Пушене по време на бременност

  • 2 901
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 612
Естествено, най- добре е да спрете да пушите. Аз обаче не можах. Пуших през цялата бременност. Къде повече, къде по- малко. Понамалих ги и минах на доста слаби цигари, ама да спра - не можах. Опитах, бях толкова нервна, тресях се цялата от нерви, не бях на себе си. Та следящия ме лекар прецени, че по- добре да пуша, отколкото да изкарам цялата бременност така.. и ми позволи 😄
Пушила съм от 5 до 10 цигари ориентировъчно, понякога и повече. Декември месец родих здраво, голямо момченце.
Лека бременност желая, опитайте поне да ги намалите, ако не можете да ги спрете 🌺

# 16
  • Мнения: 1 327
Много па сте нервни 😅
По принцип това са пълни глупости и ми звучи като детско оправдание.
Пуша от 15 годишна, по кутия, кутия и половина на ден. Не съм пушила с първото си дете, не пуша и сега с второто. Така е и редно. Не мога да разчитам, че някоя си родила здраво дете с пушене и пиене. Здравето на децата ми не е руска рулетка. Мамка му, обожавам и да ям, сладкиши и сладоледи, ммммм. Обаче ми откриха гестационен диабет: рупам салата, мръвки и варива. Няма никой да умре за няколко месеца...

# 17
  • Мнения: 612
А изобщо не се оправдавам 🙂
Както казах, аз го съгласувах с лекари, така че кой как го приема- няма значение.
Та дори и с цигарите си имах доста нервна бременност, 9 месеца бях под непрекъснат огромен стрес. Без тях съвсем не знам как щеше да ми е, та нямах особено желание да ги спирам. Както и да е. Не е оправдание, просто споделям 😋
Естествено, че не е хубаво да се пуши.. както попринцип, така и по време на бременност. Не познавам жена, която обаче реално да е навредила на бебето си. Всъщност и целия лекарски екип в болницата бяха на мнение, че през бременността алкохола е по- опасен, а цигарите са поносими, после ако се кърми обаче ролите се разменяли - цигарите там вече са си опасни, а алкохола е по- безобиден. 😆
Не знам, благодарна съм, че всичко е наред. С цигари или без.. никой не е застрахован. Поздравления, на всеки, който има воля да ги спре. 🌺

# 18
  • INFJ
  • Мнения: 9 418
Да ти бяха изписали някоя билка да ти сваля напрежението, вместо цигари.
Без да искам да звуча лошо, но няма как да се знае какви щети биха причинили алкохол и цигари на детето в дългосрочен план. Ако развие някоя астма, алергии, или недай си Боже, някакви сърдечни проблеми, как ще постигате мир със себе си, и ще се убеждавате, че не е било заради вредния навик?

# 19
  • Мнения: 612
Имам позната, пушачка, чието дете разви астма. Мъжа ѝ не спираше да я обвинява, че е заради цигарите ѝ през бременността. Тя пък го обвиняваше, защото в неговия род.. е пълно с астматици. И така. Кой крив, кой прав.. така и не се разбраха, просто се примириха. 🙂
Да са живи и здрави децата ни, както споменах вече - никой от нищо не е застрахован.

# 20
  • Мнения: 1 463
Моя бивша колежка пуши и през двете си бременности - и двете деца са асматици. Не знам дали има връзка, не мога и да знам колко е лесно да се спрат, защото не пуша. Но смятам, че рискът не си заслужава заради нечий кеф.

# 21
  • Мнения: 2 646
Само ще кажа, че е много грозна гледка бременна да пуши. Ако ще пушите, поне не се показвайте пред хората, защото ще се сблъскате с много критика. За вредата въобще няма да споменавам, както е модно да се казва напоследък - всеки си преценя Grinning

# 22
  • Мнения: 612
Хахаха, за критиката на околните имам един много смешен спомен. Бях с една позната, иначе слаба мадама, бременна с близнаци в 7-8 месец. Беше с широка блуза,  без очертан бременен корем. Спряхме да си купим кафе. Тъкмо си взе тя кафето и един “загрижен” чичка и се нахвърли да я порицава колко е вредно кафето за бебето. Тя само го погледна смутено и му каза “ Ама господине… аз не съм бременна “. Човека умря от срам 😂

# 23
  • INFJ
  • Мнения: 9 418
Сигурна съм, все пак цигарите са известни като панацея за всякакви болести и състояния...

Възрастен индивид, който има достъп до интернет и информация, както и поел отговорността да създава живот, би трябвало да може да прецени дали е редно да пуши в такъв момент, или не.
 

# 24
  • Мнения: 181
ЧАКАЛКАТА хареса ми изказването...
И тук започвам да си мисля че не цигарите оправят симптомите ви от паник атаки, ами психиката, за това си дайте малко зор... Създавате поколения, занапред храната и въздуха ще ги трови, защо от утробата трябва да се тровят и да започват живота отровени...
И пак казвам и аз съм пушила и ги спрях като разбрах, че ще ставам мама... И паник атаки съм имала, и цигарите не са ми помагали...

Общи условия

Активация на акаунт