Студенти в Нидерландия - 13

  • 50 759
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 778
Само превод от заклет преводач е ок.
Благодаря. Легализацията си е сума и това че не е необходима е супер.

# 736
  • Мнения: 13
Здравейте,
Имам нужда от съвет за здравните застраховки. До колкото разбрах студент, който не работи не може да си направи холандска здравна застраховка и трябва да избере нещо от типа на допълнителни здравно осигуряване към европейската здравна карта. Университета (Saxion)   си партнира с AON  застрахователно дружество, но отзивите които изчетох за тях са доста притеснителни. Някой ползвал ли е тяхна застраховка, ако може да сподели дали е доволен или да препоръча алтернативен вариант?

# 737
  • София
  • Мнения: 1 207
Marchella_, аз не знам да трябва да се избира допълнително здравно осигуряване към ЕЗОК. До колкото помня е пожелателно....
Иначе по другият въпрос не мога да ви отговоря конкретно. Синът ми щом започна работа, сключи здравната си застраховка към De Friesland и от тогава не я е променял... Но той работи, при него си е задължително ...


Такаа
За отрицателно време стигнахме отново 50та страница и трябва да се отваря нова тема.
Пишете ми ако сте се сетили нещо да допълвам в началото... Аз от своя страна мисля да дооправя тук таме някои неща... за които и аз се сещам.

# 738
  • Мнения: 52



Такаа
За отрицателно време стигнахме отново 50та страница и трябва да се отваря нова тема.
Пишете ми ако сте се сетили нещо да допълвам в началото... Аз от своя страна мисля да дооправя тук таме някои неща... за които и аз се сещам.
Трябва да се коригира за duo информацията, няма лимит от 30 000€ доход,  ако дохода е над определена сума се налява размера на стипендията.
Прикачвам примерно изчисление




Последна редакция: сб, 06 авг 2022, 13:01 от Klimentina2013

# 739
  • София
  • Мнения: 1 207
То не е само DUO-то. Където има данни, навсякъде е остаряла информацията. Не ми се занимава при откриване на всяка нова тема да влизам сайт по сайт да търся данни. Даже в предишните теми го пишех, но вече и това не правя.
Както казвам всеки път :  Ако на някого му се занимава да води темите - моля. С огромно удоволствие.
Синът ми и без това още малко и няма да е за тая тема. С изключение на последните 1-2 месеца, аз почти не влизам освен да следя страниците. Да не говорим, че и нямам време...
Така че би било наистина добре някой друг да поеме, защото още няколко теми и ще спра да ги правя аз.

# 740
  • Мнения: 458
Здравейте,
Имам нужда от съвет за здравните застраховки. До колкото разбрах студент, който не работи не може да си направи холандска здравна застраховка и трябва да избере нещо от типа на допълнителни здравно осигуряване към европейската здравна карта. Университета (Saxion)   си партнира с AON  застрахователно дружество, но отзивите които изчетох за тях са доста притеснителни. Някой ползвал ли е тяхна застраховка, ако може да сподели дали е доволен или да препоръча алтернативен вариант?

Ние пикзвахме АОН докато започна работа. Предплатихме за една година, като започна работа й върнаха парите от остатъчния период.
Хубавото е, че към АОН има гражданска отговорност, кражба на вещи и ползване на адвокат освен медицинската.
Ползвахме я за един преглед и за кражба на колело. И за двете изплатиха сумите като предсравихме документите.

# 741
  • София
  • Мнения: 1 207
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА

# 742
  • Мнения: 13
Здравейте,
Имам нужда от съвет за здравните застраховки. До колкото разбрах студент, който не работи не може да си направи холандска здравна застраховка и трябва да избере нещо от типа на допълнителни здравно осигуряване към европейската здравна карта. Университета (Saxion)   си партнира с AON  застрахователно дружество, но отзивите които изчетох за тях са доста притеснителни. Някой ползвал ли е тяхна застраховка, ако може да сподели дали е доволен или да препоръча алтернативен вариант?

Ние пикзвахме АОН докато започна работа. Предплатихме за една година, като започна работа й върнаха парите от остатъчния период.
Хубавото е, че към АОН има гражданска отговорност, кражба на вещи и ползване на адвокат освен медицинската.
Ползвахме я за един преглед и за кражба на колело. И за двете изплатиха сумите като предсравихме документите.

Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт