Всякакви въпроси относно пералнята - тема 14

  • 42 550
  • 759
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 714
Аз като типична и неориентирана жена си промених мнението Simple Smile
Май ще се насоча все пак към марката Бош. Сякаш предпочитам наистина висок клас от тях, отколкото среден на Miele.
Та бихте ли дали препоръка за модел на Бош до към 2к с idos, 9 или 10кг?
Всъщност сегашните перални показват ли колко кг пране си сложил?

# 691
  • Мнения: 6 292
Никоя бърза програма,независимо от марката не съм виждала за пълен капацитет.Повечето са до 1-2-3 кг.,няма как за 15-20-30 минути да изпере хубаво 9 кг. дрехи примерно дори и да не са много замърсени принципно.Винаги съм ползвала бързата за нещо забравено и спешно малко като капацитет или за играчки,възглавнички,тънки пердета/одеала,нещо от гардероба за освежаване.Това не е програма за постоянно ползване и пране.

# 692
  • Мнения: 11 900
Аз имам малко по-различен въпрос, Бош 6 серия или АЕГ 7 серия имат ли програма за пране на памук или микс за 30 до 60 минути с пълен капацитет зареждане? Виждам, че имат бърза програма 20-30 мин Боша, но не знам дали е за пълно зареждане?
Нямат. Пълен капацитет и кратка програма са несъвместими. Представете си, че в барабана има 8 кг. пране. Докато го омокри хубаво, докато загрее тази вода, докато се разтвори и активира препарата и тя ще изхвърли водата с препарат и ще започне  да плакне. Изпрано ли ще е нещо?-не
Ако става дума за около 2 кг пране, то за около 45 мин до час, пералнята е сбпосбна да изпере. Затова и пералните са умни и си си адаптират времетраенето на програмите според количеството пране.


Аз като типична и неориентирана жена си промених мнението Simple Smile
Май ще се насоча все пак към марката Бош. Сякаш предпочитам наистина висок клас от тях, отколкото среден на Miele.
Та бихте ли дали препоръка за модел на Бош до към 2к с idos, 9 или 10кг?
Всъщност сегашните перални показват ли колко кг пране си сложил?

Среден клас на Миле е по-добър уред от висок клас на Бош. В грешка си.
Миле е много по-ремонтопригодна пералня.

Последна редакция: пт, 11 ное 2022, 11:20 от petiaivanov

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 1 390
Моята пералня Бош(6-та серия) има програма Shirt/Blouses,60С,3кг,1ч 10мин.,слагала съм и 5кг пране и тогава увеличава на 1ч19мин.

# 694
  • Мнения: 1 117
Мисля че и MiX на Бош е до 60 градуса за 5кг. За 1 час.

# 695
  • София
  • Мнения: 1 594
...Сякаш предпочитам наистина висок клас от тях, отколкото среден на Miele...

Бош за 2000 лв и Миле за 2000 лв са в един и същи клас, както и всички останали перални на тази цена. Фактът, че едната марка има много по-евтини модели, а другата - много по-скъпи, няма никакво отношение към сравнението на конкретните два уреда.

Въпреки че са на една цена, конструкцията на Бош е като на по-евтините перални - с капсулован казан, което носи определени рискове. Миле е по-добрият избор и като техническа надеждност, и като удовлетворение от употребата ѝ. Мога да твърдя това, защото едната ми пералня е Миле, а другата - Бош. Харесвам ги и двете, но Миле-то не бих го заменила за нищо друго.

# 696
  • Мнения: 43
Здравейте! Може ли препоръка за пералня за вграждане? Задължително е да е такава! Колебаем се между Бош и АЕГ. Благодаря предварително

# 697
  • Мнения: 714
Благодаря ви за мненията!
Все пак - какви са ежедневните, практични предимства на Миле-то? Някакви удобства? Програми?

Сигурно ще ви се стори супер глупаво, но адски ме дразни немския език по уреда на Miele... това е нещо, което ще ми бърка в очите ежедневно.

# 698
  • Мнения: 2 164
Благодаря ви за мненията!
Все пак - какви са ежедневните, практични предимства на Миле-то? Някакви удобства? Програми?
Ежедневните предимства са, че изпира хубаво и с много вода. Ежедневните предимства са, че Миле е качествена,  стабилна и надеждна пералня, изработена от най-добрите материали и няма да се налага в ежедневието и дълги години да мислиш за ремонти.

Преди време, когато избирах настоящата си пералня, се заговорих с един консултант в магазина. Тъй ми рече той “Когато започнеш да ползваш пералня Миле, разбираш за какво иде реч. Същото е и когато имаш Айфон - разбираш, че това е телефон”. И тъй като знам, че Айфон е телефонът, не подложих на съмнение и първата част на твърдението.

Но щом един език ще ти бърка в мозъка - вземи си Бош. Аз лично Бош въобще не харесвам.

# 699
  • при него
  • Мнения: 1 262
Аз имам малко по-различен въпрос, Бош 6 серия или АЕГ 7 серия имат ли програма за пране на памук или микс за 30 до 60 минути с пълен капацитет зареждане? Виждам, че имат бърза програма 20-30 мин Боша, но не знам дали е за пълно зареждане?


Мога да обясня за 9 серия на АЕГ как е, може би е горе-долу същото и при 7 серия.
При някои програми има опция "намаляване на времето".
Стандартно, памук е заложена на 40 градуса, с продължителност 3:07ч.
С намаляване на времето отиваме на 1:27ч.
Опцията работи, само ако градусите са от 60 нагоре.
Скрит текст:



Вижте подробно в инструкциите на самия модел, там трябва да е описано, за кои програми има такава опция.

# 700
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 208
Някой по-запознат може ли да каже дали пералнята ни е вече за пенсия. Машинката е доста стара, 20+ години служила ни е вярно през цялото това време. Но... При последното пускане, на по-кратка програма беше, накрая точно преди да завърши почна да издава един бръмчащ, ръмжащ звук и отказа да стигне до края на програмата, ръчно я спрях.
На какво може да се дължи това?

# 701
  • Мнения: 2 164
При последното пускане, на по-кратка програма беше, накрая точно преди да завърши почна да издава един бръмчащ, ръмжащ звук и отказа да стигне до края на програмата, ръчно я спрях.
На какво може да се дължи това?
Лагер евентуално.
Ако е лагер, ремонтът е лесен, бърз и евтин, при условие, че пералнята е с разглобяем казан, предвид възрастта ѝ се предполага, че е с такъв.
Но все пак 20+ си е 20+. Проблемите ще зачестяват. Настройвайте се психически и финансово за нова качествена пералня.

Има и друго - проверете за липсващи банели на сутиени, или пък дребни монети да са се навряли между барабана и казана. Почистете филтъра.

# 702
  • Мнения: 408
Здравейте, след няколко уреда избрани, чрез форума, дойде ред и на пералня. След 15 годишна служба пералнята ни ЛГ днес се предаде. Знам, че във форума са на почит АЕГ, Бош и подобни, но за съжаление бюджета ни за нова пералня и 6-700 лв. С такива модели е пълно, в изключение на горните две марки, затова ще помоля някой с опит при ползване на Беко, Индезит, да не ги изброявам, че модели в този ценови диапазон има стотици модели, да сподели някой по конкретен модел . Благодаря!

# 703
  • Мнения: 10 117
Ивайло Петров 684444, ако нямаш проблем с мястото, избягвай слим моделите.
Горчив опит имам със слим Беко, а и други потребителки се оплакаха преди време.
След консултация в темата вече пера с Бош, но надявам се, че не липсват на пазара
и сносни бюджетни.

# 704
  • Мнения: 11 900
Здравейте, след няколко уреда избрани, чрез форума, дойде ред и на пералня. След 15 годишна служба пералнята ни ЛГ днес се предаде. Знам, че във форума са на почит АЕГ, Бош и подобни, но за съжаление бюджета ни за нова пералня и 6-700 лв. С такива модели е пълно, в изключение на горните две марки, затова ще помоля някой с опит при ползване на Беко, Индезит, да не ги изброявам, че модели в този ценови диапазон има стотици модели, да сподели някой по конкретен модел . Благодаря!
Това е по-добре от Беко и Индезит, дори много по-добре:
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni/Peralnya-WHIRLPOOL-FFB-9458-WV-EE/p/683236

Общи условия

Активация на акаунт