Пътуване с автобус и деца от Европа към България

  • 9 292
  • 81
  •   1
Отговори
# 30
Цитат на: miravmbd
....Необходима ли ми е лична карта за издаването на задграничен паспорт и ще ми е необходима ли за 1м престои-чиста проба гости.

...

Мире, по спомен май не ти трябва лична карта. като че ли искаха акта ти за раждане. ooooh! И за престоя едва ли ще ти потрябва - освен ако не решиш да ходиш да почиваш някъде на хотел Wink  Grinning

# 31
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Цитат на: miravmbd
Друго за което ме подсетихте,на летище София казвате станало цивилизовано с такситата.Но мой приятел сега го обраха 25лв до центъра на София и то с такси от летището.
Къде са тез' нормални таксита да знам да му кажа пък и аз да търся сега Май като се замъкна.

Мерси!!


Като излезеш от летището и веднага ги виждаш. С големи черни букви пише ОК на тях. Други не допускат в района. Летището има договор с тях и не само летището а и Радиссон, Хилтон, Автогарата. Ако обаче се отдалечиш от летището ще попаднеш на обирджийте. Те се крият по мишите дупки, защото паркирането в района е под контрол. Обикновено причакват клиенти на входа на летището на крака. Предлагат да им носят багажа, качват ги на таксито си. ОК-четата си седят в колите, клиентите сами им се лепят Wink

# 32
Цитат на: meri_ark


Като излезеш от летището и веднага ги виждаш. С големи черни букви пише ОК на тях. Други не допускат в района.


Да ОК стоят в дясно от изхода на чинна опашка.
до центъра е под 10лв.

# 33
  • Мнения: 4 244
Ама като стоят и чакат на чинна опаШка дали има някой с толкова голям багажник ч е да качи 2 куфара от големите и една колиЧка а?
Да не броим мене и децата
А на Янтра да кажа = може и да си си правила личната карта с връzки мен това не ме интенресува= моята майка ходи преди 1 седмца до полицията и са и каzали че срока че такъв
Аz връzки нямам и Ще си чакам срока като поп
А на другото питане дали ти трябва лична карта zа кадграничен паспорт = да трябва иначе не ти приемат документите = това е пак според последното питане на майка ми
Иначе Щях да си стоя на топло тука и да не юркам с и блъскам с децата по автобусите

# 34
  • Мнения: 2 452
Цитат на: meri_ark
Цитат на: miravmbd
Друго за което ме подсетихте,на летище София казвате станало цивилизовано с такситата.Но мой приятел сега го обраха 25лв до центъра на София и то с такси от летището.
Къде са тез' нормални таксита да знам да му кажа пък и аз да търся сега Май като се замъкна.

Мерси!!


Като излезеш от летището и веднага ги виждаш. С големи черни букви пише ОК на тях. Други не допускат в района. Летището има договор с тях и не само летището а и Радиссон, Хилтон, Автогарата. Ако обаче се отдалечиш от летището ще попаднеш на обирджийте. Те се крият по мишите дупки, защото паркирането в района е под контрол. Обикновено причакват клиенти на входа на летището на крака. Предлагат да им носят багажа, качват ги на таксито си. ОК-четата си седят в колите, клиентите сами им се лепят Wink


За такситата!!!!
В самото летище има гише, където можеш да си поръчаш такси. Намира се от дясна страна на изхода (от лява, когато минаваш по рампата). Аз съм си поръчвала оттам и освен че услугата е много бърза, дават ти касова бележка и т.н., цената е нормална - такси от летището до автогарата (гара София) ми излезе точно 9 лв!

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Цитат на: debelanata
Ама като стоят и чакат на чинна опаШка дали има някой с толкова голям багажник ч е да качи 2 куфара от големите и една колиЧка а?
Да не броим мене и децата
А на Янтра да кажа = може и да си си правила личната карта с връzки мен това не ме интенресува= моята майка ходи преди 1 седмца до полицията и са и каzали че срока че такъв...
Ама няма никакви връзки, как така връзки за една смешна карта, а и аз си чаках две седмици, защото не ми се плащаха 30лв отгоре! Ама ти можеш да си платиш. Ах тия крави от гишетата, и те не знаят какво правят! Знаеш ли какво....дай да отида да питам, а?
А за ОК такси...повечето си имат стандартния багажник, т.е. не са комбита.....  така, че зависи от куфарите ти.

# 36
  • Мнения: 1 497
ОК са с газови уредби в багажниците, така, че  познай това за 2-та куфара. Дебеланке, може да съм чела през пръсти, ама за какво ти е да мъкнеш и малкото? Мъжът ти не може ли да го гледа...или той ходи на работа......?

# 37
  • Мнения: 4 244
Абе той не ходи на работа ама с малкото ое абсурд да се оправи, че е едно говедо (раzбирай Зодия Телец) и такъв инат, че само аЗ Знам с какво да го нахраня и т,н,
Те Заради багажниците мисля да пътувам са автобус
Ама сега Ще Звъня до наШето консулство да видя тоя път какво Ще ме иzлъжат

# 38
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Теодора
ОК са с газови уредби в багажниците, така, че  познай това за 2-та куфара.

Да, наистина. щях да падна, като бях поминалата година в София и видях теzи таксита с гаzови бутилки отzад. Shocked  Не успя да вкара двата ми куфара в багажника. Блъска ги, блъска ги, докато не го видях и не му каzах да престане. Идиотщина Imp

# 39
  • Мнения: 1 497
Бе ще се оправи, как няма да се оправи. Ти много ще се измъчиш с 2те в автобуса. Така, че по-добре по-малкото зло, ама ти си знаеш де.........Успех!

# 40
  • Мнения: 4 244
Значи само да дпоълня
НаШите нямат кола да ме вzематм от София иначе нямаШе да е проблем.
Автобуса много ме устройва = нали ме кара до нас едва ли не и единственото чакане Ще е на сърбите че те са сега първата митница zаЩотот линията´минава преz Австрия и Унгария

# 41
  • Мнения: 3 634
Цитат на: debelanata
Заради zагубената лична карта не става с пълномоЩно


Не съм приключила с изчитането на всички мнения и мога да се повторя с някой друг... но аз самата нямах лична карта когато ми издаваха нов паспорт... По същото време ми изкараха и картата, а пълномощно бях дала на баба ми.
Просто декларираш, че си си загубила и картата... Сигурно някоя глоба ще ти лепнат (то може ли да може без глоби?) и ще имаш и карта и паспорт. Но май свидетелство за раждане ще ти трябва... не знам...

# 42
  • Мнения: 4 244
Мамо от Финландия само да те питам ти кога си прави паспорта?
Щото мойта майка ми снесе тая информация преди една седмица
Днес обаче няма да имам информация от посолството Щото са zатворени ама Ще им zвънна утре

# 43
Дебеланке, ако искаш прочети какво са писали нашите в Бг Посолство в Лондон. Нещата горе-долу ще са същите и при вас (само с различни суми)
http://www.bulgarianembassy.org.uk/consular/1.html
http://www.bulgarianembassy.org.uk/consular/1new.html

# 44
Ето и сайта на МВР. Ако ти се чете там. Има и Адрес, на който можеш да задаваш въпроси
http://www.mvr.bg/Guide/new_BG_documents.htm
http://www.mvr.bg/RegulatoryFramework/rules_documents.htm
http://www.mvr.bg/RegulatoryFramework/zakon_bg_documents.htm

Мене ме смързя да ги прочета Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт