Случвало ли се продавачка да има неадекватно отношение спрямо вас?

  • 1 553
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 8
Здравейте!
Наскоро ми се случи нещо доста необичайно и реших да ви го споделя, за да може да предадем опит ако и вие сте били в така ситуация.
На път за работа ми се налага да сменям доста превозни средства и минавам през непознат за мен квартал.
В този квартал открих едно малко магазинче за дрехи още с влизането ми направи впечатление продавачката изключително нелюбезна. Изглеждаше като хипи от 90-те години,а магазина изглеждаше тип "бутиков". Всяка една дреха,която се опитах да разгледам беше придружено със саркастични коментари от нейна страна,което за мен е абсолютно недопустимо. Отвърнах и с пренебрежителна усмивка.
Според нея нямало да ми стоят добре, защото съм била по-пълна... е не съм фина фиданка,но не смятам че съм за категорията "пълна".
Когато взема нещо друго директно ми го отскубна от ръцете с думите,че било запазено,но като е запазено защо стои на закачалката?!?
Не бях удостоена с отговор на този въпрос...
Обаче аз съм упорито магаре и си харесах една риза бях твърдо решена,че ще си купя отдавна търсех такъв модел,за това бях толкова решена,но "хипито" беше по-решена от мен,че няма да ми продаде нищо и за съжаление така и стана. След една седмица  реших да мина пак през този магазин и какво да видя беше друга продавачка много любезна нищо общо с предишната, също така забелязах,че дрехите които уж бяха запазени си стоят на закачалките... купих си ризата прибрах се доволна,но определено трети път няма да посетя.
Въпроса ми били сте в такава ситуация,понеже на мен за първи път ми се случва такова нещо продавачка да не иска да ми продаде нищо, обикновено е обратното?

# 1
  • Мнения: 6 150
Значи, продавачката ти казала, че си едикакваси, но и ти не падаш по-долу с определенията.
Не, не ми се е случвало някой да ми казва каква съм, да ми казва кое може или няма да ми стане, още повече пък да не ми продадат нещо си. Но е имало киселячки, които просто игнорирам и това е. За мен, обаче, е недопустимо - щом са те сложили там представително лице, ако ще и най-кофти денят ти да е, си длъжен да се усмихваш и любезничиш.

# 2
  • Мнения: 3 195
Не разбирам мазохизма да се пазарува на място, където те обиждат.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 992
Не пазарувам от магазини, където да завися от мнението и добрата воля на някого.  Вече пазарувам предимно онлайн, но и преди не ми се е случвало. При това изобилие от предлагане, ако някой е толкова серт, излизам и не повтарям.

# 4
  • Мнения: 318
Случвало ми се е , но преди доста години, живея в малък град и магазините са от този тип - продавач-консултант или собственичка с повечето случаи.Винаги ме е дразнело това следване по петите и изказване на мнение , пък представи си не си харесаш нищо, то са физиономии , пъшкане, гледане на криво, затова паля си колата и в съседния град в мола.

# 5
  • Мнения: 12 129
И у наше селУ има един префърцунен магазин за обувки, дето вече не само моя крак не стъпва. То бива по 350 - 500 кинта чифта, ама то джапанки под 100 лв. да нямат, айде  У лЕво. Имат и претенции да изработват по мярка стелки и ортопедични обувки. Как ли пък няма да си го причиня.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 139
Случвало ми се е. Излизам и не се връщам. Пазарувам онлайн и, срам не срам, в големите ритейлъри, където избирам, пробвам и плащам на касата без особени контакти.

# 7
  • Мнения: 5 147
Може да й е било последен ден и да е искала да прецака собственика Simple Smile

Иначе не мисля, че има човек, на когото да не се е случвало. Отидох в магазин за цигари и захарни изделия (принципно не посещавам), за да купя Всякаквовкусови бобчета на Бърти Бот от Хари Потър. Размер кибритена кутийка струва 7 лв. Купих две, за подарък. Не че има значение.
Жената беше в абсолютен потрес как давам 7 лв за кутийка бонбонки... Как знам? Сподели ми го 3 пъти докато ги маркираше.

С ММ се местим заедно. Трябват ни цял куп препарати за квартирата. Прахове, спрейове, гелове... Всичко. Имаше промоция същата седмица в Кауфланд баш с такива неща 2за1. Оставихме 150лв за домашни потреби. Жената на касата маркира и мърмори "Химия, още химия, само химия..." Grinning

# 8
  • Мнения: 318
Не е много по темата, но и в кварталния магазин много ме дразнят понякога като вляза и съм с детето и започнат да ми хвалят някакви боклукчави сладки или шоколади, дори е имало случай и дегустирайки пред нас да примляскват, ако съм сама ги режа на минутата, но в повечето случаи съм с детето и им минава номера.

# 9
  • Мнения: 25 750
Странното е, че авторката се е върнала във въпросния магазин.

# 10
  • Мнения: 12 790
На мен ми се е случвало. Откачалки всякакви. В твоя случай може продавачката да е искала да навреди на собственика, защото му е била бясна за нещо и затова е атакувала теб, с удовлетворението, че няма повече да работи коректно за него, след като той я е засегнал с нещо си.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 139
Аз ако съм много ядосана - търся контакти на собственик/ централа и се оплаквам черно на бяло.

# 12
  • Мнения: 8
Странното е, че авторката се е върнала във въпросния магазин.

Хареса ми ризата.

# 13
  • Мнения: 3 589
Мислех, че историята ще се развие как Ричард Гиър й е дал пари и се е върнала в магазина като принцеса.

Толкова груба безпричинно продавачка не звучи сериозно и реално. На някой му липсва заключената тема и решил да я прероди. Да, онази тема, която почна с Грубото обслужване и завърши с кафе, айрян и бира

# 14
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Не бих се върнала за да си оставя парите в това магазинче.Бих подала оплакване за отношението на персонала към мен.И не не пазарувам в подобни магазинчета.

# 15
  • Мнения: 479
При мен случаят беше с продавач в магазин Зора. Много исках да си направя подарък вграден керамичен плот с 4 зони, та като си готвя да използвам наведнъж примерно 2-те зони или и останалите.
Харесах си един и вече готова да го купувам извиках продавача и той като го видя само изцепи ти да не си мастър шеф за какво ти е? плюс това къде ще го слагаш Joy

Накрая нищо не купих.

# 16
  • Мнения: 3 589
не че нещо, ама е бил прав човекът 😁😁😁

# 17
  • Мнения: 4 764
Повечето според мен се държат неадекватно. Като се започне от говоренето на ‘ти’. Синът ми беше толкова впечатлен, когато осъзна този езиков факт, и ме попита ‘ама всички тези хора твои приятели ли са?’😂

# 18
  • Мнения: 6 150
Накрая нищо не купих.
Еее Joy навярно Везни?
Навила ли съм си на пръста и целия персонал на магазина да ме разубеждава, аз купувам. После може и да им го върна, ако размисля и преценя по-трезво, ама това си е за после.
Това с "Ти" обръщението и на мене ми е дразнещо.
Не ползвам консултанти, в случай че се залепи някой го отпращам. Само за хамалската, ако има нужда.

# 19
  • Мнения: 479
Накрая нищо не купих.
Еее Joy навярно Везни?
Навила ли съм си на пръста и целия персонал на магазина да ме разубеждава, аз купувам. После може и да им го върна, ако размисля и преценя по-трезво, ама това си е за после.
Това с "Ти" обръщението и на мене ми е дразнещо.
Не ползвам консултанти, в случай че се залепи някой го отпращам. Само за хамалската, ако има нужда.

Много добро решение!

Зодия Дева съм, обичайно като за мен човекът отсреща не ми хареса и се отказах да дам заделените си пари за плот точно в този магазин. Joy

Има и продължение историята ми.. отидох в магазин Техномаркет и оттам купих. Happy end! Joy

Общи условия

Активация на акаунт