Роло щори за кухня

  • 623
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 513
Мисля да монтирам роло щори в кухнята. Прозорецът е непосредствено до готварската печка и се чудя кое ще е по-подходящо - да са стандартно навиване руло без кутия или с кутия. С кутия ми изглежда по-добре, но се чудя дали няма да мухлясва/замърсява в самата кутия от конденз от готвенето... Лесно ли се поддържат като цяло, лесно ли се измиват? Харесала съм полупрозрачни, светложълти. Тъй като живеем на първи етаж ми е интересно в тъмната част на денонощието какво се вижда отвън навътре... Силуети, нищо?

# 1
  • при него
  • Мнения: 1 230
Мисля, че плата не се почиства/ мие, по никакъв начин.
Този плат, дайте линк да го погледна точно. Не се сещам за прозрачен плат при ролата.
Сложете с кутия, т.нар., руло-елеганс. Монтажа обаче е специфичен, трябва стъклодържателя на дограмата да прав, да не е скъсен или объл.
За конденза, абсорбатор/аспиратор имате ли?
Неподходящи са за кухня, според мен.
По-добре, сложете плисе.


Допълвам се. Ето как е в къщи, с плисе.
Пуснах рулетката, така че да видите, къде ще виси при вас въжето с тежестта на ролото и преценете дали ще Ви е удобно, не знам къде е разположена Вашата печка.
За първи етаж, задължително непрозрачни, а още по-добре, външно-ролетни щори.
Скрит текст:


Последна редакция: пн, 20 юни 2022, 18:57 от Speed Queen

# 2
  • Мнения: 513
Speed Queen, мерси за мнението. Разположението е като твоята кухня точно. Има абсорбатор. Полупрозначни, в смисъл пропускат светлина. Така се водят...

# 3
  • при него
  • Мнения: 1 230
Бъг Лейди Simple Smile
Мисля си че, въжетата ще висят и ще те дразнят... но съдя по-себе си.
Иначе, аз докато готвя, просто вдигам плисето нагоре, да го опазя от мазнината. И ролото така, просто ще го навиваш нагоре.
А, за конденза, не, не би трябвало, щом имаш абсорбатор.
За това, да те гледат от вън, за съжаление на първи етаж е така. Външно ролетните щори, освен, че пазят сянка, имат и охранителна функция. Загледай се, че много често ги има, по първите етажи

# 4
  • Мнения: 8 796
как точно изпълняват охранителна функция?

# 5
  • при него
  • Мнения: 1 230
Пепина,
Скрит текст:

На първо място, когато има външна щора, спусната, потенциалния крадец, не знае какво да очаква вътре, дали ще има СОТ, камера, куче, хора.
После, външната щора, не може да бъде вдигната от вън, в смисъл :
Ако щората е с ширит(въжето за вдигане), ако я напъват от вън, могат да я вдигнат около 20-30см. Въпрос е, дали ще успеят да се мушнат, а дори и да успеят да се мушнат, какво ще успеят да изнесат.
Ако щората е с мотор, то мотора я натиска с тежест около 100 кг, т.е. изисква се сериозна сила, за да бъде вдигната, пак, ако евентуално успеят, то ще я вдигнат на около 20-30 см.
Начина е, да чупят или да режат с флекс, което, ако говорим за блок ( а не за самостоятелна къща), би създало достатъчно шум, за да събуди съседите. Ако е алуминиева, не могат да я счупят, остава само опцията за рязане с флекс.
И последно, на първия етаж, се монтират малко по-различно, по начин, който да предотврати демонтажа й ( в случай, че потенциалния крадец е подготвен с инструменти, с които просто да я демонтира, за да може да влезе).

Разбира се, нищо невъзможно няма, но сигурността е доста по-добра. Най-оптималния вариант е, алуминиева с мотор.

# 6
  • Мнения: 8 796
външните щори как се мият?

Общи условия

Активация на акаунт