"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 58

  • 32 548
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 688
Ти сериозно ли питаш?

# 721
  • Мнения: 1 421
Здравейте дами!♥️ Имам въпрос. На 30.09. правихме секс с мъжа ми и той свърши в мен.. на 3.10. ми дойде МЦ, но на 4.10. сутринта ми спря. (Като никога до сега не ми се е случвало така).. На 12.10. ми зацапаха капки кафяво течение по бельото, което продължи около ден. Та въпросът ми е възможно ли е да съм забременяла и това да е било имплантационно кървене..?! Объркана съм.... И кога мога да направя тест за бременност?


Малко вероятност има, направо нулева според мен. Имплантация става 7 до 12 дни след оплождане на яйцеклетката. За това обикновено най - рано тест за бременност ден - два преди дата на очакван цикъл. Ако сте правили опити преди 30.09 и е сэвпаднало с овулацията тогава, да, мисля че има шанс, но самата яйцеклетка като се оплоди пътува няколко дни по тръбите докато стигне. Ако искате може да си направите тест за бременност (кръвен или домашен) , но лично аз не бих очаквала позитивен резултат.

# 722
  • Мнения: 9
Здравейте имам един въпрос възможно ли е докато е бременна една жена да има нормален цикъл благодаря за отговорите

# 723
  • Мнения: 1 377
Може да има цветна бременност, но тя е 3 дена и кръвотечението е доста оскъдно.

# 724
  • Мнения: 1 050
Може да има цветна бременност, но тя е 3 дена и кръвотечението е доста оскъдно.
Няма цветна бременност.
Здравейте имам един въпрос възможно ли е докато е бременна една жена да има нормален цикъл благодаря за отговорите
Не е възможно.

# 725
  • Мнения: 5 139
За кървене винаги има някаква причина. Лекар, преглед, изслдвания -> терапия, евентуално.

# 726
  • Мнения: 6 086
Може да има цветна бременност, но тя е 3 дена и кръвотечението е доста оскъдно.
Няма цветна бременност.
Здравейте имам един въпрос възможно ли е докато е бременна една жена да има нормален цикъл благодаря за отговорите
Не е възможно.
За енти път в тази тема - колежката на бюрото срещу мен и с двете бременности до 7 месец е имала на съответните дати в месеца макар и по-оскъдно кървене. Преди около 50г. не са го наричали цветна бременност, не се е търсило обяснение просто е износила бременностите и е родила здрави деца. Може да е аномяалия, да е изключителна рядкост, да е израз на проблем и да се нуждае от терапия, но не е невъзможно защото има жени, които са го преживели.

# 727
  • Мнения: 1 377
И майка ми е имала оскъдно кървене по време на бременноста. Тя ми е разказвала.

# 728
  • Мнения: 1 893
Оскъдно кървене не значи цикъл по време на бременност. Нито има такова нещо като цветна бременност, кървенето когато си бременна не е цикъл, има си винаги причина и е аномалия, та била тя и “в дните на цикъла”. Просто попитайте аг за такова нещо като “цветна бременност” да ви обясни за различните причини за кървене.

Последна редакция: пн, 17 окт 2022, 21:35 от elleonore1

# 729
  • Мнения: 1 047
Здравейте дами!♥️ Имам въпрос. На 30.09. правихме секс с мъжа ми и той свърши в мен.. на 3.10. ми дойде МЦ, но на 4.10. сутринта ми спря. (Като никога до сега не ми се е случвало така).. На 12.10. ми зацапаха капки кафяво течение по бельото, което продължи около ден. Та въпросът ми е възможно ли е да съм забременяла и това да е било имплантационно кървене..?! Объркана съм.... И кога мога да направя тест за бременност?


Малко вероятност има, направо нулева според мен. Имплантация става 7 до 12 дни след оплождане на яйцеклетката. За това обикновено най - рано тест за бременност ден - два преди дата на очакван цикъл. Ако сте правили опити преди 30.09 и е сэвпаднало с овулацията тогава, да, мисля че има шанс, но самата яйцеклетка като се оплоди пътува няколко дни по тръбите докато стигне. Ако искате може да си направите тест за бременност (кръвен или домашен) , но лично аз не бих очаквала позитивен резултат.
По принцип не се очаква да имаш овулация 3 дни преди цикъл. Не че не се случват аномалии, но едва ли би била качествена яйцеклетка, която да се оплоди, да оцелее през цялото кървене и да се имплантира в току-що изчистена лигавица...

# 730
  • Мнения: 20
Благодаря ви питам, защото с първата ми бременност забременях така точно на датата в която ми свърши МЦ и знам че е тогава, защото само тогава сме го правили. И да, все още не искам да губя надежда, защото преди няколко месеца малкото ми момиченце почина !☹️

Последна редакция: вт, 18 окт 2022, 09:54 от Anonimen7

# 731
  • Мнения: 1 377
Може спермата да е оцеляла в яйцепроводите до денят на овулация и тогава да е оплодила яйцеклетката. Сперматозоидите живеят в тялото на жената до 5 дни.

# 732

Общи условия

Активация на акаунт