Банята - тема 41

  • 34 326
  • 737
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 41
здравейте, статичен параван ще се държи ли само на стена с гипсокартон и плочки или да си слагам завесата, защото не ми се дупчи пода, който е без това и с лек наклон - дават ги около 30 кг да тежат тези паравани?

# 466
  • Мнения: 6 341
здравейте, статичен параван ще се държи ли само на стена с гипсокартон и плочки или да си слагам завесата, защото не ми се дупчи пода, който е без това и с лек наклон - дават ги около 30 кг да тежат тези паравани?
Не!

# 467
  • Мнения: 2 140
здравейте, статичен параван ще се държи ли само на стена с гипсокартон и плочки или да си слагам завесата, защото не ми се дупчи пода, който е без това и с лек наклон - дават ги около 30 кг да тежат тези паравани?
Съмнява ме и мен, като съдя по нашия, който лежи и е прикрепен върху Г-образна стойка, а в горната част допълнително е и прикрепен с държач към срещуположната стена.
За такъв тип обща конструкция говоря:
Скрит текст:
Към пода има и такъв начин на прикрепяне:
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 15 авг 2022, 19:21 от Djordja

# 468
  • Мнения: 41
Благодаря за отговорите!:relaxed: Изглежда, че ще си останeм със завеса Laughing

# 469
  • Sofia
  • Мнения: 2 374
Ние ги монтираме нашите с универсално уплътнение.
И при мен е с шумоизолационна подложка (в случая на Грое), но след като се изреже внимателно по линията на чинията не бих казал, че самия материал е особено красив, така, че пак препоръчвам да се сложи силикон (за красота основно).

# 470
  • Мнения: 41 507
здравейте, статичен параван ще се държи ли само на стена с гипсокартон и плочки или да си слагам завесата, защото не ми се дупчи пода, който е без това и с лек наклон - дават ги около 30 кг да тежат тези паравани?

Може и да не дупчиш пода - по пода се пуска един П-образен алуминиев профил, в който стъпва стъклото. Понеже носи на натиск не му трябва дупчене с дюбели, може и просто да се залепи със силикон. И понеже профилът е два см дълбок ще обере и наклона на пода без да си личи (с единия край ще се подпре с нещо вътре в профила).

Но според мен ще трябва и напречен държач.


http://finessprofili.com/case_study/p-profil-za-dush-kabini/

https://dushzona.com/image/catalog/Blog/shower%20screen%20montage%20element_3.jpg

# 471
  • Мнения: X
Този тип дюбел (Моли) има товароносимост 18 кг при един слой гипс и 28 кг при два. Ø6




Този дюбел (розетка) „носи“ 38 кг при единичен гипс и 70 кг при две платна гипс. Ø10




„Патешки крак“ е с товароносимост от 25 кг при единичен лист гипс и 40 кг при двоен.

# 472
  • София
  • Мнения: 1 678
Според вас такъв тип вълнисти плочки (https://www.masterhaus.bg/bg/product/220509-fajans-etera-vylni-3 … 8-1-62kv-m-kashon) дали имат скрит проблем - трудни за почстване, нещо кофти-специфично? Доколкото знам, ако се наложи да се реже заради релефа не стои добре с лайсна, но уж смятам, че ще дойдат на цяла плочка във ВЦ, която инцидентно би се ползвала за баня

# 473
  • sofia
  • Мнения: 2 261
Влизам с малко странно (може би) питане - ккак опазвате сухата част в банята суха? Имаме душ параван, хубав наклон, водата при къпане се оттича чудесно. Но нали все идва момент, в който трябва да излезем от банята и с мокри крака/чехли неминуемо минаваме през сухата част и оставяме мокри стъпки. Как мога да избегна това?

# 474
  • Мнения: 2 140
Влизам с малко странно (може би) питане - ккак опазвате сухата част в банята суха? Имаме душ параван, хубав наклон, водата при къпане се оттича чудесно. Но нали все идва момент, в който трябва да излезем от банята и с мокри крака/чехли неминуемо минаваме през сухата част и оставяме мокри стъпки. Как мога да избегна това?
Аз, например, се подсушавам с кърпата в мократа част и на излизане от нея си подсушавам стъпалата. Това е.

# 475
  • Мнения: 41 507
Влизам с малко странно (може би) питане - ккак опазвате сухата част в банята суха? Имаме душ параван, хубав наклон, водата при къпане се оттича чудесно. Но нали все идва момент, в който трябва да излезем от банята и с мокри крака/чехли неминуемо минаваме през сухата част и оставяме мокри стъпки. Как мога да избегна това?

Аз отварям вратата, пресягам се и си вземам хавлията и се избърсвам докато съм в мократа част. Освен това пред вратата на паравана/кабината има едно от тези килимчета за баня. И след него си напъхвам краката в джапанки, вече почти сухи.

# 476
  • София
  • Мнения: 1 427
Аз слагам пред душ-зоната едно от пухкавите хавлиени килимчета за баня, за да стъпя върху него, като излизам.

# 477
  • sofia
  • Мнения: 2 261
Благодаря вии!

# 478
  • Мнения: 5 499
Имам въпрос за дюбелите за гипскартон. Винтовете и дюбелите може да са много издръжливи, но самият гипскартон ще издържи ли тези 38кг? Той нали е само един "картон" със слой гипсова смес, ако е монтиран на алуминиева конструкция реално платното си е във въздуха. Като закача 38кг само на една дупка в платното, няма ли с времето да поддаде и дупката да стане "диагонална"?

Килимче за баня ползвам от хавлиен плат, като по-дебела кърпа изглежда. Пране и сушене е много по-лесно от пухкавите, и не си разваля вида след няколко пранета.

# 479
  • Пловдив
  • Мнения: 2 925
Затова ,ако гипскартонът ще носи тежест ,  се усилва точното място с профил ,тоест профилът да носи тежестта ,не картона .

Последна редакция: вт, 16 авг 2022, 23:16 от nelina_london

Общи условия

Активация на акаунт