Любители на котки - Тема 174

  • 24 372
  • 771
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 10 712
Аз до сега не съм ходила конци да махат, честно. Или са били резорбируеми, или котката сама си ги маха докато дойде време за преглед или е била лепена (само една ми беше лепена).

Паниката е заради възпалението, не толкова заради конците. Подуто и зачервено се вижда.

# 721
  • Мнения: 3 837
Последно, като шиха раната на лапата на Джужди,
Ми казаха, че дори и за външните шевове ползват резорбируеми конци.
Тя си беше свалила сама външните, в момента в който свалихме превръзката.
Дори после беше набарала едно възелче, та трябваше са го резна, да не дръпне все вътрешни също.
4 котки съм водила за кастрация. Не е оставало нищо за сваляне Simple Smile
Мисля, че просто няма да е за корица на списание после Simple Smile . Ще й остане ръбче на тази хубавица. Дано се оправя.

# 722
  • Мнения: 4 970
Ох, утре е нашия ден. Дано всичко е наред.
На мен ми казаха, че след операцията ще му сложат антибиотик..за да не се налага да го водя пак. 
Познававам 4-ри котета ( като се замисля все женски) кастрирани там и затова избрах мястото. Но четейки в темата, изплуват противоречия и съмнения.

# 723
  • Мнения: 1 595
Аз си кастрирах в същата клиника мъжкия и нямах проблеми. Ама тогава освен тази ветка, имаше двама мъже, които работеха там, сега гледам са се махнали и на тяхно място има две момичета, които се учат, до колкото виждам. Влизам и им казвам на тези двете добър ден, те ме гледат тъпо и мълчат....пълни дебили. Докато чаках да ми обърнат внимание за Суза, гледах как не знаят как да бият инжекции и се налагаше да им се дават инструкции. Та сега мисля, че може не докторката да ми е оперирала и шила котката, а да са оставили някоя от тия двете, които ми се струват ужасно тъпи, съжалявам, че ги обиждам, но...те така си се държат. Тръгвам нещо да им обяснявам на тия двете малките, те се отегчават след 5 секунди, обръщат се и си тръгват, докато аз си говоря на стената. Не трябваше там да ходя, ама беше вече. Предполагам най-лошото, което може да стане е възпаление на раната, така че не се тревожете, ще мине. Едва ли там вета ще е като моя. 🙄

# 724
  • Мнения: 4 358
Така,както казваш,май наистина са се обучавали.Но едва ли са правели това сами.

# 725
  • Мнения: 4 970
Море, дано всичко е наред и притесненията минат зад гърба ти.
При нас е същото..Нови доктори, под контрола на старите.

# 726
  • Мнения: 3 837
Всеки се учи в един момент. Важното е да има надзор.
Дано не ме издете Sad

# 727
  • Мнения: 1 595
Няма да те изядем, просто двете момичета изглеждаха много отегчени от работата си в клиниката и дори не ме слушаха, просто докато говоря се обръщат и се махат и аз си се обяснявам на стената, защото на тях им е досадно да ме изслушат и да кажа какво ме притеснява. Главната лекарка и тя същата, аз я питам дали ще стане проблем, ако котаракът ми я ближе по корема, тя се обърна и отиде на вътре и сякаш не ме чува. И те,и момичета нормално да се държат като нея, нормално е и тя да не им направи забележка.

# 728
  • София
  • Мнения: 3 514
Море, на мен ми изглежда спокойна раната на снимката от днес. Мисля, че цикатридина спрей (или йодасепт маз) би помогнало за по- бързо зарастване.
Аз съм кастрирала 4 котки (Блеки и 3 женски), женските безплатно- всички бяха с много малък разрез, с резорбируеми конци; шев не се виждаше (в смисъл беше незабележим); с депо антибиотик и обезболяващо.

Иначе и хуманитарните лекари така се учат... върху нас.😛 Медицината не е точна наука,- проба, грешка и рутина след време.

# 729
  • Мнения: 1 416
В нашият двор преди няколко дни се приюти едно мъничко черно момиченце. Нещо го е хапало, драскало, или не знам какво му се е случило, но има голяма рана отстрани на коремчето, други по-малки рани, едното задно краче го държеше във въздуха. Много е любвеобвилно и добро, спокойно е, яде. Вчера му взех паучове за малки котета от ДМ, но нямам никаква възможност да го заведа на ветеринар. Confused С какво мога да третирам раната? И всъщност почти стъпва на крачето вече.
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 17 юли 2022, 21:22 от ~~Мария~~

# 730
  • Мнения: 10 712
О! Сега видях редакцията с новите снимки. Наистина така изглежда по-добре вече. Успокоила се е. Но картинката се изясни... Затваряли са я стажантките. Smile

Море, кога ще ходиш да ѝ махат конците? Искам да видя как ще изглежда без конци.

# 731
  • Мнения: 1 595
О! Сега видях редакцията с новите снимки. Наистина така изглежда по-добре вече. Успокоила се е. Но картинката се изясни... Затваряли са я стажантките. Smile

Море, кога ще ходиш да ѝ махат конците? Искам да видя как ще изглежда без конци.
На 26ти, ще снимам и тогава. То и да е гадно, козината ще го скрие. Тя милата цялата е очукана, опашката и е счупена и върха го няма, на носа няма косми, между лопатките има едно плешиво петно, което си и остана така от бебе, в следствие на тая болест, която изкара, по главата и гръбчето и избиха рани, почнаха да сълзят...до ден днешен не знам какво и беше, не ми и каза вета каква е тази зараза, май защото и той не беше сигурен. Но си остана едно петно, където кожичката е с по-различна текстура и не пораснаха косми. Та...белега от шева и е най-малкият проблем. 😃

# 732
  • Мнения: 3 837
Мария,
Нашият боен котак като се върне така и мажа гентамицин дебело

Последна редакция: нд, 17 юли 2022, 23:06 от MarietaYo

# 733
  • Мнения: 10 712
Тя милата цялата е очукана, опашката и е счупена и върха го няма, на носа няма косми, между лопатките има едно плешиво петно, което си и остана така от бебе, в следствие на тая болест, която изкара, по главата и гръбчето и избиха рани, почнаха да сълзят...до ден днешен не знам какво и беше, не ми и каза вета каква е тази зараза, май защото и той не беше сигурен. Но си остана едно петно, където кожичката е с по-различна текстура и не пораснаха косми. Та...белега от шева и е най-малкият проблем. 😃
Аз за такава "зараза" по котките не съм чувала до сега. Случайно да сте ѝ правили тест за котешки имунодефицитен вирус? Някакви снимки имаш ли от тогава? Сигурна ли си, че е излекувана?

# 734
  • Мнения: 7 856
Море, важното е, че всичко вече е минало. И дори със счупена опашка без връхче, с липсваща козина, мацата ще е щастлива и обичана още много години.
И ще има щастлив и спокоен котешки живот.

Общи условия

Активация на акаунт