плажни кърпи и други аксесоари, които съм носила от Лондон (представете си Simple Smile ). Така си стоят в гардероба, надявайки се на някое пътуване с кола. Големите хотели предлагат кърпи, но за другите пътувания, не мога да си позволя лукса да влача такова нещо в багажа си. От декатлонските имам голям и малък размер и при място в багажа, нося и двете - леки, меки, не се усещат. А съм и като света! Simple Smile

Сега са напускали нови цветове - красиви, всякакви.
Но няма да купувам кърпа само заради цвета. Моите са като току-що купени, а са ползвани по камъните на гръцките плажове и възсолената вода на моретата им.

# 6
  • Мнения: 10 597
Я дайте линк към тези прочути декатлонски кърпи.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 016
Декатлонските
Имаше преди с разцветка на вълнички, исках да взема две, но вече са изчезнали. Бях взимала за подарък. Някъде дали не са останали? В сайта няма.

# 8
  • Мнения: 10 597
Ама кажете, че били микрофибърни. Мм си донесе от американски магазин такива за къпане и за мен са отвратителни. Вмирисват се много гадно. Не съхнат по-бързо от хавлиената памучна кърпа, ако я остави закачена в банята. Единственото им предимство е че са по-леки и по-необемисти.

# 9
  • Мнения: 12 115
Ама кажете, че били микрофибърни. Мм си донесе от американски магазин такива за къпане и за мен са отвратителни. Вмирисват се много гадно. Не съхнат по-бързо от хавлиената памучна кърпа, ако я остави закачена в банята. Единственото им предимство е че са по-леки и по-необемисти.
Нали говорим за плажна кърпа? Какво оставяне в баня, за плаж ги ползвам, докато си във водата и се върнеш на кърпата, тя е изсъхнала от предното мокрене. Каквато и да е кърпа, без пране повече от два или три дни не бих я ползвала за плаж.  За мен е важно да не се набива с пясък и да не е влажна нонстоп. Пък и размерът им е точно за плаж - 175/110 см.

# 10
  • София
  • Мнения: 405
Мерси много. Пробвах се със сайта на Декатлон - трагедия. За 2022 г. е пълна излагация. Изберете размер, единствен, в наличност Satisfied Тотал щета.

Ядосах се и отскочих до Декатлон на Солунска - имаха всякакви кърпи. Взех няколко, дано са добри. Но още преди да сме ги ползвали - супер леки и компактни, особено за размер 110 на 175 Smiley





# 11
  • Мнения: 5 137
Моите 2ст по въпроса с декатлонските кърпи Simple Smile
Много мразя да стоя мокра, обикновено стоя плътно на сянка и не ми е никаква опция да съм с една кърпа. Винаги си имам една относително мекичка, но компактна за лежане. Ползвам декатлонската за хубаво подсушаване, преобличам се и се пльоквам на сухо. Закачам я на чадъра (нося си карабинерче за чантата) и изсъхва много много много бързо.
ММ няма проблем да си лежи на мокро, изобщо не знам каква психарщина го тресе Grinning лежи си на обикновена хавлиена плажна кърпа, някаква рекламна на Хайникен, много мека, но съхне за нормално време, което мен би ме побъркало Grinning

Вкъщи също позлвам декатлонските за подсушаване след банята и после си позлвам хавлията за халат до пълно изсъхване и помотване Simple Smile Докато се завъртя и декатлончето е изсъхнало, а зимата, когато работи лирата в банята да не говорим. Моите са на няколко години, ония сивичките, не миришат, не мърдат, но малко са им се раздърпали ластиците. Не е драма, разбира се.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 016
Дали някой е виждал останали бройки от тези кърпи на Декатлон или са ги изтеглили навсякъде?

# 13
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ама кажете, че били микрофибърни. Мм си донесе от американски магазин такива за къпане и за мен са отвратителни. Вмирисват се много гадно. Не съхнат по-бързо от хавлиената памучна кърпа, ако я остави закачена в банята. Единственото им предимство е че са по-леки и по-необемисти.
Нали говорим за плажна кърпа?
абсолютно, памучна кърпа на плаж не бих помъкнала вече НИКОГА! Освен, че се мокри от едно избърсване след това няма изсъхване. И на всичко отгоре накрая се оказва, че с нея съм си занесла едно кило пясък вкъщи.
От 2 години ползвам най-обикновени микрофибърни от Пепко (даже дали не са и полиестер), ами страхотни са! Не задържат пясък изобщо, съхнат много бързо, попиват достатъчно добре. Декатлонските вероятно са още по-хубави, не съм ги пробвала. Тези от Пепко са ми достатъчни. И са бая големи, 170 мисля им беше дължината. А цената беше нещо от порядъка на 6 лева.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт