Най-после да си купя свестни препарати за почистване - 14

  • 54 218
  • 741
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 128
Леле тя много скъпа?
Ако се изплаща със сигурност не е скъпа, особено ако жената я използва 10 години, а и 2-3 да я ползваш пак е на сметка, че то като сметнеш за тези години препаратите, вестниците или кухненските ролки (в моя случай ролката ми е 10лв) направо си е без пари 😁 Аз честно казано хич не обичам да мия прозорци, за това се изхвърлих с едни 180 лв. за акумулаторна стъклочистачка 😂 но все още не мога да и се наканя да я тествам..

# 526
  • Мнения: 54 655
За кухненски шкафове също върши работа препарат за стъкла. Но в повечето случаи ползвам обезмаслител.

# 527
  • Мнения: 1 128
За кухненски шкафове също върши работа препарат за стъкла. Но в повечето случаи ползвам обезмаслител.
Аз за всякакви шкафове ползвам препарата за прозорци и не оставя следи. Обезмаслителят не го ли отмивате трудно?

Последна редакция: вт, 30 май 2023, 20:12 от ForestFairy13

# 528
# 529
  • Мнения: 54 655
Не, пръскам малко на кърпата, бърша,  после я изплаквам и минавам отново. Отмива се лесно.

# 530
  • Мнения: 651
и аз чистя плотовете, шкафовете в кухнята с обезмаслител

# 531
  • Мнения: 4 592
След пране на няколко дрехи ми се появиха ръждиви петна. За бяло става въпрос. От къде дойдоха, нямам никаква идея. По принцип след пране очаквам дрехите да излязат чисти, не с необясними петна. Пробвах да премахна с обезмаслител, спот, сапун за петна на Хейтман, един препарат за петна от Айко, препарат против петна на ДМ, накрая в отчаянието си използвах и белина. Не помръдват. За пръв път ми се опълчват някакви си петна и за мен е въпрос на чест да ги премахна Joy Някаква идея с какво друго да пробвам? И защо според вас белината не помогна?

# 532
  • Мнения: 10 418
Имам спомен от баба ми - за ръждиви петна. Едно време се появяваха като сушехме дрехи на парното. Та тя ми каза да насипя лимонтозу или лимонов сок (лимонтозуто разтворено във вода) и да ги сложа да ги грее силно слънце. Ако изсъхнат, мокриш пак, накрая изпираш. Дано ти помогне.

# 533
  • Мнения: 11 745
След пране на няколко дрехи ми се появиха ръждиви петна. За бяло става въпрос. От къде дойдоха, нямам никаква идея. По принцип след пране очаквам дрехите да излязат чисти, не с необясними петна. Пробвах да премахна с обезмаслител, спот, сапун за петна на Хейтман, един препарат за петна от Айко, препарат против петна на ДМ, накрая в отчаянието си използвах и белина. Не помръдват. За пръв път ми се опълчват някакви си петна и за мен е въпрос на чест да ги премахна Joy Някаква идея с какво друго да пробвам? И защо според вас белината не помогна?
Нещо пералнята да издава странни звуци?

# 534
  • Мнения: 5 449
Точно така, ръжда се премахва само с киселина. Ако не излязат петната, значи е нещо друго.
Може в пералнята да е попаднало нещо метално и да е ръждясало зад барабана?

# 535
  • Мнения: 54 655
Аз знам, че петна от ръжда не излизат с нищо.

# 536
  • Мнения: 4 592
Аз всъщност не съм сигурна дали са наистина ръжда, на такива изглеждат.
Благодаря за предложението, Phloxx. Ще разгледам дали няма нещо метално ръждясало попаднало и да не съм го видяла.
Не съм се заслушала, Петя. Обикновено я пускам и излизам от помещението. Следващият път като я пусна ще остана при нея. Може ли да опишеш горе долу за какво да слушам? Извинявай че така разпитвам, просто така ще ми е по-лесно.
Благодаря за предложението, Poni. Утре при нас го дават слънчево времето, след седмица валежи, така че е идеално да пробвам.

# 537
  • Мнения: 11 745
Аз всъщност не съм сигурна дали са наистина ръжда, на такива изглеждат.
Благодаря за предложението, Phloxx. Ще разгледам дали няма нещо метално ръждясало попаднало и да не съм го видяла.
Не съм се заслушала, Петя. Обикновено я пускам и излизам от помещението. Следващият път като я пусна ще остана при нея. Може ли да опишеш горе долу за какво да слушам? Извинявай че така разпитвам, просто така ще ми е по-лесно.
Благодаря за предложението, Poni. Утре при нас го дават слънчево времето, след седмица валежи, така че е идеално да пробвам.
Може ли да кажеш каква е пералнята и на колко години е.
Имам няколко предположения:
- нещо със семеринги/лагери да не е наред (ще се чуе нещо като виене и тропане в един момент), макар че ако е така петната по-скоро ще са със сив цвят
- нещо метално попаднало в казана през дупките на барабана или промушило се покрай маншона, и то да пуска ръжда (фиби, винтчета, гайки, монети, карфици...). Виж и дали нещо не се  е закачило на дупките на барабана. Развърти с ръка, светни с фенерче...
- виж и дали долу при филтъра на помпата няма нещо метално (от там няма да пуска, но може да наведе на мисълта, че има нещо останало в казана
- може от някоя дреха, която има метални орнаменти

# 538
  • Мнения: 4 592
Скрит текст:
Аз всъщност не съм сигурна дали са наистина ръжда, на такива изглеждат.
Благодаря за предложението, Phloxx. Ще разгледам дали няма нещо метално ръждясало попаднало и да не съм го видяла.
Не съм се заслушала, Петя. Обикновено я пускам и излизам от помещението. Следващият път като я пусна ще остана при нея. Може ли да опишеш горе долу за какво да слушам? Извинявай че така разпитвам, просто така ще ми е по-лесно.
Благодаря за предложението, Poni. Утре при нас го дават слънчево времето, след седмица валежи, така че е идеално да пробвам.
Може ли да кажеш каква е пералнята и на колко години е.
Имам няколко предположения:
- нещо със семеринги/лагери да не е наред (ще се чуе нещо като виене и тропане в един момент), макар че ако е така петната по-скоро ще са със сив цвят
- нещо метално попаднало в казана през дупките на барабана или промушило се покрай маншона, и то да пуска ръжда (фиби, винтчета, гайки, монети, карфици...). Виж и дали нещо не се  е закачило на дупките на барабана. Развърти с ръка, светни с фенерче...
- виж и дали долу при филтъра на помпата няма нещо метално (от там няма да пуска, но може да наведе на мисълта, че има нещо останало в казана
- може от някоя дреха, която има метални орнаменти
Пералнята е Hoover Link, на 6 години.
На следващото пускане ще стоя при нея, за да се заслушам дали ще вие или тропа.
Утре на светло ще огледам барабана и ще видя филтъра.
Ще си огледам и дрехите с ципове и други метали по тях дали няма нещо ръждясало.
Много ти благодаря, Петя! Simple Smile

# 539
  • Мнения: 12 222
Петна от ръжда върху текстил се премахват с оксалова киселина.

Общи условия

Активация на акаунт