Банята - тема 41

  • 35 030
  • 737
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 5 775
Малко оф топик - как се чистят такива грапави плочки? За новата баня и коридор ще са ми такива,  но мои близки много ми се оплакаха, че мопът едва върви на тях. Не говоря за основно почистване с четката.
Никакви проблеми нямам за почистването им в банята, пръскам с препарат, отмивам. При мен фугите не са много добре направенини за тях ми се налага понякога четка.

# 451
  • Мнения: 346

Удачно ли е бойлер да се постави над пералня?
Не виждам какъв е проблемът.
Ако бойлерът нещо протече....
Е, по теория на вероятностите…
При нас се случи, точно бойлер над пералня, протече през нощта, по-точно прокапа, добре че спя леко и чух по някое време в съня си равномерно капане. 🤔 Имаше сложен леген върху пералнята и беше почти догоре пълен! Така че, да, може да се случи...

# 452
  • София
  • Мнения: 1 678
Аз пак с моите ниши Simple Smile Според вас може ли (не ми се звъни в неделя на майстора да го питам) нишите да са от край до край - чисто с гипсокартона дали може да се реализира, целта ми е да си направя две отделни една над друга, но да се спестят страничните фуги и по-сложното рязане на плочките. Колко е минималната височина на гипсокартон между две ниши? Дано да се обясних разбираемо..

Скрит текст:

# 453
  • Мнения: 6 374
Нищо не разбрах от питането, но нишите могат да се изчислят от добър майстор и да не се режат плочки на пистолет, което е не особено красиво, ако за това говориш. Сметките трябва да са прецизни.

# 454
  • Sofia
  • Мнения: 2 375
Да, могат да се направят от гипсокартон, отзад да се държат на профили. Задължително се полага хидроизолация, с ленти по всички ръбове и ъгли на нишите.

Ако имате плочка с височина 30см и искате да направите ниша от един ред то самата ниша от гипсокартон ще е ориентировъчно 31см, т.е. по половин см за нагаждане, лепило, лайсна (ако е с такава). След като се налепят плочките, светлия размер ще е около 28см.

Ако искате две ниши една над друга, които да покрият височината на точно 2 плочки (примерно 2х30 + фугата), то преградата е толкова дебела, колкото е избрания материал. Ако е камък, т.е. всичките му страни са лице и той е с дебелина 2см, то това ще е дебелината на преградата. Ако са плочки, то вероятно ще трябват две плочки, посредата малко лепило и лайсна да скрие страните без глазура. Да речем 22мм.

# 455
  • Sofia
  • Мнения: 4 129
Здравейте, банята ни е на 5 години. В частта на душ кабината част от фугата според мен е паднала - вижда се розово-кафява част от плочката предполагам. Какво се прави в такива ситуации?

# 456
  • Мнения: 379
Фигура се

# 457
  • Мнения: 6 553
И аз нищо не разбрах от двете питания за нишите. Иначе всичко може, стига майстора да е сръчен и да може да смята, защото тука си е математика. Моята дълбочина е колкото една плочка-15 см.

# 458
  • София
  • Мнения: 3 298
Обърках се с вентилаторите. Гледам и не  мога да си избера.

Някой беше показвал някакви много скъпи, дето били хубави. Сещате ли се?

# 459
# 460
  • София
  • Мнения: 3 298
Точно тези са, много мерси.

# 461
  • Мнения: 642
Имам въпрос относно монтаж на окачена тоалетна. Поставя ли се силикон по края към стената?

# 462
  • София
  • Мнения: 1 747
Имам въпрос относно монтаж на окачена тоалетна. Поставя ли се силикон по края към стената?
По принцип е добре да се сложи. После слагате фуга.

# 463
  • Мнения: 6 374
Имам въпрос относно монтаж на окачена тоалетна. Поставя ли се силикон по края към стената?
Ние ги монтираме нашите с универсално уплътнение. Така ако има проблем, случайно, се демонтира много лесно.  
https://www.masterhaus.bg/bg/product/212745-shumoizolacionna-pod … letna-chinii-3122

# 464
  • Варна
  • Мнения: 821
Имам въпрос относно монтаж на окачена тоалетна. Поставя ли се силикон по края към стената?

Три окачени тоалетни имаме, никъде нямаме силикон. Скоро ни се наложи да сменяме шкаф мивка в баня. Залепени със силикон и отгоре фугиращс смес . Ужас. Страшно трудно се махна.

Общи условия

Активация на акаунт