❤Октомврийчета тема 3🍇

  • 35 290
  • 737
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 220
И аз имах завишени доста левкоцити, еритроцити и кръв. Аг каза да пусна стерилна урина да нямам бъбречна инфекция. Пуснах и нямам нищо. Пуснете и вие за да сте сигурна какво се случва.

# 376
  • Мнения: 1 104
И аз имам завишени левкоцити. Пуснаха ми секрет и има малко кандида, нз дали е от това също ми пуснаха урина и CRP.

# 377
  • Мнения: 85
Здравейте! Има ли тук такива от вас, които са с отрицателен RH фактор, а бащата е с + ? Искали ли са ви да си слагате анти д имуноглобулин в 28 г.с. профилактично?

# 378
  • Мнения: 315
Аз съм с + , а бащата с -
Докторът каза, че нямало проблем, още в началото му бях казала, може би трябва да му напомня, не е споменал нищо за инжекции.

# 379
  • Мнения: 524
Аз съм с + , а бащата с -
Докторът каза, че нямало проблем, още в началото му бях казала, може би трябва да му напомня, не е споменал нищо за инжекции.
Проблемът е само тогава, когато майката е отрицателен, а бащата/бебето положителен. Тогава майчиният организъм създава антитела срещу белтъка, който бебето има в кръвта.
При положителен фактор за майката и отрицателен за бащата/бебето, не е необходима терапия, няма белтък, който да предизвика имунната реакция.

# 380
  • Мнения: 21
Аз съм с отрицателен резус фактор и периодично ми пускат изследвания за антитела, живот и здраве всичко да е наред, чак след раждането ще имам инжекция, ако има нужда.

# 381
  • Мнения: 116
Здравейте! Има ли тук такива от вас, които са с отрицателен RH фактор, а бащата е с + ? Искали ли са ви да си слагате анти д имуноглобулин в 28 г.с. профилактично?

Извинявай за тъпия въпрос ама хич не съм запозната с кръвната група на мъжа ми , необходимо ли е да се запознавам ?!

# 382
  • Мнения: 400
Здравейте! Има ли тук такива от вас, които са с отрицателен RH фактор, а бащата е с + ? Искали ли са ви да си слагате анти д имуноглобулин в 28 г.с. профилактично?

Извинявай за тъпия въпрос ама хич не съм запозната с кръвната група на мъжа ми , необходимо ли е да се запознавам ?!
Само, ако твоята е отрицателна.

# 383
  • Мнения: 85
Точно, само ако твоята е отрицателна. Даже мисля че в някой болници може да ви ги искат черно на бяло като част от пакета с документи за раждане.
Иначе и аз си следя антителата и до момента не е имало проблем. Просто се чудя каква е тази профилактика посредата, като явно не всички лекари я практикуват. Иначе до 72 часа след раждане е задължително ако бебето наследи + rh.

# 384
  • Мнения: 116
Момичета, някой скоро ходил на ФМ в Надежда Мол ? Дали пускат татковци 🤪

# 385
  • Мнения: 302
На мен ми предстои другата седмица и някой беше писал, че не пускат придружители.


Момичета, някой скоро ходил на ФМ в Надежда Мол ? Дали пускат татковци 🤪

# 386
  • Мнения: 77
Момичета, аз съм с кафяво зацапване. В 30 г.с. съм. Аг ме гледа, пусна ми тонове, но нищо тревожно не се видя. Каза, че съм се преуморила, което не оспорвам. Онзи ден доста чистих вкъщи. Каза ми само лежане, нош па, магнерич и утрогестан. На някоя случвало ли се е в трети триместър и мога ли нещо да направя? Някое допълнително изследване?

# 387
  • Мнения: 838
Здравейте! Има ли тук такива от вас, които са с отрицателен RH фактор, а бащата е с + ? Искали ли са ви да си слагате анти д имуноглобулин в 28 г.с. профилактично?

Да, аз съм отрицателен, а бащата положителен резус фактор. В сряда ми поставиха профилактично, така процедирах и по време на първата бременност. Три пъти пускат изследвания дали има антитела и след последните отрицателни резултати ми препоръчаха поставяне.

При първото раждане имаше ситуация, която наложи забавянето на поставянето на ваксината и буквално се случи на 70тия час след раждането и беше добре, че е поставена и профилактично по-рано.

# 388
  • Мнения: 35
Здравейте, някой има ли който се следи в Токуда и ще ражда там? Кой лекар сте избрали?

# 389
  • Мнения: 329
Абе мами, това че бебето в дадена моя позиция започва да се намества и подритва значи ли , че му е неудобно ( сменя ли я - спира.) вечер като си легна на дясно започва да мърда , обърна ли се по гръб или наляво се кротва. Аг ми обясни, че няма проблем със спане на дясната страна, но все пак се чудя дали пък му е дискомфортно. И още нещо в 31 седмица съм почти и за последните две седмици не съм качила нито грам и затова се чудя дали не е притеснително?

Общи условия

Активация на акаунт