"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 58

  • 32 541
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 29
Здравейте, имам следния въпрос. Последният ми МЦ беше на 19.05., а овулацията на 05.06 (засечена с тест). Цикълът ми е доста нередовен (на около 39 дни). Днес направих тест за бременност лентичка и около 10-тата минута излезе доста бледа черта, след което направих Престо, който беше отрицателен. И двата теста не бяха с първа урина. Нямам симптоми, освен болки в гърдите и подут корем. Въпросът ми е мога ли да вярвам на положителния тест?

# 31
  • Мнения: 1 825
Има шанс да е станало,  норнално престо да е - все пак не е имало задържане на урина. Ако О е засечена на 5 то най - вероятно е била на 6ти и сега ви е 10 ден. Направете както сте написала с 1ва урина по реален ще е резултата.
А за симптоми е твърде рано Simple Smile

# 32
  • Мнения: 29
Има шанс да е станало,  норнално престо да е - все пак не е имало задържане на урина. Ако О е засечена на 5 то най - вероятно е била на 6ти и сега ви е 10 ден. Направете както сте написала с 1ва урина по реален ще е резултата.
А за симптоми е твърде рано Simple Smile

Благодаря за отговора. Аз започнах тестването на овулацията на 05.06 като само тогава беше положителен. Още на следващия ден беше отрицателен, след което продължих тестването всеки ден докато не изразходих и двете кутии, които бях купила. Утре сутрин ще пробвам пак с тест за бременност. Днес купих тестове на Шуърчек, Престо и Clear test. Имам и една останала лентичка. Все още се чудя кой тест да направя.

# 33
  • Мнения: 1 825
Аз бих направила клиър или лентичката, шур засича чак при доста високи нива на ЧХГ, а при вас е рано още.

# 34
  • Мнения: 29
Най-вероятно ще направя клиър. Лентичката доста често дава изпарители линии. Затова се чудя дали и този път не е такава, въпреки че на кутията пише, че резултатите се отчитат от 3 до 10 минути.

# 35
  • Мнения: 7
Привет и от мен! Ще помоля за вашето мнение….Последна менструация - 25 май,продължителност на цикъла 27дни,овулация 6юни ( не съм правила тестове,от календара).Бебеправене на 6,7,9юни. Единственият симптом,който имам,ако може да се нарече симптом е тт 37,2 -37,4 ,поддържам я от понеделник,не се покачва,но и не спада,не съм болна,не чувствам неразположение,болки в мускулите или гърлото и т.н. Вчера реших да пусна чхг на 10 ден след предполагаемата овулация и резултата за съжаление беше 0,1 ( категорично отрицателен) Но се питам,възможно ли е все пак да е рано и затова стойността да е такава? Направих консултация с личния лекар и ми каза,че е напълно вероятно тт да се дължи на бременност. Е,вие какво мислите?

# 36
  • Мнения: 4 843
Аз мисля, че ако опитвате да забременеете, трябва да правите опити в дните преди овулация, а не след нея. Ако тя е била на 6ти, което не е сигурно, по-вероятно не сте бременна.
Трябва време сперматозоидите да се придвижат  и да чакат яйцеклетката, иначе може да я изпуснете, та опититите на 7ми и 9ти, реално не са опити изобщо. Ако все пак е била по-късно овулацията, има шанс тепърва да почне да расте ЧХГ, най-добре си изчакайте закъснение.

# 37
  • Мнения: 29
Здравейте, тази сутрин направих теста Клиър и отново има много бледа, едва забележима черта. Погледнах и престо от вчера, на него също има втора черта, но предполагам, че е изпарителна. Днес или утре смятам да пусна е кръвен тест за по-сигурно, че много пъти съм се заблуждавала от изпарителни линии.

# 38
  • Мнения: 739
Да с кръвен, ще е най-сигурно. Дано покаже високи стойности и да се удвоява. Успех ви желая! 😊

# 39
  • Мнения: 29
Здравейте, отново, направих кръвния тест днес, но резултатът излезе 1,52. Дали е възможно сега да започва да се покачва?

# 40
  • Мнения: 4 843
При този кръвен резултат е много съмнително тестовете ви да са били положителни. Имате ли снимка? Ако имаше бременност, вече би трябвало да е по-висок резултатът.

# 41
  • Мнения: 29
Предполагам, че са били изпарителни линии. Случва ми се всеки месец. Реално днес е 12-ти ден след О. Не знам дали има надежда тепърва да започва да се покачва.

# 42
  • Мнения: 4 843
Ако тестът е бил положителен на 5.06, то овулацията е била може би на 6-7.06, така че не са 12 дни след овулация.

# 43
  • Мнения: 29
На 6-7-ми бяха отрицателни тестовете. Ще изчакам няколко дни още и ще направя още един тест.
Ако тестът е бил положителен на 5.06, то овулацията е била може би на 6-7.06, така че не са 12 дни след овулация.

# 44
  • Мнения: 4 843
Тестът за овулация не показва кога има овулация. Овулацията настъпва около 12-48ч след положителен тест.

Общи условия

Активация на акаунт