Работа, CV-та, HR-и, съвети - 79

  • 32 625
  • 990
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
Забравен профил, аз мисля, че на много места е точно така. Особено това, което казваш, че е един океан от екипи и процеси, всеки ти казва “не знам” и не знае и кого да пита. Разбирам те, хубаво е поне, че шефовете ти явно са нормални, не се държат зле и не целят да ти докарат бърнаут.

Според мен ако ти е удобна тази работа, стои докато учиш. Защото иначе е много трудно. И аз не обичам лежерни места, харесва ми да чувствам, че правя нещо смислено, но понеже и аз карам магистратура, а преди това един курс година и половина… ми много е изтощително след работен ден да се прибереш да учиш вкъщи. Тъкмо съм в сесия и си признавам, че ако не бях с известна свобода на работа, нямаше да смогвам.

# 121
  • Мнения: X
Ок, не съм само аз да се чудя. Аз всъщнист за това записах магистратура. Плюс да се махна от обслужване на клиенти и корона съкращения.

Последна редакция: вт, 28 юни 2022, 18:43 от Анонимен

# 122
  • Мнения: 30 055
Пух, имам чувството, че правиш някаква реклама на този вид четива. Почти във всеки пост ги подбутваш....

Какво имате предвид по-точно?

Че хубавите места на държавна работа се заемат само с връзки и то дебели.

# 123
  • Мнения: 973
Пух, имам чувството, че правиш някаква реклама на този вид четива. Почти във всеки пост ги подбутваш....

Какво имате предвид по-точно?

Че хубавите места на държавна работа се заемат само с връзки и то дебели.

Точно в 1 пост съм препоръчал 3 конкретни книги на хора в подобна ситуация скрито, за референция и аргументация. От различни издателства са по темата за началниците, а не реклама. Има подходящи съвети за интервю и др. - полезно четиво не само за служители, а и за меринджеи и фирмаджии.

Но не е никакъв проблем и да ги махна, щом те дразни.

Последна редакция: вт, 28 юни 2022, 21:06 от Пух

# 124
  • Мнения: 30 055
Не ме дразни изобщо, просто се набива на очи и води до заключение, че се опитваш да ги рекламираш. Иначе нямам против, който иска, да си чете...

# 125
  • Мнения: 734
Че хубавите места на държавна работа се заемат само с връзки и то дебели.

Зависи какво се разбира под "хубаво място". Ако е място без много отговорности и що годе прилична заплата - да, такива по-често се заемат от връзкари.

Ако обаче говорим за позиция, която позволява натрупването на ценен опит, който трудно се получава другаде, но е свързана с много работа и отговорности, то тогава обикновено е налице обратната хипотеза - трудно се намират подходящи хора, макар да се търсят по всякакви начини.

# 126
  • Мнения: 30 055
То за много отговорности и малко пари трудно се намират хора, така е..... Ценен опит имам,  нямам нужда от повече да ме експлоатират за без пари.

# 127
  • Мнения: 2 974
Разбиранията на всеки какво е хубаво място рязко се променят с времето. Като минеш една определена възраст приоритетите ти се наместват. То и затова всеки търси млади и зелени, лесни за моделиране хора. Само за някоя позиция, изискваща наистина зрял човек, с много опит и различни гледни точки са склонни да взимат ветерани. Но такива позиции са 5% от предлаганите. Да не гояорим, че такива хора се крадат, те не кандидатстват по обяви.

# 128
  • Мнения: 257
Записвам се, за да следя темата. Доста фирми правят съкращения и искам да съм в час с процесите

# 129
  • Мнения: 973
Разбиранията на всеки какво е хубаво място рязко се променят с времето. Като минеш една определена възраст приоритетите ти се наместват. То и затова всеки търси млади и зелени, лесни за моделиране хора. Само за някоя позиция, изискваща наистина зрял човек, с много опит и различни гледни точки са склонни да взимат ветерани. Но такива позиции са 5% от предлаганите. Да не гояорим, че такива хора се крадат, те не кандидатстват по обяви.

"Новата метла чисто мете, но старата знае и ъглите.."

Дискриминацията по възраст винаги ме е дразнела.

# 130
  • Мнения: X
Записвам се, за да следя темата. Доста фирми правят съкращения и искам да съм в час с процесите
За кой сектор има масови съкращения? Пак ли ще има масоеи сътресения като 2020…

# 131
  • Мнения: 257
За финтех, нали се обсъждаше по-назад за крипто фирмите, че съкращават. Преди 2-3 дена в Австрия 1100 човека са съкратили от BitPanda. В България, ако не е дошло, ще дойде в някакъв момент.

# 132
  • Мнения: X
Безработицата ще се вдигне със сигурност, особено на есен. Пазарът ще се свие не само във финтек сектора, а във всички сектори. Потреблението ще намалее, съответно и производството. Много хора ще бъдат съкратени или с намалено работно време и заплащане. Криза, ще отмине, нормален цикъл на икономиката.

# 133
  • Мнения: 973
Мен ме притеснява, че в последно време циклите взеха да стават като морски вълни при черно знаме - все по кратки и мощни.. то банкови сътресения, грипове, войни и какво ли още не.

# 134
  • Мнения: 1 873
От вътрешен човек знам, че в една от големите банки и там правят яко съкращения и сливания на екипи. Май тепърва започва с кризата и високата безработица.

Общи условия

Активация на акаунт