Проблем с една от учителките в градината .

  • 4 469
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 29 324
Ами, отразява се на детето и не зависи кой колко го е страх. Един учител в ДГ винаги има начин да си го изкара на детето, хитро и полека...

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
В такъв случай си трайте и ще ви правят на маймуни.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 726
Нямат право да ви карат нищо. Детската градина е социална услуга и целта й е  целодневно отглеждане на децата. Всяка градина затваря по седмица или две за отпуск на учителите или заради ремонт и се правят сборни групи в същата или в друга градина. Кой кога щял да излиза в отпуск е проблем на учителките, а не ваш. Вие сте в правото си детето ви да ходи на градива. А на подмятанията можете или да си го пускате покрай ушите, или да заявите, че детето ще ходи на градина, защото имате право. Може и направо да напишете жалба до директора. Дали ще се отрази на детето? Ще се отрази, ако позволите и ако покажете, че ви е страх. Ако сте праволинейни и твърди и покажете, че не се шегуват, ще се кротнат.
Не всяка!

# 18
  • Мнения: 29 324
В такъв случай си трайте и ще ви правят на маймуни.

Не е до траене, а до промяна на правилата. Когато се премахнат тези огромни отпуски, заплатите се обвържат с присъствието на децата и качеството на услугата, нещата ще се нормализират.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Правилата са такива, каквито са. Учителката няма право да изнудва и обвинява. Ако родителите са достатъчно твърди, тя няма да смее нищо да направи на детето и ще си затрае. Може да не й е приятно, но ще мълчи.
Искаш промяна на системата, защото се съмняваш в решението на конкретната ситуация. Има ситуация - има и решение. В момента правилата са достатъчно добри, дори са в полза на родителите. Никъде го няма това родителите да се възползват от това девет часа детето да е в детско заведение. Ако родителят иска, може от отварянето, та до последната минута на работното време да си оставя детето в градината.

# 20
  • Мнения: 29 324
Може някъде....другаде - не.
Няма да забравя как отидох в една зимна виелица в 18,10 (при работно време до 19 ч.) и една лелка ми направи забележка, че съм се забавила и да не се повтаря. И го удрят на - Тези деца, захвърляте ги тук, те не могат да издържат и т.н. Да не говорим и ще на тях им се приказва, че мама ги изоставя всеки ден и не се интересува от тях..... Случаи всякакви има. Не забравяйте и записите, в които се чува как лелки/учителки обиждат деца. Не знам дали тези случаи имат последствия, но дано!

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Добре де, защо се оставяте да ви говорят така? Знаете ли колко бързо ще започнат да си мерят думите, ако им го кажете направо и се обосновете с правилника? Нещата са много лесно оправими, но трябва да ви стиска да се държите като родители, а не като деца, на които лелката е издърпала ухото.

# 22
  • Мнения: 29 324
Защото после си го изкарват на детето ти! И нищо не може да ги спре. Не ми казвай как е редно да се действа, всички родители го знаем, но знаем и, че оставяме децата си САМИ при тези хора, които могат да дайстват толкова скрито и прикрито и да си го изкарват на детето ти, та не е истина....

Пример: На моя позната в яслата на детето ѝ отварят зимата при -10 гр. прозорците широко отворени и децата на следващия ден са по къщите болни. И, да, с цел.....не просто за проветрение. Родителите обаче нямат доказателства, че е нарочно, учителите отричат и казват - аааа, няма такова нещо, просто децата са болнави......

Та, мисълта ми е, ако решат ще си го върнат на детето ти по най-подъл начин.

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Тогава защо изобщо оставяте децата си при тях? Аз не бих си оставила детето при хора, които подозирам, че са сподобни “ да си го изкарват” на детето. Щом няма доверие.

# 24
  • Мнения: 29 324
А какво по-точно да направим? Да си ги държим вкъщи?
Не казвам, че всички са такива, а, че ги има и може да си изкарат на децата, дори и на родителите да се мазнят. Стига да решат. Родителите дори може да не разберат..... Затова не е удачно да се тръгва с "рогата напред", както е твоят съвет.

# 25
  • Мнения: 8 239
Защото после си го изкарват на детето ти! И нищо не може да ги спре. Не ми казвай как е редно да се действа, всички родители го знаем, но знаем и, че оставяме децата си САМИ при тези хора, които могат да дайстват толкова скрито и прикрито и да си го изкарват на детето ти, та не е истина....

Пример: На моя позната в яслата на детето ѝ отварят зимата при -10 гр. прозорците широко отворени и децата на следващия ден са по къщите болни. И, да, с цел.....не просто за проветрение. Родителите обаче нямат доказателства, че е нарочно, учителите отричат и казват - аааа, няма такова нещо, просто децата са болнави......

Та, мисълта ми е, ако решат ще си го върнат на детето ти по най-подъл начин.
Тая глупост за прозорците я чух за първи път преди 20 години с първата среща в ДГ. Ми да кажа не е вярно! Децата ми са преминали през частна детска градина. По време на адаптацията за две седмици родителят присъства в градината.
Първият път като видях отворените прозорци и аз се стъписах. Казаха ми, чр има разписани усливия от РЗИ. И температурата по време на сън трябва да е 18 градуса (точните градуси не ги помня). И понеже в градината е доста топло по този начин по време на сън я потдържат според изискванията.

# 26
  • Мнения: 29 324
В случая не е било по време на сън, а когато играели на пода и вратата отворена в гърбовете им при минус 10 гр. и съблечени деца. Не знам как са разбрали тези подробности, но ми го разказа от първо лице....

Все тая, де, основната мисъл е, че може да се изкара на детето  - дали чрез неглижиране, дали чрез груб тон или по друг начин.....

# 27
  • Мнения: 5 272
Ами, като е така и си го изкарват на децата, оставяте ги да ви правят на маймуни и си гледате децата лятото, когато на учителките им е изгодно. После когато учителките дойдат на вашето работно място пък, вие си го изкарвате на тях. Кой на когото и както може.

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Докато те е страх, че ще си го изкарат на детето, действително ще те правят на маймуна. Дори не си готова да настояваш да се промени отношението. Това са двайсет дни в месеца цяла година. Явно смяташ, че на учителките и лелките най-важната им мисъл е да правят лошо на децата. Аз не бих си оставила детето при такива хора, независимо колко ми е трудно и колко съм заета. Кой си оставя детето при лоши хора по цял ден, които искат да го разболеят, а мен изнудват?

# 29
  • Мнения: 29 324
Не е до оставяне да ни правят на маймуни и/или да си го изкарват на децата. Цялата система е сбъркана и носи товара на едни отминали времена. Когато правилата за персонала се променят и станат такива, ча на който не му се работи с деца, няма да го прави, тогава нещата ще си дойдат на мястото.

Пак подчертавам, има много свестни и съвестни хора от учителите и лелките, но подобни случки далеч не са изключение.

Общи условия

Активация на акаунт