Имате ли си любима книжка?

  • 8 295
  • 127
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 159
"Бел Ами" на Мопасан
"Мартин Идън" на Джек Лондон
и "Отнесени от вихъра"

Трите книги, които най-много са ми повлияли на тема Каква искам да бъда и каква НЕ искам да бъда...

# 16
  • София
  • Мнения: 44 103
Имам доста, обичам да чета и препрочитам, когато нещо ми хареса и винаги ми е като за първи път.

# 17
  • Мнения: 2 491
Има доста книги, които ми харесват и сигурно няма да мога да изброя всички. Но ето едни от така да се каже любимите ми:

"Цар плъх"-много ме впечатли навремето!
"Кръстникът"-изчетох я с голямо удоволствие
"Вечната Амбър"
"Отнесени от вихъра" и "Скарлет"
Всичко на Джон Гришъм-много го харесвам
"11 минути" на Куельо най-ми хареса, но съм чела всичките му книги и те също ми харесват
"На изток от рая"-Стайнбек

Има и още, ама после ще допълвам, че ме награби работа...

# 18
  • Мнения: 3 835
Тая, тема, че си я запиша в Favorites, и когато се чудя какво да чета, отварям и готово, избирам си нещо.   bouquet

# 19

Джейн Еър
 Властелина на пръстените
 Отнесени от вихъра


  Съответно и филмите по тия книги , но на първо място 100тици пъти съм гледала  STAR WARS/старите серии/ и Лабиринт.Може би защото ме връщат в ония безметежни години на детството.А тия дни реших да си припомня Седморката на Блейк-толкова умилително ми стана.

# 20
  • София
  • Мнения: 630
Като дете съм чела десетки пъти Мери Попинс.
В тийнейджърския период беше Спасителят в ръжта, разказите за Семейство глас на Селинджър  и Златният храм на Уилям Голдинг.
После открих Съмърсет Моъм и неговите разкази Laughing.
По-късно:
На изток от рая.
Майстора и Маргарита.
Пътуване към Мадрапур.

# 21
  • Мнения: 419
И аз като дете много обичах Мери Попинс. smile3503
Сега много обичам книгите на Сидни Шелдън,"Дяволът носи Прада" на Лорън Уайзбъргър,но най-любима ми е "Птиците умират сами".Чела съм я поне 5-16 пъти smile3503

# 22
  • Мнения: 3 835
Много ще съм благодарна, на всички ви, ако напишете пак, за любимите си книжки. Т.е. тези, чийто постинги изчезнаха.  Hug

# 23
  • Мнения: 1 546
Всичко на Ъруин Шоу- "Богат, беден", "Луис Краун" и още имаше, ама съм ги забравила.
Артър Хейли никога няма да ви остави да скучаете - "Хотел", "Последна диагноза", "Цитаделата"
Джойс Каръл Оутс е странна, съвременна американска авторка (няма нищо общо с лековатите книжлета тип :"Дяволът носи прада"...),препоърчвам "Бел фльор" и след това всичко, което успеете да намерите по библиотеките.
"Парфюмът"на Зюскинд
Исабел Алиенде, невероятна е. Peace

# 24
  • Мнения: 3 835
Спомням си, че "Цитаделата", ми беше направила, невероятно впечатление, когато я прочетох. Но това беше много отдавна, и много малко си спомням. Сега се сещам, за "Червено и черно", не знам защо, но мисълта ми беше друга. Страхотните книги са много, но имате ли си книга, която да ви е легнала така, на сърце. Не мога да го обясня, книга, която по някакъв начин, да отговаря на вашето, АЗ. Книга, която когато четете, да олицетворява, вашия поглед върху живота, във всяко отношение, не непременно във философски смисъл. Исках да кажа, нещо по-простичко, не знам защо, се получи толкова сложно. Дано ме разбирате.   bouquet

# 25
  • Мнения: 6 472
Мислих, мислих и установих че нямам любима книга. По- скоро клоня към любим автор. Все пак ако трябва да кажа книга, която ми е направил много силно впечатления - това са "Малки богове"

# 26
  • Мнения: 1 294
"По пътя"-Джек Керуак

# 27
# 28
  • Мнения: 1 065
Първата, за която се сетих е "Пипи Дългото чорапче" .... явно се вдетинявам baby_neutral
странно, но и аз  Blush. другата четена многократно е "тайната градина" и последния път беше тази пролет. Пипи я четох на дъщеря ми, но градината- на себе си.

# 29
  • Мнения: 3 835
Първата, за която се сетих е "Пипи Дългото чорапче" .... явно се вдетинявам baby_neutral
странно, но и аз  Blush. другата четена многократно е "тайната градина" и последния път беше тази пролет. Пипи я четох на дъщеря ми, но градината- на себе си.

Не се вдетинявате, а сте съхранили детето в себе си. Това е прекрасно. Забелязала съм, че такива хора, които носят и пазят детето в себе си, до дълбока възраст, са по-добри и по-щастливи.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт