Солена торта

  • 8 172
  • 6
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 410
Мамчета, ще споделя с вас тази рецепта. Почерпиха ме с нея и бях много приятно изненадана.



Основата са палачинки - 7 бр.
Домакинята беше ползвала купени, но ако си ги правите сами, двете са правят обикновени, към двете се прибавя червен пипер, към двете нарязан магданоз или копър и към едната "шафран" или нещо такова /не съм я чувала тази подправка/, за да станат с различен цвят.
Правят се 6 вида плънки, с които се мажат палачинките.
1 ред - 150 гр. настърган кашкавал + 2 с.л. майонеза
2 ред - шунка, 50 гр. грах, 2 сварени настъргани картофа + 2 с.л. майонеза
3 ред - 200 гр. печени червени чушки, крема сирене, 2 с.л. майонеза
4 ред - 100 гр. шунка, 2 сварени яйца - настъргани, 200 гр. гъби, горчица, 2 с.л. майонеза
5 ред - 2 сварени моркова, кисели краставички, копър, 2 с.л. майонеза
6 ред - 50 гр. броколи, 200 гр. царевица, 2 с.л. майонеза
Отгоре тортата се намазва с разбити кр. масло и крема сирене.

# 1
  • Мнения: 1 104
Изглежда много вкусно.

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Правила съм я, но не толкова богата. Благодаря за идейката!   bouquet

# 3
  • градът на правите улици
  • Мнения: 52
Трябва и аз да я пробвам. Веднъж ядох подобна, но съм сигурна,че тази ще е супер.

# 4
  • Мнения: 2 142
Правила съм подобна, но по усет въм редила плънките, каквото има. Чудесна идея за празниците!  Peace

# 5
  • Мнения: 491
И аз съм правила такава торта два пъти, но и при двата палачинките останаха жилави и много трудно се режеше. А съм яла превъзходни палачинкови торти! Скоро питах майсторка на такива торти и тя ме светна, че е важно след свалянето на палачинката от котлона веднага да се намаже с масло. Е, ще пробвам и тази идея, която е дала мама1+2 , ще мажа с масло, но ако и този път не стане, отказвам се завинаги!

# 6
  • София
  • Мнения: 471
Правя я като мажа всяка палачинка от двете страни със смес направена от майонеза, 2-3 лъж. кисело мляко и малко горчица. Така тортата става по-сочна. Продуктите са ми по-малко -настъргани на рендето сирене, кашкавал и шунка/колбас/. Отгоре с украса от нарязани на кръгчета яйца, маслини, печени чушки. А иначе всеки да си я прави с каквото обича. Много е вкуснаааааа...

Общи условия

Активация на акаунт