Фризьор по време на бременност

  • 1 250
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Какво мислите по въпроса за подстригването и боядисването(балеаж,кичури и като цяло) по време на начална или по-напреднала бременност?

# 1
  • Мнения: 542
Аз си ходих на фризьор по време на бременността, подстригвах се и се боядисвах няколко пъти.

# 2
  • Мнения: 13 547
Подстригвала съм се в начална и в напреднала бременност, за боядисването нямам мнение, защото тогава не се боядисвах изобщо.

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Няма проблем. Дори балеажът е по- добре от цялостна боя, защото блондорът не се допира до скалпа. Аз, обаче, бих ползвала маска.

# 4
  • Мнения: 207
Аз не съм се подстригвала или боядисвала, докато бях бременна, защото си търсех оправдание да не се подстригвам, а тогава не си боядисвах косата. Но всичките ми приятелки се боядисваха и подстригваха и нямаше проблеми.

# 5
  • София
  • Мнения: 13 155
Подстригвам се, боядисвам се. Не ходя като разплетена дамаджана.

# 6
  • Мнения: 2 607
Подстригвах се, не съм се боядисвала, но и принципно съм си с естествения цвят. Не виждам проблем в боядисването, ако е с безамонячна боя или тонер. За балеаж нямам идея как стои въпросът, вероятно е ок, защото не допира скалпа както каза ВикиТейлър.

# 7
  • Мнения: 10 807
Всеки месец се боядисвам и не спрях и през бременността. Не стига, че бях дебела, ами и като маймуна ли да ходя в главата Grinning Ако боята е безамонячна, не виждам проблем. Също се и подстригвах.

Всъщност какъв би бил проблема за подстрижка? Да не са онези бабини глупости, че ще отрежеш късмета или чурката на бебето?

# 8
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Боядисвах се редовно с амонячна боя.
Въпросът с подстригването дори не подлежи на коментар.

# 9
  • Мнения: 8 806
Студено къдрене при бременни не хваща, не зная какво е обяснението.
Подстригването няма как да вреди, то е механична операция. Бодисване (с амонячна също), едва ли пък ще навреди на плода толкова много.
Не съм против, и маникюр да се прави с гел лак.
Нещата, които са по-важни е какво се яде, да не се пие алкохол и пушат цигари и да има движение.

# 10
  • Мнения: 580
Докато бях бременна, говорих на тази тема с моята фризьорка. За боядисването има 3 причини, фризьорите да не искат да боядисват бременни.
1. Заради хормоните, също като при цикъл, боята може да не хване или да стане на петна.
2. По време на бременност сме по-чувствителни към заобикалящата среда. Някои бои миришат силно и може на бременната да ѝ прилошее. Това не е такова притеснение с безамонячните бои, но амонячните бои често са дразнели.
3. Възможно е отключване на алергии по време на бременност. Ако говорите с раждали жени, все една ще има алергия след бременност. Аз лично познавам с алергии към парфюми, течен сапун и слънце. Последната е сестра ми. Лятото е винаги на червени, ситни пъпки.
Това е за боядисването. Подстригването е някаква тъпа измислица, която най-вероятно е имала нещо вярно. Като това, че бременната трябва да настъпва въжета и кабели, а не да ги прескача. Казват, че е за да не се увие пъпната връв около врата. Истината е, че в напреднала бременност баланса не е много ОК и може да се спънеш, докато прескачаш. 😁
Аз се боядисвах и подстригвах. Къпах се и по време на Русалската седмица. Жива и здрава съм.

# 11
  • Мнения: 8 806
не мисля, че фризьорите не искат да работят с бременни

# 12
  • София
  • Мнения: 13 155
Току що се прибрах от фризьор. В 7-мия месец съм. Подстригване, изсветляване, боядисване, прическа.
За 5 бременности никога никоя фризьорка не ми е казвала, че има против да работи с бременност. Ходя горе-долу 1-2 пъти в месеца.
От 3-те точки по-горе никога не съм имала проблем с никоя. Единствено понякога съм усещала по-силно миризмите в салона, но нищо фрапиращо.

# 13
  • Мнения: 8 806
ако търсим ползите за бебето, щом майката излъчва щастие от новата прическа, и то е щастливо!

# 14
  • Мнения: 6 764
Единствено спрях да се изрусявам, защото първо ме обезцветяват, после е боята, процеса е дълъг и миризмата много ме дразнеше, затова смених цвета с по-тъмен, за да ползвам само боя.  Не съм спирала да се подстригвам. Даже като наближи термина отидох да ме боясдисат инппдстеожат без да имам особена нужда, но да съм в приличен вид, че после с бебето времето в кът. 😃

Общи условия

Активация на акаунт