Имате ли си любима книжка?

  • 8 294
  • 127
  •   1
Отговори
# 30
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Такава сериозна литература, че и три книги едновременно!!!!!!  Thinking Възхитена съм от теб! Кога успяваш? А какво точно четеш от Чехов? А "Роня", не съм я чела. Embarassed Веднага, ще взема мерки. Определено чувствам глад, за хубава книга.
На Чехов препрочитах разказите, на Булгаков "Майстора и Маргарита" (много я обичам), сега пак чета Булгаков - сборник с разкази и повести.
Чета по три книги едновременно, защото "работната" обикновено е на английски, чете се трудно и запира, та трябва да менкам с нещо по-човешко.  Laughing
А третата е за разкош - тя винаги е някоя от любимите, за деца или за възрастни.
Имам книги, които съм чела десетки пъти. За мен това е като завръщане у дома. Все същите неща, но никога не ти омръзва да се връщаш. И се надяваш да си останат такива.

# 31
  • Мнения: 293
само да ти напомня - на Дж. К. Джером обичам да си препрочитам "Празни мисли на един празен човек" - имам си там няколко момента, на които умирам от смях, колкото и пъти да я чета Simple Smile

Любими книги - трудна работа, да кажем.. сега се сещам за тези, които съм препрочитала и препрочитала: Малки богове и Властелинът. Със сигурност ще се сетя и за други, но да кажем - те четени са по-малко от 10 пъти, затова с'а не загрявам  Laughing

# 32
  • Мнения: 3 835
само да ти напомня - на Дж. К. Джером обичам да си препрочитам "Празни мисли на един празен човек" - имам си там няколко момента, на които умирам от смях, колкото и пъти да я чета Simple Smile

Любими книги - трудна работа, да кажем.. сега се сещам за тези, които съм препрочитала и препрочитала: Малки богове и Властелинът. Със сигурност ще се сетя и за други, но да кажем - те четени са по-малко от 10 пъти, затова с'а не загрявам  Laughing

Аааа, мерси, и нея съм я чела няколко пъти. Кои моменти те развеселяват най-много?  Но ми прави впечатление, че английския хумор, не се нрави на всички. Мъжът ми например, упорито отказва да прочете, "Трима души........",  скоро пък, я дадох на една приятелка, каза че й е скучна. newsm78

# 33
  • Мнения: 338
"Отнесени от вихара"
"Мъртвите Сибирски полета"
"Не без дъщеря ми"

# 34
  • Мнения: 3 835
Чесън, изчисти си пощенската кутия. Отговарям ти тук:

Ей, ти ме въодушеви, отивам да ги изравям сега, и довечера ще ги почвам пак.   Joy Joy За "Нов роман", не съм чувала, ако смяташ, че ще ми хареса, давай. Много ти благодаря за линка, супер си. bouquet  Аз само като чета, горе с курсива, вече припадам от смях.... Joy Joy Joy

# 35
  • Мнения: 3 835
И аз се разрових в нета, за Дж. К Джером и между другото намерих два цитата, на негови мисли:

" Много обичам работата си, с часове бих седял да наблюдавам хората, които работят" Джером К.Джером ...

Всяко нещо си има и недостатъци, казал човекът, на когото умряла тъщата, когато дошли да му искат пари за погребението. Джером К.Джером ...


 Joy Joy Joy

А това е увода към "Трима души в една лодка и кучето "

Най-ценното в тая книга се крие не толкова в нейния литературен стил или в обхвата на полезните сведения, които тя съдържа, колкото в нейната проста достоверност. В страниците й са отразени като в дневник действителни преживелици. Стореното се свежда само до тяхното разкрасяване; и за тая работа не се предвижда каквото и да е допълнително заплащане. Джордж, Харис и Монтморенси не са някакви поетически идеали, а същества от плът и кръв — особено Джордж, който тежи към осемдесет килограма. Други произведения навярно превъзхождат това по дълбочина на мисълта и в познания за същност-та на човека; други книги навярно съперничат на тази по оригиналност и обем; но нищо съчинено до днес не може да превъзхожда нейната отчаяна и неизлечима правдивост. И като че ли тъкмо това, повече от всички нейни останали достойнства, ще натежи в оценката, която сериозният читател ще даде на тая книга; и ще прибави още по-голяма тежест на урока, който се извлича от разказа.

# 36
  • Мнения: 186
Вчера писах, писах и накрая нета ми се скапа.
Искам да добавя още няколко любими книги. Някои от тях вие вече сте ги изредили - "Богат - беден", "Птиците умират сами", "Отнесени от вихъра", "Брулени хълмове".
Обожавам Астрид Линдгренд - "Емил...", "Братята с лъвски сърца" е също много сладка книжка.
Харесвам и Хемингуей - "За кого бие камбаната", "Старецът и морето".
Кногата с най-"мокри" страници за мен е "СЪРЦЕ" на Едмондо де Амичис - много плаках.
Като бях малка много четях. Любими от тогава са ми Карл Май и Александър Дюма, Робърт Щилмарк, Ерих Кестнер. Тогава се увличах и от фантастика - Артър Кларк, Азимов. След това и Стивън Кинг.
Много обичам да чета, но за съжаление не ми остава много време. Наскоро все пак успях да прочета "Малки Жени". Много ми хареса и я препоръчвам на всички.
Ако се сетя за някоя друга любима книга (а такива сигурно имам още много), ще се включа пак.

# 37
  • Мнения: 3 835
Харесвам и Хемингуей - "За кого бие камбаната", "Старецът и морето".
Тогава се увличах и от фантастика - Артър Кларк, Азимов. След това и Стивън Кинг.

Хемингуей, много велик. Peace От фантастика и досега се увличам. А другите "Емил от Льонеберя"(така ли се пишеше), и на Кестнер, на Дюма т.н.,съм ги чела като малка. Peace

# 38
  • Мнения: 2 751
Любимата ми книга е "Граф Монте Кристо"  Laughing
Изчетох двата тома без да ставам от леглото и дивана.  Laughing
Но не съм я чела два пъти, много е обемна.
Само филма съм гледала 2-3 пъти  Mr. Green

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 14:29 от kalli

# 39
  • Мнения: 3 248
"Отровните хора" - чела съм я 2-3 пъти, но преди години. Peace

# 40
  • Мнения: 745
Не знам защо но на Д. Талев четерилогията ми е любима. Чела съм ги няколко пъти.

# 41
  • Мнения: 1 416
Най-препрочитаната книга в библиотеката ми е "Сто години самота"... Рекордьор си е...  Simple Smile Иначе обичам да чета някои книги по повече от веднъж - списъкът ми е дълъг...  Peace

# 42
  • España
  • Мнения: 342
Много са,преимно на Стивън Кинг.
4есто препро4итам и "цар плъх"и "ВихруШка" на Джеймс Клавел,"Богат,беден","Ве4ната Амбър".

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 388
И моят любим автор е Стивън Кинг и вскчките му книги съм ги чела по много пъти. Любимата ми книга е "Гордост и предразсъдъци" на Джейн Остин.

# 44
  • Мнения: 1 043
машината на шарк

Общи условия

Активация на акаунт