Най-после да си купя свестни препарати за почистване - 14

  • 54 928
  • 741
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 3 884
След пране на няколко дрехи ми се появиха ръждиви петна. За бяло става въпрос. От къде дойдоха, нямам никаква идея. По принцип след пране очаквам дрехите да излязат чисти, не с необясними петна. Пробвах да премахна с обезмаслител, спот, сапун за петна на Хейтман, един препарат за петна от Айко, препарат против петна на ДМ, накрая в отчаянието си използвах и белина. Не помръдват. За пръв път ми се опълчват някакви си петна и за мен е въпрос на чест да ги премахна Joy Някаква идея с какво друго да пробвам? И защо според вас белината не помогна?
Случайно да сте имали контакт с течност за балончета? Ако да, от тях е. И няма махане.

# 541
  • Мнения: 4 608
Не, нямала съм. Благодаря! Simple Smile

# 542
  • Мнения: 601
Опитахте ли с доместос?

# 543
  • Мнения: 4 608
Да. Не помага Simple Smile

# 544
# 545
  • Мнения: 2 826
За ръжда по дрехи ми помогна този препарат
На една почивка при сушене на дрехи на сушилник ми останаха петна от ръжда по дрехите и само това ми помогна. Не знам дали все още се продава, защото е купуван отдавна от ДМ.

# 546
  • Мнения: 4 608
Благодаря, момичета.
Аз огледах добре пералнята, но не открих причинителя. Остава на следващото пускане да проследя за шумове.

# 547
  • Мнения: 133
Извинявайте,че не съм прочела цялата тема,обаче ще питам-добър препарат за премахване на котлен камък ми трябва,опитах с Cif и още 1-2 за баня,не се маха.В Германия съм отскоро,тук при нас е много варовита водата и плотът в кухнята целият е метален,не е голям,стои на петна и е грозно.

# 548
  • Мнения: 11 868
Извинявайте,че не съм прочела цялата тема,обаче ще питам-добър препарат за премахване на котлен камък ми трябва,опитах с Cif и още 1-2 за баня,не се маха.В Германия съм отскоро,тук при нас е много варовита водата и плотът в кухнята целият е метален,не е голям,стои на петна и е грозно.
https://www.dm.de/kuehne-essigreiniger-essenz-zum-reinigen-und-k … en-p40737584.html
Натъркай и остави да се размекне варовикът-постели кухненска хартия и нея намокри с препарат, че да се задържи дълго препаратът върху плота. Чак после изчисти.

Последна редакция: пт, 02 юни 2023, 10:03 от petiaivanov

# 549
  • Мнения: 651
момичета, как се чисти дъвка от черна рокля? Тази сутрин видях залепена дъвка на роклята си, някъде в метрото съм я прихванала и сега съм с петно отзад от размазана дъвка

# 550
  • Мнения: 13 651
момичета, как се чисти дъвка от черна рокля? Тази сутрин видях залепена дъвка на роклята си, някъде в метрото съм я прихванала и сега съм с петно отзад от размазана дъвка
Кубче лед върху дъвката и после внимателно с остър нож. Може и в камерата да сложиш дрехата, за да се стегне дъвката.

# 551
  • Мнения: 651
ще пробвам довечера, благодаря, Пролетно цвете

# 552
  • Мнения: 133
Извинявайте,че не съм прочела цялата тема,обаче ще питам-добър препарат за премахване на котлен камък ми трябва,опитах с Cif и още 1-2 за баня,не се маха.В Германия съм отскоро,тук при нас е много варовита водата и плотът в кухнята целият е метален,не е голям,стои на петна и е грозно.
https://www.dm.de/kuehne-essigreiniger-essenz-zum-reinigen-und-k … en-p40737584.html
Натъркай и остави да се размекне варовикът-постели кухненска хартия и нея намокри с препарат, че да се задържи дълго препаратът върху плота. Чак после изчисти.
Благодаря,ще го взема,дано не мирише прекалено силно на оцет и нали няма опасност да повреди плота?Ползвали ли сте го лично?

# 553
  • Мнения: 5 563
Аз ползвам такъв, мирише си на оцет. Ако не понасяш, ползвай лимонена киселина, продава се на прах и като течност. Или направо си вземи препарат anti-kalk, но го изплаквай добре, преди да сложиш хранителни продукти на плота.

# 554
  • Мнения: 8 782
На мен препаратите на ДМ с оцет много ми миришат..
Слагам маска и с тях, уж по-малкото зло от доместос.

Общи условия

Активация на акаунт