Любители на котки - Тема 174

  • 24 424
  • 771
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 595
Тя милата цялата е очукана, опашката и е счупена и върха го няма, на носа няма косми, между лопатките има едно плешиво петно, което си и остана така от бебе, в следствие на тая болест, която изкара, по главата и гръбчето и избиха рани, почнаха да сълзят...до ден днешен не знам какво и беше, не ми и каза вета каква е тази зараза, май защото и той не беше сигурен. Но си остана едно петно, където кожичката е с по-различна текстура и не пораснаха косми. Та...белега от шева и е най-малкият проблем. 😃
Аз за такава "зараза" по котките не съм чувала до сега. Случайно да сте ѝ правили тест за котешки имунодефицитен вирус? Някакви снимки имаш ли от тогава? Сигурна ли си, че е излекувана?
Не знам какво беше, наистина. Нищо не са ми казвали за котешки имунодефицитен вирус. Аз ги намерих две, братче и сестриче, хвърлени в един кашон, бяха на по-малко от 2 месеца. Живееха на двора, не можех да си позволя да ги прибера вътре тогава, щях да стана с 3 котки. Вдигнаха едно след друго температура, през ден, първо след изследванията се установи котешки корона вирус, почнаха се ден след ден системи и инжекции, всеки ден след работа ги карах на системи, без резултат....давах си всичките пари, които изкарвах на вета, а резултат нямаше, котките гаснеха! Накрая ги взех и отидох при друг вет, хвален, който като чу, че идвам от друго място умря от яд, като казах, че са ми казали котешки корона вирус почна да се смее и да ми се подиграва...почнаха се изследвания от начало, там не помня какво ми каза, че е, но отхвърли корона вируса, сложиха им няколко инжекции, като на следващия ден трябваше да ходим пак. Следващата сутрин намерих едното котенце да умира и Сузи седеше и гледаше братчето си как умира...като го гушнах крайниците вече бяха студени, нямаше смисъл от вет, а и беше 6 сутринта. След около 10 Мин издъхна...тогава не знам по каква причина се притесних много за Сузи и реших, че вече не трябва да посещавам никой от двата вета до тук и почнах да я водя при трети...тогава започнаха и раните и сълзенето. Третия вет я оправи с инжекции и системи за подсилване и през цялото време го питах какво и е, и той ми казваше, че не знае, през цялото време изглеждаше ужасно притеснен и объркан от нейното състояние и отзивите, които му давам?! Не знам, това беше ад за мен, и аз тотално неинформирана и незапозната, за първи път се занимавах с котки, навсякъде се сблъсквах с грубо и гадно отношение, даже втория вет, който ми се подиграваше и се заяждаше, после ми казаха, че взимал двойни цени, ако разбере, че преди това си бил при друг! Наистина, може да звуча смешно, ама не знам какво беше това чудо, голяма сага и голям стрес беше, всеки ден обикаляне с колата по доктори, абе....не знам и аз. И сега трябва да е здрава Суза, от тогава е минала над година и тя си е супер енергично и здраво коте! А опашката една сутрин и я намерих счупена и си влачеше парчето, почнах да мисля, че някой комшия я е затиснал с вратата, какво ли не преживя тя...накрая след като оздравя, вета каза, че ако остане на двора, ще се разболее пак, със спаднал имунитет, и тогава вече със хиляди молби и мрънкане успях да я прибера в апартамента горе при нас.

Последна редакция: нд, 17 юли 2022, 22:40 от Море

# 736
  • Мнения: 2 020
О! Сега видях редакцията с новите снимки. Наистина така изглежда по-добре вече. Успокоила се е. Но картинката се изясни... Затваряли са я стажантките. Smile

Море, кога ще ходиш да ѝ махат конците? Искам да видя как ще изглежда без конци.
На 26ти, ще снимам и тогава. То и да е гадно, козината ще го скрие
Не знам дали е подходящо за котки, но след моето секцио се бяха зачервили шевовете и ходих в болницата, намазаха ме с йодасепти и казаха ако пак се зачервят да намажа и да не се притеснявам. Успокои се шева. Оттогава знам за хирургична рана йодасепт е подходящ.

# 737
  • Мнения: 10 760
Ох, душичка... Големи премеждия сте видели със Суза... Tired Face
Аз се разтърсих из нета и единственото на което попаднах е котешка вариола или още наречена маймунска, произлизаща от ортопоксвирус, който причинява такива сълзящи рани, започвайки от главата, ушите и задните крайници и достига до пневмония в някои случаи. В следствие на този вирус оставало алопеция. Доста прилича на това, което описваш, особено притеснението на третия вет, защото такива случаи трябва да ги докладват. Коронавирус имат много котки и са здрави. Този ортопоксвирус се предава от гризачи, те са основен гостоприемник. След месец котката спонтанно оздравявала, като през това време трябвало да се внимава да не стане вторична бактериална инфекция на сълзящите рани. За съжаление диагностиката е скъпичка - праща се материал в лаборатория Аболикен (Германия), за ПСР. Rolling Eyes
Скрит текст:
Сега, ако ви кажа, че не се замислих и на тема конспирации... Понеже този вирус е зооносен (може да се предава между животни и хора) ако вземе някой да ни измисли някаква нова пандемия с ортопоксвирус, направо не ща да си представям... Weary

# 738
  • Мнения: 1 595
Ох, душичка... Големи премеждия сте видели със Суза... Tired Face
Аз се разтърсих из нета и единственото на което попаднах е котешка вариола или още наречена маймунска, произлизаща от ортопоксвирус, който причинява такива сълзящи рани, започвайки от главата, ушите и задните крайници и достига до пневмония в някои случаи. В следствие на този вирус оставало алопеция. Доста прилича на това, което описваш, особено притеснението на третия вет, защото такива случаи трябва да ги докладват. Коронавирус имат много котки и са здрави. Този ортопоксвирус се предава от гризачи, те са основен гостоприемник. След месец котката спонтанно оздравявала, като през това време трябвало да се внимава да не стане вторична бактериална инфекция на сълзящите рани. За съжаление диагностиката е скъпичка - праща се материал в лаборатория Аболикен (Германия), за ПСР. Rolling Eyes
Скрит текст:
Сега, ако ви кажа, че не се замислих и на тема конспирации... Понеже този вирус е зооносен (може да се предава между животни и хора) ако вземе някой да ни измисли някаква нова пандемия с ортопоксвирус, направо не ща да си представям... Weary
Като нищо да са се заразили от някоя мишка по двора или от друга болна котка, ако може. Сутринта ще прочета за тази вариола, да видя какви симптоми дава, и да видя и при нас ли беше. Друго много страшно нещо беше, че беше почнала да се надува между очите, но само тя, без другото коте. В началото не забелязвахме и се чудехме защо изглежда различно, докато отока не взе да се увеличава, защото в началото и ветеринаря не го забелязваше! Накрая толкова се беше надула между очите, че главата и в профил придоби формата на прав ъгъл, много гадна картинка беше. Имах снимки в стария ми телефон, който се счупи. С времето май като преборихме инфекцията и отока си спадна, не си спомням нещо конкретно да е правено за този оток.

# 739
  • Мнения: 10 760
Объркала съм името на лабораторията. Лабоклин трябва да е. Там правят ПСР-и на всякакви вируси и др. патогени.

Малее, аз докато го напиша и го скрия... Fearful Ми, то вече имало такава епидемия - маймунска шарка! Паднах от Марс! Въобще не следя новините... Flushed

Последна редакция: нд, 17 юли 2022, 23:45 от amy_nka

# 740
  • Мнения: 1 595
Объркала съм името на лабораторията. Лабоклин трябва да е. Там правят ПСР-и на всякакви вируси и др. патогени.

Малее, аз докато го напиша и го скрия... Fearful Ми, то вече имало такава епидемия - маймунска шарка! Паднах от Марс! Въобще не следя новините... Flushed
Да, те вече от известно време тръбят за нея! 😵 между другото, кастрацията беше в петък, а чак снощи Маци почна да повръща, сега беше 3тия път, събудих се от звуците, как я напъва за повръщане. И трите пъти стомашен сок. Ама първо беше бяло пенливо, а сега- жълто. Да се притеснявам ли? Хич не иска да яде. edit: В 7 станах, и тя пак повърна, жълта течност. Не иска да види храна. Ще отивам на вет. Събота и неделя беше по-бодра.

Последна редакция: пн, 18 юли 2022, 07:51 от Море

# 741
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Море как е котето?
Не е ок да повръща.
И операцията не е ок...

# 742
  • Мнения: 1 595
Зле е, спи ми в скута. Не яде. Сега звънях на моята ветка, и ще отивам. Даже звъннах на спешния телефон на Добро хрумване и те казаха, че е най-добре да я лекува, този който е започнал, и че така нищо не може да се каже, трябва пълна кръвна картина. Даже разглеждах къде другаде в града мога да отида, то избора не е голям, още 2-3 клиники са, ама чета във ФБ ужасни отзиви за похабени и починали животни, и аз като съм била лично и не знам да сменям ли клиниката или не, просто не знам. Одеве ревах, не знам да не я изпуснат!

# 743
  • Мнения: 4 084
Море, далеч от Сф. ли си? Ако  животинката е страдала от друго и е била погрешно диагностицирана, кастрацията е в лош момент - отнема й съпротивителните сили. Поискай витамини за качване на имунитета. Много й е дошло на милинката! Дръж ни в течение.

# 744
  • Мнения: 1 595
Море, далеч от Сф. ли си? Ако  животинката е страдала от друго и е била погрешно диагностицирана, кастрацията е в лош момент - отнема й съпротивителните сили. Поискай витамини за качване на имунитета. Много й е дошло на милинката! Дръж ни в течение.
На около 120км ми е София, а и не мога сама да шофирам, иначе аз съм сигурна, че не е била с Пиометра, а са я объркали, щом в матката нямало нищо. Не знам дали има възможност да я изпуснат и да умре!!! 😭😭 Така, върнах се от клиниката. Чудих се там ли да отивам и накрая реших, че по-добре там, че си знаят какво и е правено. 3 инжекции и сложиха, имаше температура. Аз казах, че има температура, защото от снощи само вода пиеше постоянно и се овъргаля в банята и стана вир вода, видях, че иска да се охлади по някакъв начин. Обясних, че май има темп. Тя сложи термометъра и го потвърди. Казах, че е много отпаднала от снощи, и попитах от какво, тя каза "ми от повръщането, ти като повръщаш нали отпадаш" явно е сложила нещо за свалянето на температурата, натиска я по корема и каза, че корема бил спокоен, кастрацията изглеждала добре. Не направи кръвни изследвания, нито успях да попитам какви медикаменти и сложи, паралелно с моята котка се занимаваше с едно кученце на система, влязоха още хора с животни буквално стана пълно вътре, почна да се занимава със 100 човека и тя тотално спря да ми отговаря. Сега сигурно ще и спадне температурата и ще живне, ама утре кой знае как ще е. Дано всичко е наред. Изобщо не ми каза на какво се дължат повръщането и температурата!! А да- казах че не ще консервата и си и давам моята храна, и тя ми набута 100гр нови гранули, да не ядала нищо друго, по-добре гладна.

Последна редакция: пн, 18 юли 2022, 10:29 от Море

# 745
  • Мнения: 10 760
Море, къде сте вие, в кой град?

Изхожда ли се нормално? Вода пие ли?

Обади ѝ се на ветката, отговорна за кастрацията, да знае какво се случва и да чуеш нейните указания, а през това време търси къде да я заведеш за кръвни и бърз комбиниран тест за FIV/FeVL и FPV (ако има диария).

# 746
  • Мнения: 1 595
Море, къде сте вие, в кой град?

Изхожда ли се нормално? Вода пие ли?

Обади ѝ се на ветката, отговорна за кастрацията, да знае какво се случва и да чуеш нейните указания, а през това време търси къде да я заведеш за кръвни и бърз комбиниран тест за FIV/FeVL и FPV (ако има диария).
В Пазарджик съм. Вода пие, а от снощи още повече, заради температурата. С котарака са в обща тоалетна и не знам дали ходи по голяма, но със сигурност няма диария, щях да я видя, като чистих пясъка. Или е с нормално аки, или не ака. Сега ще я наблюдавам. А иначе на ветката и казах какво е положението, продължих си стария коментар как е минал прегледа. Като цяло не съм удовлетворена от това какво чух, пак съм в неведение.

# 747
  • Мнения: 10 760
Сподели какво е казала тая. (Извинете за грубия език, яд ме е като цяло на цялата случка).

# 748
  • Мнения: 1 595
Сподели какво е казала тая. (Извинете за грубия език, яд ме е като цяло на цялата случка).
Ами каза, че имала температура, и не била толкова отпаднала, аз и обясних, че от страха и е дошъл прилива на енергия, у нас беше друго. Нищо не спомена за кръвнк изследвания. И като попитах защо е отпаднала, каза, че е заради повръщането. Ти вика като повръщаш нали отпадаш. Натисна и корема, бил спокоен, кастрацията била добре, не била инфектирана...май нямаше друго. И както казах не ми отговори какво и слага, занимаваше се с още 3-4 животни в клиниката и не ми обръщаше особено внимание.

# 749
  • Мнения: 8 975
Ох, голям проблем с този моя бездомния котарак. Нали го лекувам за абцес от седмица насам с антибиотик. Абцеса на челюстта се спука и изчете гной. За съжаление не ми позволява да го мажа с нищо. Храня го с консерви и паучове, не може твърда храна.
Раната все още не изглежда добре, все още има гной. А вече седем дни давах антибиотик и от снощи спрях.

Лошото е, че снощи докато го хранех, забелязах, че сякаш челюстта му е счупена... Явно това е бил действителния проблем и от там абцеса. А аз мислех, че е борен зъб примерно.

Сега съм в ужасна дилема какво да правя.
След пет дни имам планирано пътуване. Ще отсъствам десет дни.

Планирах да го закрепя с антибиотика и да оставя храна на съседите да го хранят.

Нямам и финансовата възможност сама да поема лечение /предполагам операция/ на счупена челюст...
А ако не се погрижа за него, ясно е каква е съдбата му...

Да не говорим, че ММ едвам ме търпи с моите грижи за котките. Миналата година декември си отиде обичното ми бездомниче, дето си го лекувах и обгрижвах от години. 

Писах на една германка от нашия град, която уж се занимава с бездомни животни. Още не ми е отговорила. Силно се надявам да го поеме и да помогне.

Стискайте палци и вие, моля ви.

Общи условия

Активация на акаунт