За имунизациите

  • 2 175
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив ;)
  • Мнения: 44
AFRODDITA , мерси за мнението   Simple Smile Ще прочета.
Тази педиатърка, по мои наблюдения, не следи особено въведените изменения и допълнения.  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 6 164
Lei, пишеш , че
Цитат
Панадол е абсолютно безвреден за детето,така че ако се мъчи,не виждам защо да не му дадеш   Peace
. Не вярвам да има безопастно лекарство, все пак, колкото и да е подобрено винаги ще си има странични последствия. Поне така е за мене, де. А и ме е страх, че ако се прекали с количество,  това дава отражение на бъбреци и черен дроб  Rolling Eyes

Разбира се, че не е безвреден, както всички лекарства - необходими са за предотвратяването на някои оплаквания, но прекалиш ли става лошо, затова и на опаковката на Панадола си пише да не се дава с други парацетамоли и не повече от 3 дни! Peace А после за зъбите пак се налага понякога. Tired

Тази педиатърка, по мои наблюдения, не следи особено въведените изменения и допълнения.  Rolling Eyes

На пръсти се броят тези, които ги следят. Иначе нямаше да го има този форум.

# 17
  • Мнения: 4 621
И при нас ваксините бяха заедно, но нямах проблем. БЕЗ УСТАНОВЕНА ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА НЕ ДАВАМ ЛЕКАРСТВО. Но ти си решеваш.
Така беше и при нас.

# 18
  • Пловдив ;)
  • Мнения: 44

Аsh , и на теб искам да ти благодаря много, че сподели  Hug

 
Цитат
Все пак си доста мнителна към педиатърката си май. Wink

Позна!  Wink Ама тази жена просто си знае, както и преди за коликите - има ги , няма ги, - еспумизан, еспумизан, едно и също - лекарства дори когато не се налага.  Докато другата - д-р Молева, която си личи , че и чете нововъведенията  и се интересува, стреми се  да знае и може повече, тя ни посъветва - никакви еспумизани, предвид неговата възраст тогава.


# 19
  • Мнения: 506
Мадона, с вас сме връстници  Party Блазя ви, че сте без температура  Hug
Тази сутрин в пет, имахме t o - 37.5 ' и пак глътнахме панадол 4 мл  Sad А ти в деня на имунизацията даде ли й вигантол и zymaflour ? Понеже смятам, че колкото по-малко лекарства, и за нас - по-големите, а особено за бебешоци - по-добре, пропуснах и вит. Д и капките за зъбките. На ръчичката има малко зачервяване на мястото на инжекцията, вчера нямаше баня, така ни казаха, но днес също ли трябва да избягваме в този случай къпането ?!  Thinking

В деня на имунизациите съм давала 2 капки Вигантол, zymaflour досега не съм давала. На мен не са ми казали да не мокря мястото, та заради това я къпя всеки ден. Някъде из форума четох, че температурата на бебчетата не е опасна ако е до 38 градуса. След тази граница вече трябва да се овладява с лекарства. Потърси с търсачката и ще се увериш и успокоиш. Целувки на наборчето от нас.

# 20
  • Мнения: 506
Афродита, благодаря ти за наредбата, следващия път с нея в лекарския кабинет #2gunfire

# 21
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Заедно се дават! Колкото до това, защо педиатрите ги слагат старите- според мен защото са се презапасили с тях и гледат да ги свършат, дано поне от януари да започнат с новите! Confused
Аз давам Панадол след ваксинация, макар и да знам че не е много хубаво, но просто не издържам и давам! Страх ме е да не вдигне Т и аз да не съм я измерила! Tired

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 325
Хвърляйте и по едно око на Здравния форум, може да прочетете полезни и нови неща.
От 10.10.2006 г влязоха в сила измененията и допълненията на  Наредба №15 за имунизациите, в която пише, че вече няма да се използва живата полио ваксина на капки през устата!!!

http://www.mh.government.bg/doc/naredba_za_izmenenie_i_dopalneni … ba_15_ot_2005.rtf

Педиатрите ви не знаят ли, че продължават да поставят на децата ви жива полио ваксина!


Е, супер  #Cussing out Точно миналия вторник сложиха капките на Силия!  Twisted Evil
Никога не съм давала превантивно температуропонижаващи  Stop

Общи условия

Активация на акаунт