Бременност след Аменорея?

  • 628
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте момичета! Писах отговори под няколко въпроса или подтеми да ги нарека.
Сметнах ,че трябва да направя своя тема и да задам въпроса си под собствена тема.
С приятеля ми правим опити от 7 месеца.
Не сме правили изследвания или прегледи ,а аз съм с изключително нередовен МЦ. Случвало се е в годината да ми дойде 3 пъти ,поради рязко спадане на тегло (в момента съм 47кг). Та тази година ми тръгна нормално дори още от декември месец ,без да предизвиквам с медикаменти. Имах цикъл, макар и с различни дати от очакваните ,но предварителни или без големи закъснения до ден - два. Сега съм с 6 дни закъснение ,като имам прилошавания и голямо желание за сън. Коремът ми е подут ,а пак подчертавам ,че съм многоо слаба. Колебая се дали да си направя тест ,защото вече съм правила много пъти преди и вече се отчаях от получаването  на отрицателни резултати ,но го желая много. Според вас колко време да изчакам още ,преди да направя тест ,предвид това ,че имам такъв проблем с менструацията?

# 1
  • Мнения: 186
Направете си тест, но и се обърнете към добър АГ, защото вероятно имате хормонални нарушения, които е добре да коригирате, след като целите бременност.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 582
Тази аменорея следствие на какво е? Ако имате проблем с хранително разстройство Ви трябва репродуктивен ендокринолог и хранителен терапевт.

# 3
  • Мнения: X
Тази аменорея следствие на какво е? Ако имате проблем с хранително разстройство Ви трябва репродуктивен ендокринолог и хранителен терапевт.
Имах проблем с храненето ,поради което съм с поднормено тегло.Това беше в продължение на около 5 години. Храненето се оправи ,а цикъла ми вече идва всеки месец (от декември мин.година до май тази година) макар и разбъркани дати.

# 4
  • Мнения: 3 597
Рали , първо тест и после лекар какъвто и да е резултата . Ако е отрицателен ще пуснете хормони , ако е положителен , ще гледате бебе Simple Smile

# 5
  • Мнения: 923
47 кг . на какъв ръст ? Колко сте висока ?

Аз преди бях на много строга диета за отслабване .. Храната ми беше ниско калорична и ниско въглехидратна . Бях станала 46 кг. В следствие на това нямах цикъл 5 месеца . Гинеколожката ми каза да спра диетата и да кача килограми ... иначе няма да ми дойде . Почнах да се храня нормално , станах 50 кг и цикъла веднага ми дойде . От тогава си ми идва всеки месец , но цикъла ми се удължи на 33 - 35 дни . Гинеколожката ми казва , че всико е наред , имам си овулация Simple Smile
Билката бял равнец е добра при аменорея . Аз я пих повече от 1 месец , мисля , че и тя много ми помогна за да си върна цикъла .
Хубаво е да включиш и много полезни мазнини в храната си . Ползвай зехтин в салатите . Винаги избирай extra virgin . Вземи си добавки Омега 3 . Фолиева киселина също е добре да пиеш . Яж много плодове и зеленчуци . Качи някое килце .
Според мен не си бременна . Просто цикъла ти е нередовен ..  С това ниско тегло цикъла ти винаги ще е разбъркан .  Има жени , които са  с поднормено тегло и това не им прави проблеми с цикъла , но явно при теб не е така . Всеки организъм е различен

# 6
  • Мнения: 794
Написани са вече много добри съвети, само бих допълнила, че хормоналните проблеми не са пречка само за забременяването, а може да попречат и на нормалното износване на евентуалното бебе, така че без лекарска консултация, рискувате много.

# 7
  • Мнения: X
47 кг . на какъв ръст ? Колко сте висока ?

Аз преди бях на много строга диета за отслабване .. Храната ми беше ниско калорична и ниско въглехидратна . Бях станала 46 кг. В следствие на това нямах цикъл 5 месеца . Гинеколожката ми каза да спра диетата и да кача килограми ... иначе няма да ми дойде . Почнах да се храня нормално , станах 50 кг и цикъла веднага ми дойде . От тогава си ми идва всеки месец , но цикъла ми се удължи на 33 - 35 дни . Гинеколожката ми казва , че всико е наред , имам си овулация Simple Smile
Билката бял равнец е добра при аменорея . Аз я пих повече от 1 месец , мисля , че и тя много ми помогна за да си върна цикъла .
Хубаво е да включиш и много полезни мазнини в храната си . Ползвай зехтин в салатите . Винаги избирай extra virgin . Вземи си добавки Омега 3 . Фолиева киселина също е добре да пиеш . Яж много плодове и зеленчуци . Качи някое килце .
Според мен не си бременна . Просто цикъла ти е нередовен ..  С това ниско тегло цикъла ти винаги ще е разбъркан .  Има жени , които са  с поднормено тегло и това не им прави проблеми с цикъла , но явно при теб не е така . Всеки организъм е различен

Висока съм 1,70. Никога не съм била повече от 55 кг. От декември месец до сега ми е идвало редовно всеки един месец ,но с различни дати. Пия витамини от много време ,ям много и каквото искам ,но не мога да кача кг и не мога.
...Забравих да допълня ,че е ген. Майка ми е имала същите проблеми и все пак е забременяла 3 пъти😁

# 8
  • Мнения: 923
О , 47 кг на 170 см. е наистина много малко . Ето ти онлайн BMI калкулатор https://www.calculator.net/bmi-calculator.html . Може да провериш колко трябва да тежиш
Според калкулатора си в средно недохранване . Трябва да качиш 7 кг . за да си с нормален индекс на телесната маса .

Добавките Витекс или Див Ям пробва ли да пиеш ? Те много помагат при нередовен цикъл .
Яж пълнозърнест хляб  , би трябвало от него да качиш . Аз от хляба веднага качвам
Много ориз картофи и ядки . Така ако не качиш значи имаш сериозен хранителен проблем

Последна редакция: чт, 16 юни 2022, 14:11 от Италия

# 9
  • Мнения: X
О , 47 кг на 170 см. е наистина много малко . Ето ти онлайн BMI калкулатор https://www.calculator.net/bmi-calculator.html . Може да провериш колко трябва да тежиш
Според калкулатора си в средно недохранване . Трябва да качиш 7 кг . за да си с нормален индекс на телесната маса .

Добавките Витекс или Див Ям пробва ли да пиеш ? Те много помагат при нередовен цикъл .
Яж пълнозърнест хляб  , би трябвало от него да качиш . Аз от хляба веднага качвам
Много ориз картофи и ядки . Така ако не качиш значи имаш сериозен хранителен проблем

Пих много добавки ,витамини ,и все още пия де..
За храна ям всичко и ям по много. Без месо. По-скоро ограничено количество месо ,просто не обичам 😬

# 10
  • Мнения: 923
На ендокринолог ходила ли си ?
Според мен е добре да изследваш TSH . При хипер фунция на щитовидна жлеза един от симптомите е ниско тегло и нередовен цикъл .

https://drkamenov.com/blog/%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B8-%D1%81 … 1%82%D0%BE%D0%B2/

# 11
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Тест и лекар за смущенията в цикъла.

По отношение на кг - аз съм цял живот под нормата, забременях с първото дете с тегло 42 кг, при ръст 162 см. Ям всичко, просто не качвам, изследвала съм какво ли не. И двете си бременности износих без проблем. В момента съм 45 кг, колкото бях и м 8-и клас 😁.  Винаги съм имала редовен цикъл.

При Вас обаче ми се стори прочетох, че е имало хранително разстройство в даден момент, така че е добре да се консултирате с лекар.

Общи условия

Активация на акаунт