Пътуване с автобус и деца от Европа към България

  • 9 298
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
моята на 4 години пътува с автобус и се представи добре,много спа.само,че мен не ме питай,едва оцелях ...
общо взето да пътуваш в автобус с малко дете си е живо изпитание,успех.

# 16
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Aз ли4но на такова изпитание не бих подложила нито себе си нито детето.  Confused Да, вярно е 4е излиза по_евтино, но нека погледнем и отрицателните моменти.Аз съм пътувала само веднъж по линията София_Мюнхен и втори път няма и да повторя ( мое ли4но мнение). Та зна4и Ще се опитам да се обоснова, заЩо не :
1) автобусите обикновенно губят много пове4е време при грани4ни проверки отколкото леките коли ( т.е никога не се знае колко време то4но Ще продължи пътуването)
2) спира се за по4ивка и тоалетна по осмотрение на Шофьора
3) 4есто пъти в автобусите се пуШи ( дори и да са само Шофьорите пак е достатъ4но) и въздухът вътре е ужасен за възрастните пък да не говорим за децата
Според мен е убииствено с две малки  деца и автобус толкова 4асове...
Ти си права Дебеланке (много ти е готин ник а Wink ) 4е е кофти да се прека4ва 4овек с деца по влакове, но не е ли вариант например някой от ваШите да доиде да те 4ака в София и да ти помогне с багажа ...
Каквото и да реШиШ, желая ти леко пътуване  Grinning
П.С Ами не може ли например ти да си идеШ сама със самолет за няколко дни да си оправиШ документите а таткото да гледа мал4уганите

# 17
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Цитат на: mcdirock
Аз съм пътувала само веднъж по линията София_Мюнхен и втори път няма и да повторя ( мое ли4но мнение).

Същата линия, същото мнение, а бях без деца. Тоалетната работеше но не даваха да се ползва. Познайте защо??!?!?!? Защото рециклирането на хим тоалетна е скъпо. Беше уж за непушачи само, а позволяваха да се пуши. Нощем изключваха климатика, явно за икономия, а пушенето продължаваше. Даже и шофьорите пушеха! Верно че цената беше доста по тънка от самолетната.

# 18
  • Мнения: 4 244
всичко това го zнам = чакането по митниците, пуШенето, спирането по усмотрение, ама като трябва да ида и с децата ,ч мъъжа ми няма да се оправи сам zа толкова време = все пак трябва да подам декларация че ми е zагубена личната карта а там се чака около месец и чак тогава да си подам молбата zа новите документи
Абе хич не ми е лесно това реШение ама благодаря zа подкрепата, милите думи и съвети

# 19
  • Мнения: 3 880
Гледам, че си взела решението вече, но аз продължавам да разсъждавам. Чувала съм, че от посолството продължавали паспорта със 6 месеца. Това не е ли вариант за теб да го удължиш и да си отидеш лятото (с чартърите), а загубената лична карта така или иначе е загубена и дали ще си признаеш сега или след 4-5 месеца мисля, че няма да е голяма разлика.

# 20
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Друг вариант: ти си отиваШ сама в Бг ( с абтобус или както реШиШ ) и командироваШ някой от Бг майка ти например да дойде малко при таткото и децата или и така не става. А заЩо се 4ака 1 мес. за ли4на карта: не ти ли я правят веднага Confused:  Sign Exclamation  Confused:

# 21
  • Мнения: 3 880
Цитат на: mcdirock
А заЩо се 4ака 1 мес. за ли4на карта: не ти ли я правят веднага Confused:  Sign Exclamation  Confused:


Моята я правих преди 2-3 години заедно със задграничният паспорт- и двата бяха готови за 3 дни

# 22
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: *Biba*
Цитат на: mcdirock
А заЩо се 4ака 1 мес. за ли4на карта: не ти ли я правят веднага Confused:  Sign Exclamation  Confused:


Моята я правих преди 2-3 години заедно със задграничният паспорт- и двата бяха готови за 3 дни

И на мен ми се стори,4е и мес е малко нереално дълго време... Thinking

# 23
  • Мнения: 4 244
е да де ама нали съм я zагубила и се подава декларация и zаради това се чака 1 месец който е zадължителен
и zатожа не става с пълномоЧно

# 24
  • Мнения: 1 630
ох не ти е лесен избора. Определено и прехвърлянията по летищата не са лесно нещо ама поне се разхождаш, на някои има детски стаи. Децата могат да потичат.

Иначе на летище София са го направили много културно с такситата. Всичките са на една и съща фирма не те дерат с парите като преди и си за 20-30 мин до гарата.
Пътувах миналата година с автобус до Стара Загора беше съвсем поносимо. Все пак едно е 2-3ч друго 30

Иначе ми казаха че от март ще пускат полети на Бекс отново ама това явно ти е късно.

а не можеш ли в посолството да си подадеш едновременно и за лична карта и за паспорт? с акт за раждане или друг документ. Трябва да има някакъв начин да се излезе от ситуацията ако само зоради това ще пътуваш.

# 25
  • Мнения: 4 244
Биба много ти благодаря zа идеята
Че се обадя утре до Бон да ги питам как стоят неЩата и да видм дали Ще стане така
А Паспорта Ще ми трябжа нов zаЩото Ще ходя на турне с хора където пея до Щатите преz октомври и жива умряла трябва да имам нов
Ако стане с удължаването май  Ще иzчакам до пролетта и ако е истина това zа Бексс еър Ще е оЩе по супер тъй като те летят от едно летиЩе на 40 км от нас

# 26
Цитат на: mcdirock
...
П.С Ами не може ли например ти да си идеШ сама със самолет за няколко дни да си оправиШ документите а таткото да гледа мал4уганите

Аз пробутах този вариянт и нашият тати се справи блестящо. Само дето беше само за 2 седмици (вярно изгърмях му отпуската ама се иска и жертви). Това беше по повод обаче моето правене на зъби. Сега и нашите паспорти изтичат, че да видим кой вариянт ще си изберем. ......Нещо излязоха непредвидени планове ooooh!  Thinking

# 27
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: Honda
Цитат на: mcdirock
...
П.С Ами не може ли например ти да си идеШ сама със самолет за няколко дни да си оправиШ документите а таткото да гледа мал4уганите

Аз пробутах този вариянт и нашият тати се справи блестящо. Само дето беше само за 2 седмици (вярно изгърмях му отпуската ама се иска и жертви). Това беше по повод обаче моето правене на зъби. Сега и нашите паспорти изтичат, че да видим кой вариянт ще си изберем. ......Нещо излязоха непредвидени планове ooooh!  Thinking

Aз хубаво го предложих ама зависи от таткото  Confused НаШият например никога не би се справил ( а може би не би се и навил )ама веднага би хукнал у майка си , която живее наблизо 4е така по_лесно  Imp ТукаШните мъже( пове4ето де, не вси4ки) са едни мамини син4ета и сами не могат обувките да си вържат... Sad Така ,4е зависи.... А на татко Хонда браво за "упеШно издържания изпит"  Grinning

# 28
  • Мнения: 4 244
Аz мога да доверя само Щерката на мъжа си
ЛоШото е ,е ние нямаме никой който да ни помага.
Свкър и свкърва не zаварих а брата на мъжа ми почина 2003 точно след раждането на сина ми.
Ама каквото и да стане Ще ви информирам

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Ама за декларация за изгубени документи не се чака един месец! Кой ти го каза това?! Аз си ги губих преди три месеца, та знам. Отиваш в паспортно, казваш, че си изгубила личната карта и те пращат при ченгетата. Пишат ти акт и ти казват, че ще излезе глоба, ама кога и те не знаят, с тоя акт отиваш и ВЕДНАГА подаваш документи за нова (оня твърдия картон с многото писане и снимката). Могат да ти издадат нова за 1ден, за три дни и за две седмици. Плащаш си за експресна поръчка и си ти човека.

Общи условия

Активация на акаунт